• 02 / تیر 1400 / 13:21
  • شناسه خبر : 58368

دستگیری عامل غارت اینترنتی اموال مردم توسط پلیس فارس

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، “سرهنگ حشمت سلیمانی” رئیس پلیس فتا فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: خانمی میانسال به پلیس فتا فارس مراجعه کرد و مدعی شد پس از درج آگهی فروش یک عدد تلویزیون ال ای دی در یکی از سایت‌های واسطه گر، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است، لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: خریدار با ارائه یک رسید بانکی در موبایلش که نشان می‌داد پول به حساب شاکی واریز شده است مدعی می‌شود که وجه کالا معادل ۶۰ میلیون ریال به حساب فروشنده واریزکرده است و در نهایت کالای مورد نظر را دریافت می کند ولی پس از گذشت چند ساعت شاکی متوجه می‌شود که پولی به حسابش واریز نشده است.

این مقام مسئول ادامه داد: برابر اظهارات شاکی و برررسی‌های فنی بعمل آمده معلوم شد متهم ازطریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از قربانی کرده است که با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت نامبرده‌ مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی، این مجرم سایبری دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مقام سایبری گفت: متهم ابتدا منکر بزه انتسابی شد ولی پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهم با این شگرد اقدام به کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد ریال از ۳۵ نفر دیگر نموده بود، گفت: شهروندان می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید:

کسب رتبه دوم کشور در متلاشی کردن باندهای کلاهبرداری توسط پلیس فتا فارس
ترفندهای کلاهبرداران برای بالا کشیدن اموال شما در فضای مجازی
آگهی فروش این ۲ مرد بازار شیراز را بهم ریخت+عکس

ثبت دیدگاه