• ۲۰ / مهر ۱۴۰۰ / ۵:۵۰
  • شناسه خبر : 70505

خبر خوش بخشودگی جرایم بیمه‌های شخص ثالث به مدت ۲۰ روز

رئیس کل بیمه مرکزی از بخشودگی جرایم بیمه‌های شخص ثالث به مدت ۲۰ روز خبر داد.

 غلامرضا سلیمانی گفت: به مدت ۲۰ روز جریمه‌های بیمه شخص ثالث بخشیده خواهد شد و افرادی که به هر دلیل خودرو‌های موتوری خود را بیمه نکرده اند و شامل جریمه شده اند، می‌توانند بدون پرداخت جریمه، در این مدت خودروی خود را بیمه کنند.

وی افزود: طی بخشنامه‌ای که اخیرا با مصوبه مجمع به سراسر کشور ابلاغ کرده ایم قرار شد که از ۱۷ مهر تا ۶ آبان ماه به مدت ۲۰ روز همه وسایل نقلیه موتوری مثل موتورسیکلت، خودرو‌های سواری و ماشین آلات کشاورزی که تاکنون بیمه نامه شخص ثالث نداشته اند و یا به دلیل پرداخت نکردن بیمه شخص ثالث جریمه شده اند، می‌توانند بدون پرداخت جریمه به مراکز بیمه مراجعه و خودروی خود را بیمه کنند.

وی گفت: براساس قانون اگر خودرویی موتوری بیمه نامه شخص ثالث نداشته باشد ضمن اینکه به اندازه بیمه یکسال جریمه می‌شود در زمان بروز حادثه هم نمی‌تواند هیچ کمک یا خدمتی از بیمه دریافت کند به همین دلیل کسانی که تاکنون بیمه نداشته اند تشویق می‌کنیم تا از این فرصت استفاده و خودروی خود را بیمه کنند.

گفتنی است؛ بر اساس آمار از ۱۲ میلیون موتورسیکلت پلاک شده در کشور در حال حاضر تنها یک و نیم میلیون موتورسیکلت دارای بیمه شخص ثالث هستند.

بیشتر بخوانید:

چگونگی ثبت بیمه و معافیت مالیاتی مشاغل و کسب وکارهای خانگی
درمان نازایی و ناباروری تحت پوشش کامل و نامحدود بیمه قرار گرفت
پاداش ۳۰۰ میلیارد تومانی بیمه مرکزی به کارمندانش

ثبت دیدگاه