• ۲۴ / خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۱
  • شناسه خبر : 57168

دستگیری عامل قتل و جرح مسلحانه ۱۴ نفر در شهرستان ایرانشهر

در واپسین روزهای سال  1396درگیری مسلحانه بین دو طایفه در شهرستان دلگان منجر به قتل چهار شهروند و مجروحیت 10 نفر دیگر می‌شود...

با تلاش مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر، شرور و طراح اصلی قتل چهار شهروند و مجروحیت ۱۰ نفر دیگر پس از چهار سال زندگی مخفیانه دستگیر شد.
سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان‌وبلوچستان، اظهار کرد: در واپسین روزهای سال  ۱۳۹۶درگیری مسلحانه بین دو طایفه در شهرستان دلگان منجر به قتل چهار شهروند و مجروحیت ۱۰ نفر دیگر می‌شود.
او افزود: در سال ۱۳۹۷ نیز این درگیری‌های طایفه‌ای منجر به قتل جوان ۲۷ساله‌ای در منطقه شهریار استان تهران می‌شود که تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان موضوع را به‌صورت ویژه تحت پیگرد خود قرار می‌دهند.
فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: از همان لحظه وقوع جنایت توسط عاملان موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت تا اینکه در اوایل سال ۱۳۹۷ با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی سه نفر از عاملان قتل‌های صورت‌گرفته دستگیر می‌شوند و نفر اصلی و طراح این عملیات شوم به استان‌های مرکزی کشور متواری شده و زندگی مخفیانه‌ای را در پیش می‌گیرد.
این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان ایرانشهر ردپای متهم در یکی از محلات شهرستان ایرانشهر مشاهده شد و تردد‌های او توسط پلیس تحت نظر قرار گرفت. سردار طاهری اضافه کرد: سرانجام پس از تعقیب و مراقبت چندین روزه، هجدهم خردادماه سال جاری مأموران انتظامی با هماهنگی قضائی، متهم را در یکی از خیابان‌های شهرستان ایرانشهر، با هوشیاری و سرعت عمل دستگیر می‌کنند.
فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان با اشاره به اینکه فرد دستگیرشده یکی از عاملان شرارت‌های منطقه جنوب استان سیستان‌وبلوچستان بوده، افزود: در بازرسی از خودروی متهم یک قبضه سلاح کلاشینکف به‌همراه پنج تیغه خشاب، یک قبضه سلاح کلت برتا، دو تیغه خشاب مربوطه، مقادیر زیادی فشنگ جنگی، یک عدد نارنجک ۴۰ تکه و مقداری مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد. به گفته سردار طاهری، متهم تحت نظر پلیس است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

قتل زن همسایه در میهمانی شام
مرد روانی همسایه‌اش را با ضربه چوب به قتل رساند. به گزارش رکنا، متهم که یک بیمار اسکیزوفرنیک پارانوئید است، در حمله‌ای بی‌رحمانه زن همسایه خود را که برای شام به خانه‌اش دعوت کرده بود، به قتل رسانده است.
گزارش‌های پلیس نشان می‌دهد که متهم درحالی‌که همسایه ۸۷ساله‌اش خم شده بود تا گیاهان حیاط را بررسی کند و با او صحبت می‌کرد با چوب به سرش ضربه زده و پیرزن را بدون دلیل به قتل رسانده است.
در جریان تحقیقات پلیس مشخص شد که مرد قاتل به شدت بیمار بوده و ۸۰۰ قرص را در دوره زمانی ۲۱۸روزه مصرف کرده است، اما همسایه وی از این موضوع بی‌اطلاع بوده و او را برای شام به خانه‌اش دعوت کرده بود تا از تنهایی درآید که این جنایت خونین رقم خورد. در حال حاضر رسیدگی به پرونده آغاز شده است.

بیشتر بخوانید:

اعتراض جواد رضویان به گرانی ها و بی آبی در خوزستان و سیستان و بلوچستان
فیلم سرقت مسلحانه از دفتر خدمات کامپیوتری در شهریار
استانهای متولد نشده در سیستان و بلوچستان، اصفهان ، آذربایجان شرقی ، هرمزگان ،کرمان و فارس

ثبت دیدگاه