• ۲۹ / تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۴۸
  • شناسه خبر : 61524

درخواست پرواز اختصاصی زیارت عتبات برای سه نماینده+نامه

انتشار تصویری از نامه رسمی درخواست تشریفات مجلس شورای اسلامی برای تدارک پرواز اختصاصی سفر سه نماینده مجلس به همراه خانواده شان برای زیارت عتبات عالیات در فضای مجازی با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی فعالان این بخش راه به همراه داشت که عمدتاً در نقد و تقبیح این درخواست و مطالبه توضیح و پاسخگویی از سوی مجلس تکیه داشت.

” تابناک: امروز تصویری از نامه ای با امضای محمد یثربی مدیر کل تشریفات مجلس شورای اسلامی منتشر شده که در آن، وی خواستار تدارک پرواز اختصاصی جهت زیارت عتبات عالیات در کشور عراق برای سه نماینده به همراه اعضای خانوداه‌هایشان شده است؛ این نامه خطاب به کمال دهقانی مدیرکل امور مجلس وزارت امور خارجه نوشته شده و رونوشت آن خطاب به مسجدی سفیر ایران در بغداد است. “
——
 در این ارتباط محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری فارس، اظهارداشت: قرار بود  در روز عرفه با سفر به عتبات عالیات  در مراسم روز عرفه کربلا حضور پیدا کنیم.

وی افزود: دوشب گذشته نیز متوجه شدیم بلیط هنوز برای سفر فراهم نشده و با توجه به شلوغی سفرها تا دو شب گذشته بلیط پرواز عادی برای ما پیدا نشد.

رضایی کوچی در ادامه عنوان کرد: بنا بود با پرواز سیستمی سفر کنیم و حرفی از پرواز خصوصی و تشریفات وجود نداشت؛ زمانی که به فرودگاه رفتیم و مراجعه کردیم به ما گفتند پرواز اختصاصی است و با تشریفات انجام می شود که ما مخالفت و مقاومت کردیم و نهایتاً سفر لغو شد و شبانه با پرواز عادی به مشهد رفتیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اساساً انتشار چنین خبری و سفر ما به عتبات عالیات صحیح نیست و همان شب ما با سایر نمایندگان سفر را لغو کردیم چرا که خبری از پرواز خصوصی و تشریفات اینچنین نداشتیم لذا چون موافق چنین اقدامی نبودیم سفر را لغو کردیم.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در گفت‌ و‌ گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برخی مطالب درباره برنامه سفر وی و ۲ تن از نمایندگان به کربلا با بیان این که این فضاسازی ها دروغ است گفت: در آستانه عرفه از هواپیمایی ماهان درخواست کرده بودیم یک پرواز اضافه برای مسیر کربلا اختصاص دهد با این شرط که هرکس متقاضی سفر به کربلا در آستانه عرفه است بتواند از این پرواز بلیت تهیه کند.

وی افزود: با این حال وقتی به فرودگاه رفتیم متوجه شدیم که در پرواز برای عموم مردم امکان تهیه بلیت فراهم نبوده و به همین جهت اصل پرواز را لغو کردیم و سفر ما به کربلا منتفی شد.

پورابراهیمی تاکید کرد: این که گفته می شود هزینه این سفر شخصی نبوده دروغ است و همه همراهان ما هزینه شان را خودشان پرداخت کرده بودند اما وقتی متوجه شدیم پرواز عمومی نیست آن را لغو کردیم.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد نیز در صفحه شخصی خود در واکنش به این موضوع نوشت: ‏دیشب در پرواز اختصاصی! به همراه مردم عزیز به مقصد حوزه انتخابیه‌ام‌ «مشهد مقدس» با ۳ ساعت تأخیر. و حکایت معروف «خسن و خسین هر ۳ دختران معاویه هستند»!

در روز عرفه در حرم مطهر رضوی دعاگوی شما خواهم بود.

بیشتر بخوانید:

کار جالب مرد کازرونی برای یک پیرزن ایذه ای+ عکس
آخرین وضعیت پرونده سیلی” نماینده مجلس ” به سرباز پلیس راهور
توئیت عجیب یک نماینده مجلس در خصوص فائزه هاشمی

ثبت دیدگاه