• ۰۸ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۸
  • شناسه خبر : 59162

خطر مرگ | آژیر قرمز ویروس هندی برای استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، افزایش موارد مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته استان در چند روز گذشته را یک هشدار عمومی دانست.
به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» در سیصد و پنجاه و دومین نشست دانشگاهی مدیریت کروناویروس، با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان های مرجع کرونا در شیراز، گفت: در روزهای گذشته مراجعه افراد دارای علایم ابتلا به بیماری کووید۱۹ به مراکز ۱۶ ساعته استان افزایش پیدا کرده و زنگ خطر شیوع موج پنجم کرونا در فارس به صدا در آمده است.
او ادامه داد: موارد بستری در بیمارستان ها نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش داشته و ظرفیت بیمارستان های مرجع کرونا در شهر شیراز تکمیل شده است.
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: با وجود اینکه از راه های مختلف در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه اطلاع رسانی شده است، اما رعایت این موارد در بین مردم به طرز نگران کننده ای کاهش داشته که به منزله جدی تر شدن خطر گسترش بیماری در سطح جامعه است.
دکتر همتی همچنین با بیان اینکه تمام بیمارستان های استان در آماده باش کامل هستند و بیمارستان پشتیبان در شیراز برای پذیرش بیماران مبتلا به کووید۱۹ در صورت اوج گیری بیشتر بیماری در استان، در حال آماده سازی است؛ بر تعامل و مشارکت بیشتر مقامات و مسوولان استان و شهرستان ها در زمینه اطلاع رسانی و تلاش برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا تاکید کرد.
او در ادامه برگزاری مراسم هایی مانند عروسی و عزا را یکی از مهمترین علت های گسترش ویروس برشمرد و از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و اطرافیان، از حضور در هرگونه تجمع و دورهمی های خانوادگی خودداری کنند.
توجه به اهمیت تهویه مناسب در مراکز تجمعی مانند ادارات، سازمان ها و بانک ها با توجه به گرمای هوا، از دیگر تاکیدهای این مقام مسوول در نشست امروز بود.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در روزهای آینده، افزود: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری ایمن این رویداد کشوری انجام و دستورالعمل های بهداشتی بر اساس استانداردهای تعیین شده به مراکز برگزاری کنکور ابلاغ شده است؛ ناظران بهداشتی نیز با دقت بر روند رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این مراکز نظارت دارند.

بیشتر بخوانید:

سرپرست اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی  منصوب شد
نام، نشانی و ساعات فعالیت و نوع واکسن مراکز واکسیناسیون کرونا در شیراز ۳۰ شهریور
قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در آب‌پرده شیراز +عکس

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۸ - تیر - ۱۴۰۰

    خودتون مسخره کنید قبلش که میگید کرونا کم شد بعد میزارین همه بیان بیرون تجمع کنند برا انتخابات بعد که تمام شد دوباره میگید کرونا زیاد شده کاسبی خوبیه


    پاسخ