• 26 / دی 1400 / 14:28
 • شناسه خبر : 71877

خریداران تیگو۸‌ پرو منتظر پیامک مالیاتی باشند/ فروش ۲٫۵ برابر قیمت واقعی توسط مدیران خودرو

شرکت مدیران خودرو در حالی برای تیگو۸ پرو قیمت نجومی ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی را در نظر گرفته است که این خودرو در بازار چین با بالاترین آپشن‌ها به قیمت ۲۵ هزار دلار عرضه می شود که با در نظر گرفت دلار ۲۸ هزار تومانی قیمت واقعی آن در بازار حدود ۷۰۰ میلیون تومان خواهد بود. مدیران خودرو قرار است این خودرو را با ۲۵۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی آن به بازار داخلی عرضه کند.

خبرگزاری برنا:روز گذشته شرکت مدیران خودرو طی مراسمی قیمت رسمی و شرایط فروش محصول مونتاژی تیگو۸ پرو اعلام کرد که در همان ابتدای اعلام قیمت نجومی این خودرو باعث تعجب حاظران در این مراسم شد.

شرکت مدیران خودرو برای تیگو۸ پرو قیمت نجومی ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی را در نظر گرفته است قیمتی که تیگو۸ پرو را به لوکس‌ترین و گران‌ترین محصول این شرکت تبدیل می کند و با عرضه آن یکی از گران‌ترین خودروهای چینی بازار ایران خواهد بود.

اعلام قیمت نجومی این محصول مدیران خودرو این سوال را مطرح می کند که مکانیزم قیمت گذاری این خودرو به چه شیوه‌ای بوده است که این قیمت نجومی برای آن تعیین شده است و مبنای قیمت‌گذاری خودروسازان خصوصی چیست و آیا این قیمت اعلامی مورد تایید نهاد‌های ناظر قرار گرفته است.

در شرایطی که خودروسازان داخلی مانند ایران خودرو و سایپا محدودیت های در نحوه قیمت گذاری محصولات خود دارند و موضوع قیمت گذاری دستوری باعث زیان انباشه آنها شده است و سرمایه گذاری های عظیمی برای تولید خودرو ملی و داخلی سازی محصولات خود داشته‌اند به چه دلیل یکی از شرکت های خصوصی فعال در بخش مونتاژ خودرو، محصول جدید خود را به نحوه غیر منطقی قیمت گذاری می‌کند که باعث شوکه شدن مردم شود.

بخش از اهداف فعالیت خودروسازان خصوصی در کشور در جهت کاهش انحصار در بازار و افزایش قدرت انتخاب مردم برای خرید خودرو در شرایط ممنوعیت واردات خودرو و رشد و توسعه صنعت خودرو بوده است اما برخی از این خودروسازان از شرایط بازار خودرو، قیمت گذاری آزاد و ممنوعیت واردات خودرو به نفع خود استفاده می کنند و محصولات خود را به هر قیمت که مد نظر دارند عرضه می کنند.

در شرایط که خودرو تیگو۸ پرو پلاس ۲۰۲۰ در بازار چین با بالاترین آپشن‌ها به قیمت ۲۵ هزار دلار عرضه می شود که با در نظر گرفت دلار ۲۸ هزار تومانی قیمت آن به حدود ۷۰۰ میلیون تومان می رسد، قرار است این خودرو در کشور ۲۵۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی آن وارد بازار شود. در این شرایط و با توجه به تمامی هزینه های گمرکی و … چگونه این مونتاژکار قیمت این خودرو را  ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

همچنین مدیران این شرکت بدن توجه به رقبای کره‌ای و ژاپنی این خودرو در بازار داخلی قیمت غیر رقابتی را برای این خودرو تعیین کرده اند و این اقدام موفقیت فروش آن را در بازار به خطر می اندازد. مدیران خودرو برای ترغیب مشتریان برای خرید این خودرو شرایط گارانتی ۷ ساله و سرویس رایگان ۵ ساله را برای این خودرو در نظر گرفته اند که با توجه به عملکرد ضعیف خودروسازان در خدمات پس از فروش و گارانتی خودروها این شیوه نیز محکوم به شکست خواهد بود.

خریدارن این خودرو نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به تصویب دریافت مالیات از خودروهای گران قیمت و لوکس و اجرای شدن آن طی چند روز آینده قبل از خرید، مالیات مربوط به این خودرور را کنار بگذارند و منتظر پیامک سازمان امور مالیاتی باشند.

بیشتر بخوانید:

آغاز فروش متمرکز خودروهای “سایپا ، ایران خودرو ، آرین موتور پارس و مدیران خودرو+جزئیات
شرایط فروش نقدی و اقساطی ۴ محصول مدیران خودرو/ ویژه اردیبهشت ۱۴۰۱
فونیکس آریزو ۶ سدان جدید مدیران خودرو / مشخصات فنی ،آپشنها ، طراحی و قیمت+تصاویر

ثبت دیدگاه

 • مهرداد

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  … هر کی هرکی شده برخی مدیران بالا دستی شرکتها هم فقط فکر خالی کردن جیب مردم هستند آخه کدوم دیوانه ا ی پول به این …ل چینی میده مگه پول باد آورده باشه


 • اهورا

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  هیچ مرجعی هم با این تخلف آشکار که قیمت را ۲۵۰درصد بیشتر از قیمت واقعی عرضه می‌کنند با مدیران خودرو برخورد نمیکنه.


 • مجید

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  .هیچ مرجعی هم با این تخلف آشکار که قیمت را ۲۵۰درصد بیشتر از قیمت واقعی عرضه می‌کنند با مدیران خودرو برخورد نمیکنه. از طرفی دولت حمایت هم میکنه چون افزایش و قیمت بیشتر باعت میشه مالیات بیشتری نصیب دولت بشه. چرا کسی برخورد نمیکنه، همین عمل مدیران خودرو باعث میشه خودروهای دیور هم افزایش قیمت داشته باشند. خوشا بحال دولت که فقط به فکر سهم مالیات خودش هست. هر چه سر مردم بیاد مهم نیست


 • Sh

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  دولت به فکر گرفتن مالیات از مصرف کنندگان است کارخانه … مردم ودولت هم با آزاد نکردن واردات خودرو به این… کمک میکنه


 • Mohammad

  تاریخ : ۲۶ - دی - ۱۴۰۰

  ببخشید در این مملکت فکر کنم … حکومتی فقط برای فقیر و فقراست اگر یک سوپرمارکتی یه عدد تخم مرغ را پانصد تومان گرانتر بفروشد پدرشو … درمی‌آورد اما شرکت های بزرگ چون نامشان بزرگ و گران‌فروشی های نجومی انجام میدند هیچ نظارتی از طرف حاکمیت نیست چون این اختلاف اضافه قیمت یک میلیارد تومانی بابت تیگوهشت پرو از مردم بدبخت اضافه گرفته میشود دولت لال شده حرفی و اعتراضی و برخوردی انجام نمی شود معنی آن این است که یک میلیارد گران‌فروشی و اجحافبه مردم با دولتی ها تقسیم شده سهم دولت هم پرداخت میشود که خود دولت….. و رفیق غافله است که صداش در نمیاد این رفتار و در حق مردم فقط در این ایران ممکن هست ….