• 22 / آذر 1397 / 12:01
  • شناسه خبر : 2657

خروج شهرستان خرامه از بن بست/ کاهش ۱۲۰ کیلومتر فاصله بندرعباس و اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به اجرایی شدن ۲ محور اصلی و ترانزیت در شرق شیراز، خروج شهرستان خرامه از بن بست مواصلاتی و کاهش ۱۲۰ کیلومتری فاصله زمینی بندرعباس و مرکز کشور (اصفهان) را از تاثیرات مهم این اقدام عمرانی دانست.

به گزارش اول فارس به نقل از ایسنا منطقه فارس، فیروز تکاور، پنجشنبه ۲۲ آذر در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان خرامه گفت: یکی از این محورها مسیر در حال احداث خاوران – سروستان – خرامه – ارسنجان – سعادتشهر بطول ۸۵ کیلومتر است.

او گفت: بالغ بر ۵۵ کیلومتر از این محور زیرسازی شده و در حال بهره‌برداری است و ۳ کیلومتر باقیمانده از خرامه تا ارسنجان نیز مطالعاتش انجام شده و آماده مناقصه است .

تکاور افزود: این محور به شهرستان‌های لار و جهرم و استان هرمزگان منتهی می‌شود و به نوعی کمربندی شرقی شیراز را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد که تکمیل این محور فاصله مرکز کشور تا بندرعباس را ۱۲۰ کیلومتر کاهش خواهد.

او با بیان اینکه اجرای این محور شهرستان‌های خرامه، خاوران، سروستان و سعادتشهر را در مسیر توسعه قرار می‌دهد، گفت: محور اثرگذار دیگری که در شهرستان خرامه اجرایی شده، مسیر اتصال خرامه به نی‌ریز است که یک میانبر به سمت سیرجان و کرمان محسوب می‌شود.

تکاور خاطرنشان کرد: ۴۰ کیلومتر این محور از خرامه به سمت نیریز با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است و امیدواریم تا پایان امسال آماده بهره برداری باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس همچنین گفت: بخشی  از راه‌های روستایی شهرستان خرامه نیز که قبلا زیرسازی و آسفالت شده به بهره برداری رسیده و بخش دیگری نیز در دست اقدام و تعدادی در دست مطالعه و بررسی است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه