• ۱۲ / آذر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۷
  • شناسه خبر : 39309
  • منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

درگذشت یکی از کارکنان بهداشتی زن در شیراز بر اثر کرونا

مراسم وداع با پیکر مطهر "زهرا سوری" شهید مدافع سلامت استان فارس از مقابل محل خدمت او در شیراز و با حضور همکاران و خانواده آن شهید برگزار شد.

تشییع شهید مدافع سلامت در شیراز

مراسم وداع با پیکر مطهر “زهرا سوری” شهید مدافع سلامت استان فارس از مقابل محل خدمت او در شیراز و با حضور همکاران و خانواده آن شهید برگزار شد.

اول فارس | اخبار استان فارس : صبح چهارشنبه ۱۲ آذر، مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر شهید زهرا سوری، از کارکنان مرکز درمانی حکیم، که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹، جان باخت؛ با حضور خانواده و همکاران آن شهید و جمعی از مسئولان در شیراز برگزار شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در این آئین، ضمن بیان تبریک و تسلیت به خانواده این شهید مدافع سلامت، گفت: در بحران کرونا، مجموعه سلامت با تقدیم شهدای مدافع سلامت، جامعه را عطرآگین یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس کرده است.

عبدالرسول همتی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درمانی در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹، گفت: این روزها شاهد یادآوری روزهای دفاع مقدس هستیم و مدافعان سلامت، همان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز کارکنان مجموعه سلامت را سرمایه های بی بدیل این کشور دانست و گفت: پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان مراکز بهداشت و درمان در مواجهه مستقیم با کروناویروس هستند که باید برای حفظ سلامتی و ادامه خدمت رسانی به مردم، مراقبت بیشتری داشته باشند.

 همتی ابراز امیدواری کرد تا با جدی تر گرفتن رعایت پروتکل های بهداشتی، دیگر شاهد برگزاری چنین مراسمی نباشیم و از مردمی که در این بحران، توصیه های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن و شستشوی مرتب دست ها و دوری از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی ها را رعایت می کنند، قدردانی و از مردمی که به فکر سلامت خود و دیگران نبوده و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند، انتقاد کرد.

کریم شکوهی نژاد، مدیرعامل درمانگاه شبانه روزی حکیم نیز در این آیین، کسب رضایت خداوند را از ویژگی های برجسته این شهید برشمرد و گفت: این شهید در مسیر رضای خداوند متعال و درمان مردم خدمت کرد تا جایی که جان خود را نثار سلامت جامعه نمود.

بر اساس این گزارش،  شهید زهرا سوری، هشتمین شهید مدافع سلامت و دومین بانوی شهید این عرصه در فارس است.

ثبت دیدگاه