• ۰۳ / آذر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۸
 • شناسه خبر : 75054

خبر مهم تامین اجتماعی برای بازنشستگان در باره بیمه تکمیلی

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی اخیرا به پایان رسیده است و قرارداد جدید آن‌ها با آتیه سازان حافظ تمدید شده است.

به گزارش اول فارس،  همسو با به اتمام رسیدن قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی رایزنی هایی با سایر شرکت های بیمه برای اخذ قرار داد جدید برگزار شد که در نتیجه آن، قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی توسط آتیه‌سازان حافظ تمدید شد.

پیگیری ها حاکی از آن است که مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد جدید به ازای هر فرد ۹۱ هزار تومان است و این مبلغ با احتساب مشارکت سازمان تامین اجتماعی در تقبل بخشی از این هزینه توسط این سازمان خواهد بود که به‌زودی رقم در نظر گرفته شده با مصوبه هیئت مدیره اعلام خواهد شد.

در قرارداد جدید بیمه تکمیلی سقف تعهدات با افزایش روبرو بوده به عنوان مثال تعهدات مربوط به بستری فوق‌ تخصص شامل درمان جراحی سرطان، تومورهای بدخیم، اعمال جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، آنژیوپلاستی، عروق محیطی، پیوند ریه، پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد و … با افزایش ۱۲.۵ درصدی از مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰۰ ریال به ۴۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال افزایش یافته است.

گفتنی است که تعهدات بستری عمومی شامل هزینه‌های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی آنژیوگرافی، قلب، چشم با افزایش ۸۵ درصدی همراه شده است. علاوه بر اینکه تعهدات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمان و سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، اسکن سه‌بعدی، انواع سی‌تی اسکن و … ۳۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین تعهدات مربوط به اعمال مجاز سرپایی ۴۴ درصد، آزمایشگاه پاتولوژی ۵۵ درصد، لیزیک ۳۰۰ درصد، بیماران خاص و صعب‌العلاج ۵۰ درصد و همچنین هزینه‌های مربوط به آمبولانس نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است.

چندهزار مرکز درمانی در اختیار بازنشستگان است؟

بر اساس قرارداد منعقد شده فی ما بین کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ حدود ۹ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد این شرکت آماده خدمت‌دهی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهند بود. علاوه بر اینکه بسیاری از خدمات از جمله دسترسی به مراکز درمانی و دریافت خدمات به صورت آنلاین و برخط خواهد بود.

بازنشستگان به چه شکل می توانند برای ثبت نام بیمه تکمیلی اقدام کنند؟

در برخی شهرستان ها امکان ثبت نام از طریق سایت و به صورت غیرحضوری فراهم است؛ به عنوان مثال بازنشستگان استان تهران می توانند از طریق سایت هایی که کانون های بازنشستگی شهر تهران و شهرستان های تهران اعلام کرده اند نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

دو خبر مهم از قرارداد جدید بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی
شرایط جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان نیروهای مسلح اعلام شد
شروط برقراری حقوق برای والدین بیمه‌شدگان فوت شده

ثبت دیدگاه

 • منوچهر عسگری

  تاریخ : ۳ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام جناب بیات ریاست محترم کانون بازشستگان سوالی دارم خیلی مثل من زیاد هستیم ماه ها حقوقی بالغ به چهار و میلیون و دویست هزارتومان میگیریم بایستی بیمه تکمیلی باشیم چونکه هزینه درمان بالا است من سه نفر و با خودم جمعا ۴ نفر می‌شویم ۴ تا ۹۱ هزارتومان می‌شود تقربیا ۳۴۶هزارتومان یعنی حقوق ما چیزی نزدیک به سه ونهصد هزارتومان می‌شود آقای بیات حال پول برق و هزینه دیگر مثل دانشجو و عروس و نو میش توروخدا کمک کنید با ماها بازی نکنید


 • علی

  تاریخ : ۴ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام متاسفانه مراکز طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ روزبروز کمتر میشوند مثلاً آزمایشگاه بیمارستان… واقع در شرق تهران قرارداد خود را با این بیمه کنسل کرده و از طرف دیگر نمایندگی های این بیمه در سطح شهر بخصوص شرق تهران بسیار کم و و اطلاع رسانی دقیقی و بروزی برای آنها وجود ندارد لطفا اطلاع رسانی شود


 • علی

  تاریخ : ۴ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام….چه فایده!!!! ۳۰سال کارکردیم،الان بیمه تکمیلی شدیم،متاسفانه هزینه دارو- پرکردن دندان و…داده نمیشه….


 • اردلان زاده

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  وقتی پول اضافی و تکمیلی بگیرید .باید .کلیه درمانها را باید شامل شود .تکمیلی یعنی تکمیل شدن همه درمانها وقتی یک کارگر بازنشست میشود باید کلیه دغدغهایش و خانواده اش از راه برداشته شود .نه اینکه تازه در این سن وسال مخدوش فکریش زیادتر شود .در این حال وقتی نرخ بیمه را اضافه میکنید باید خدمات بیشتری هم بدهید .نه فقط به فکر حقوقهای و ویزیتهای دکترها باشید


 • علی

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام .بارها متنی در باره بیمه تکمیلی نوشته ام امسال بنده هم خیلی نظر داده اند ولی هیچ فایده ای ندارد و هر کاری که مدیران میخواهند و به نفع خود و به ضرر بازنشسته هست را انجام میدهند .مثال بیشتر این بیماریها را با دفترچه بیمه میشود انجام داد ولی وقتی پول اضافی و تکمیلی بگیرید .باید .کلیه درمانها را باید شامل شود .تکمیلی یعنی تکمیل شدن همه درمانها وقتی یک کارگر بازنشست میشود باید کلیه دغدغهایش و خانواده اش از راه برداشته شود .نه اینکه تازه در این سن وسال مخدوش فکریش زیادتر شود .در این حال وقتی نرخ بیمه را اضافه میکنید باید خدمات بیشتری هم بدهید .نه فقط به فکر حقوقهای و ویزیتهای دکترها باشید .مثال دنداپزشکی بسیار بیشتر لازم هست تا بیماریهای دیگر که بهبودی دارن .نه صعب العلاجها که هزینه بسیاری میدهد ولی هیچ بهبودی هم در کار نیست ولی اکثر بیماریها از دندان بوجود میاید .پس اول دنداپزشکی را در اولویت قرار دهید بعد بیماریهای دیگر را ۱۰ الی ۱۵ درصد پول تکمیلی را اضافه کنید .ولی دنداپزشکی را جایگذین کنید از صفر تا صدش مثلا .ایمپلنت را ۳۰ درصد از بیمار گرفته شود ۷۰ درصد را بیمه تکمیلی تقبل کند چون در هر ماه هم پول میدهد .و هر فرد یکبار به دندانپزشک احتیاج دارد .


 • علی

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  یکی از مشکلات عمده بیماران هزینه بالای دندانپزشکی است اگر هزینه های فوق همانند سایر بیمه ها تحت پوشش قرار میگرفت بسیار عالی میشد.ضمنا تعداد شعب نیز در استانها بیشتر و در شان بازنشسته ها باشد.


 • فریدونی

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  بازنشستگان واقعا در برابر تصمیمات مدیرات تحمیلی فاقد قدرت تصمیم گیری هستند


 • ملی

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام ای بابا حالا تازه میخوان مارا بیمه تکمیلی کنند…ای دل غافل


 • فریدون رستملی

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  سلام آقای بیات من با۵نفراعضای خانواده ام۱۴۰۰۰۰۰هزارتومان یعنی ماهی ۱۱روز هفت ماه پیش درخواست وام دادم هروقت پیگیرمیشدم میگفتنندتونوبت هستید تااینکه چندروزپئش رفتم صندوق گفتنند اصلا اسمت نیست آیا.ممکنه پارتی باری بکنن وباآبروی من بازی کنن ومرا نسبت بشما بدبین آبروی من دست شماست باتشکرازلطف شما ببخشیدنمیدونستم چگونه ارسال کنم تکراری شد


 • م

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  واقعا بیخودترین وناکارآمدترین بیمه تکمیلی رو داریم اصلا در موردش حرف نزنین سنگین تره


 • معصومه.گودرزنژاد

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  همسرم.فوت.شده.مخابرات.ولیعصر.شیراز.بیمه.عمرشو.نمیده.میگه.در.سن.۷۰.سالگی.باید.دوباره.نام.نویسی.میکرد..در ۳.سالعلت.سکته.فلج.ونداشتن.کنترل.در.سالمندان.بوده..این.بلا.را.به.سر.فوثتیهای.دیگر.آورده.اند..بخاطر.خدا.جواب.دهید


 • بازنشسته

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۴۰۰

  بنابراین حق بیمه در واقع برای هرنفر۱٨۲ هزارتومان است؟ چون قبلا در خبرها اعلام کردن ۵۰ درصد تامین اجتماعی متقبل میشود. چرا همش فریب و دروغ !