• ۱۷ / مهر ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۶
  • شناسه خبر : 14959
  • منبع خبر: تسنیم
فارس در صدر تلفات جاده‌ای ایستاد

در جاده های فارس : ۶۱۲ کشته در پنج ماه/۳ کشته و ۳۷ مجروح در شبانه روز

استان فارس همچنان در تصادفات جاده‌ای و تلفات ناشی از آن صدرنشین است و این درحالی است که به طور متوسط در هر شبانه‌روز ۳ کشته و ۳۷ مجروح در استان داریم.به گزارش اول فارس ، تلفات سوانح رانندگی در حالی در استان فارس نسبت به سایر استان‌ها پیشی گرفته است که در تازه‌ترین آمار استان فارس همچنان در این موضوع پیشتاز است. آمار بالای تصادفات جاده‌ای بسیار نگران‌کننده است و جدا از تلفات مصدومین و معلولینی که برجای می‌گذارد ،خود ضایعه‌ای دیگر است.

همواره در بررسی علت وقوع بالای حوادث جاده‌ای در سطح استان طول راه‌ها و تردد زیاد خودرو عنوان می‌شود و در کنار عوامل متعدد وقوع حوادث همواره عامل انسانی در جایگاه نخست قرار دارد.

استان فارس در صدر تلفات جاده‌ای ایستاد؛ هر شبانه‌روز 3 کشته و 37 مجروح

افزایش ۶٫۱ درصدی فوتی‌های تصادف در ۴ ماه امسال 

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس در چهارماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل فوتی‌های حوادث رانندگی ۶٫۱ درصد افزایش داشته است.

علیرضا درودچی با بیان اینکه ۴۶۹ نفر به دلیل فوت ناشی از تصادفات در چهار ماهه نخست امسال به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان ارجاع داده شده‌اند، خاطرنشان می‌کند: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶٫۱ درصد افزایش داشته است.

درودچی با اشاره به آمار تلفات سوانح ترافیکی در چهارماهه نخست سال عنوان می‌کند: ۳۷۷ از این تعداد مرد و ۹۲ نفر دیگر زن بوده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۴۲ نفر بوده است، افزایش ۶٫۱ درصدی را نشان میدهد.

فارس با ۶۱۲ کشته در صدر تلفات جاده‌ای ۵ ماه امسال
همچنین در آخرین آمار پزشکی قانونی کشور در پنج ماهه نخست سال جاری ۷ هزار و ۵۶۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۷ هزار و ۴۸۹ نفر بود، یک درصد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل تلفات حوادث رانندگی پنج ماهه امسال ۵ هزار و ۹۱۸ نفر مرد و یک هزار و ۶۴۳ نفر زن بودند.
همچنین در این مدت استان‌های فارس با ۶۱۲، خراسان رضوی با ۵۴۳ و تهران با ۵۴۲ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۵۱، چهار محال و بختیاری با ۹۲ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰۴ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.بر این اساس فارس نزدیک به ۹ درصد تلفات جاده‌ای کل کشور را شامل می‌شود و با استان‌های بعدی خراسان رضوی و تهران به ترتیب ۶۹ و ۷۰ کشته فاصله دارد.

کاهش ۳ دهم درصدی مصدومان تصادفات پنج ماهه

در پنج ماهه امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند، سه دهم درصد کاهش یافت. در این مدت ۱۵۷ هزار و ۸۳۶ مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۱۲ هزار و ۳۲۷ نفر آنان مرد و ۴۵ هزار و ۵۰۹ نفر زن بودند.

تعداد مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش سه دهم درصدی داشت. در این مدت استان‌های تهران با ۱۶ هزار و ۹۷۵،‌ خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۴۵۷ و اصفهان با ۱۲ هزار و ۱۱۷ نفر بیشترین آمار مصدومان تصادف را داشته‌اند.

رشد ۴٫۴ درصدی تلفات در مرداد

در پنج ماهه نخست امسال بیشترین آمار تلفات با هزار و ۷۲۹ مربوط به مرداد ماه و کمترین آن با هزار و ۲۴۲ نفر مربوط به فروردین ماه است. به عبارتی در مرداد ماه امسال یک هزار و ۷۲۹ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که یک هزار و ۳۴۱ نفر از آنان مرد و ۳۸۸ نفر زن بودند. آمار تلفات مرداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یک هزار و ۶۵۶ نفر بود، ۴٫۴ درصد بیشتر شده است.

تعداد مصدومان در مرداد ماه نیز ۳۴ هزار و ۱۵۰ نفر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲٫۵ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش از هفت هزار و ۵۶۱ فوتی تصادفات در پنج ماهه امسال، بنج هزار و ۲۰ نفر در محورهای برون شهری، هزار و ۸۳۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۵۰۲ نفر در مسیرهای روستایی، ۵۲ نفر در راه‌های اختصاصی و ۱۴۹ نفر در سایر مسیرها جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

۹ کشته و زخمی در حوادث رانندگی خونین و شبانه در شیراز
کارگردان و بازیگر باسابقه تئاتر استان فارس درگذشت
آخرین وضعیت موجودی آب در سدهای استان فارس

ثبت دیدگاه