• 05 / بهمن 1400 / 8:11
 • شناسه خبر : 72727

آتش زدن بیرحمانه خرس قهوه ای در کوه نور چرام +عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه یک قلاده خرس قهوه ای در کوه نور شهرستان چرام شکار و لاشه آن به آتش کشیده شده است

به گزارش اول فارس ، سید اسدالله هاشمی با اعلام این خبر به ایسنا گفت : متاسفانه عصر “دیروز”  یگان حفاظت نمایندگی محیط زیست شهرستان چرام ، خبر شکار خرسی را به اداره کل گزارش دادند که چند روز قبل توسط فرد یا افراد ناشناسی شکار شده است .

بر همین اساس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت : طی گزارش مردمی مبنی بر پیدا شدن لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات کوه نور شهرستان چرام ، یگان حفاظت نمایندگی محیط زیست آن شهرستان فورا به محل اعزام شدند.

سید اسدالله هاشمی افزود : پس از نزدیک به ۲ ساعت پیاده روی مامورین یگان حفاظت به محل گزارش رسیده ، متاسفانه لاشه خرس شکار شده را مشاهد می کنند .

وی با اشاره به اینکه، مکان لاشه کشف شده نزدیک به ۴۰ کیلومتر با نزدیک ترین مناطق حفاظت شده یعنی ، خامین و خائیز فاصله دارد افزود : بدلیل بعد مسافتی زیادی که کوه نور با مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان دارد ،متاسفانه آنگونه که این مناطق باید حفاظت شوند نمی شوند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد : آنطونه که شواهد نشان می دهد، متاسفانه خرس شکار شده داری جنسیت ماده و نزدیک به ۵ سال سن دارد ، در ۳ الی ۴ روز گذشته شکار شده و لاشه آن نیز به آتش کشیده شده است.

به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد، وی افزود : موضوع به مراجع قضایی و امنیتی شهرستان گزارش داده شده ، ضمن آنکه به جد از طریق دستگاه های امنیتی در حال پیگیری است ، از مردم تقاضامندیم چنانچه اطلاعاتی در خصوص مضنون یا مضنونین احتمالی این شکار دارند، موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان چرام گزارش دهند .

کوه نور زیستگاه خرس قهوه ای ،پلنگ ،گرگ ،روباه ،کبک و سایر وحوش بوده که بارهای بار توسط افراد محلی مشاهده شده است .

بیشتر بخوانید:

چه بر سر خرس قهوه‌ای ماجراجو در حاجی‌آباد مرودشت آمد؟
روایت محیط زیست از دزدیدن مرغ های روستائیان توسط یک خرس در مرودشت
ماهیگیری زن جوان روسی با یک خرس قهوه ای غول پیکر +تصاویر

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - بهمن - ۱۴۰۰

  چطور دلشون اومد


 • سمیه

  تاریخ : ۷ - بهمن - ۱۴۰۰

  خداازشون نگذره😭