• 05 / شهریور 1401 / 14:10
 • شناسه خبر : 93150

دلایل ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه و بزرگ‌تر از خودشان

این روزها به نسبت گذشته ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه و بزرگ‌تر از خودشان که حتی فرزندی هم دارند، رایج‌تر شده است.

علت علاقه پسران به ازدواج با زنان مطلقه
این روزها به نسبت گذشته ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه و بزرگ تر از خودشان که حتی فرزندی هم دارند، رایج تر شده است. یکی از دلایل این انتخاب با تجربه بودن این خانم ها در اداره زندگی است اما قطعا دلایل دیگری هم دارد و به همین علت است که این روزها بسیاری از کارشناسان به ریشه یابی این مسئله می پردازند.

در بین اطرافیان تان هم که دقت کنید چنین ازدواج هایی را یا دیده اید یا بیش از گذشته در مورد آن شنیده اید. اما اینکه این ازدواج تا چه اندازه از نظر متخصصان حوزه روانشناسی پذیرفته است، بحثی جداست. دکتر مجد، روانپزشک و مشاور خانواده در ادامه دلایل گرایش به این ازدواج ها را بررسی می کند.

زن مطلقه با فردی مثل خودش ازدواج کند

در جایگاه یک مشاور خانواده، موافق با چنین ازدواج و ارتباطی نیستم. طبق یک زندگی استاندارد، برای هدف گذاری ازدواج های طولانی مدت که در فرهنگ ما نقش مهمی دارد، مردها بهتر است بین چهار تا هفت سال بزرگ تر از خانم ها باشند. زندگی با یک فرد کم سن و سال یا پا به سن گذاشته چندان خوشایند نیست. درواقع بهتر است زن مطلقه با مردی بزرگ تر از خودش که او هم تجربه جدایی دارد، ازدواج کند.

مادرها در میزان مهرورزی متعادل باشند

اگر فرد در خانه ای بزرگ شود که مهر و محبت در آن وجود دارد و مادر طبق تعریف نقشش با او برخورد کند، دیگر کودک در جوانی به فکر داشتن مادر دوم نمی افتد! البته برعکس این موضوع هم صادق است؛ یعنی مهرورزی بیش از حد مادر که باعث می شود جوان ها با انتخاب زن های بزرگ تر و پخته تر به دنبال یافتن مادر دوم باشند؛ البته شاید خودشان هم متوجه این مسئله نشوند و این تصمیم ریشه در ناخودآگاه آنها داشته باشد.

باورهای شکل گرفته در کودکی

یکی از دلایلی که یک مرد مجرد جذب خانمی مطلقه می شود، این است که بهتر از یک خانم جوان توانایی لازم برای مدیریت یک زندگی را دارد و باتجربه تر است. اکثر افراد عموما بدون اطلاعات و منطق و تنها براساس احساس شان پیشقدم می شوند و تصمیم گیری می کنند؛ حتی اگر آن خانم بچه هم داشته باشد، می گویند مثل بچه خودم بزرگش می کنم! اینها اشتباهات کوچکی نیست و ناشی از باورهایی است که گاهی در کودکی شکل گرفته است.

ریشه های انتخاب همسر به عنوان مادر دوم!

در روانپزشکی مبحثی به نام ادیپوس کامپلکس (Oedipus complex) وجود دارد که به معنای علاقه شدید پسر به مادر است. گاهی اوقات در پسربچه های کوچک دیده می شود که به مادران شان می گویند چه می شود پدر فوت کند و ما با هم ازدواج کنیم! آنها در آینده هم عموما دل شان می خواهد زنی مثل مادرشان را انتخاب کنند. این افراد درآینده مستعد ازدواج با زن های پخته و مطلقه هستند. اگر پسری از کودکی دچار این مسئله است، چه خوب که مادرش نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشد و اجازه دهد آن پسر زمان بیشتری را با پدرش بگذراند. مادرهایی که خیلی مهربان هستند و نسبت به پسران شان حساسیت بالایی دارند، بزرگ ترین خطا را در مواجهه با این پسران مرتکب می شوند. درواقع پسرها در سه تا شش سالگی می توانند زمان بیشتری را با مادر بگذرانند اما بعد از آن بهتر است بیشتر با پدر در ارتباط باشند.

پکیجی از تسهیلات!

مورد تاثیرگذار بعدی در این انتخاب ها توجه به دیدگاه اقتصادی است چون خانم های بیوه عموما ثروت دارند و در برگزاری مراسم عروسی کم توقع هستند. به همین خاطر این مسئله نقش مهمی در انتخاب این زن ها توسط پسرهای مجرد دارد. داشتن مجموعه ای از این تسهیلات برای هر پسر جوانی یک آرزوی دست نیافتنی است. زمانی که این آرزو توسط خانم مطلقه ای که خانه، ماشین و ثروت دارد تامین می شود، برای آنها گزینه مناسبی محسوب می شود.

جایگزینی برای مهربانی های مادربزرگ

مسلما زن های مطلقه ای که رفتار جذاب تری دارند، شانس بیشتری برای انتخاب شدن از جانب پسرهای مجرد دارند. زن هایی که به دلیل تجربه زناشویی قبلی می دانند چطور باید با مردان معاشرت کنند؛ چیزی که قطعا یک دختر جوان تجربه کمتری در این زمینه دارد. به همین دلیل است که خانم ها عموما در ازدواج دوم موفق تر هستند. زن مطلقه به دلیل تجربه و پختگی بهتر می تواند یک مرد جوان را در زندگی نگه دارد. پسرها هم با کوچک ترین اشاره ای از یک خانمی که اتفاقا می تواند ایفاگر نقش مادر هم باشد، دل خوش می کنند. در داخل خانه حتی حضور یک مادربزرگ و خاله مهربان هم این تصور را در مرد جوان خانه به وجود می آورد که کاش همسرم مثل مادربزرگم باشد!

حس ابراز وجود در میان مردان

گاهی پسرها تصمیم به انجام کاری می گیرند که تا به حال کسی در خانواده آن را انجام نداده است؛ مثلا با خانمی که ۱۰ سال از خودشان بزرگ تر است ازدواج می کنند تا سر زبان ها بیفتند. این مردها از اینکه همه با آنها مخالفت کنند و در نهایت با قدرت نمایی پیروز میدان شوند، لذت می برند. در این پسرها، فشار مضاعف خانواده و علاقه مند شدن به خانم مطلقه منجر به ازدواج می شود.

سرویس دهی بدون قید و شرط!

دخترهای جوان بیشتر به همسران شان می گویند چرا به این خانم نگاه کردی؟ چرا وقتت را صرف من نمی کنی؟ و… اما با اینکه یک خانم مطلقه هم چنین چیزهایی در ذهن دارد اما کمتر به زبان می آورد چون همسر اولش را از دست داده است. این زن ها کمتر می گویند این کار را بکن و آن کار را نکن. درواقع کمتر دستور می دهند و بیشتر کوتاه می آیند چون نمی خواهند تجربه تلخ قبلی دوباره تکرار شود. در این زندگی عموما همه چیز آماده است. یک سرویس بدون قید و شرط و مسوولیت که متاسفانه پسرهای امروزی خیلی دنبالش هستند… .

سیاست های بالغانه یک زن برای نگه داشتن زندگی

زنان بیوه برای شوهر جوان آزادی های بیشتری در نظر می گیرند که دختر جوان این کار را نمی کند. مردها دوست دارند آزاد باشند و زن های مطلقه عموما این امکان را به آنها می دهند. گاهی حتی حمایت مادرانه دارند و برای مردها تصمیم می گیرند. این میزان توجه بین یک خانم بیوه و یک مرد جوان بیشتر پیش می آید. این توجه ها به صورت غیرمستقیم و مادرانه است. خیلی از مردها برای زن های مطلقه بیشتر خرج می کنند. آمارها نشان می دهد میزان مجادلات و چالش در بین یک خانم مطلقه و یک مرد جوان کمتر از یک زوج جوان است. در زوج هایی که هر دو جوان هستند، درگیری بیشتر است. اتفاقا در بین خانم های مطلقه و پسران جوان، خانم نقش بیشتری در مدیریت زندگی دارد اما کاملا سیاستمدارانه!

نکته: نسل قبل آرام تر رشد کرد و این همه فشار در خانواده ها وجود نداشت ولی مادران این دوره و زمانه به نسبت قبل مهربان تر و حامی تر هستند. شاید این مسئله به دلیل توجه بیشتر و تعداد کمتر بچه هاست اما موارد دیگری هم به آنها اضافه شده؛ مثل امر و نهی بیشتر به بچه ها و… اتفاقا آزاد گذاشتن آنها و کاستن از فشار کاذب در مقاطعی نتیجه بهتری هم می دهد.

این ازدواج کوتاه مدت است

هر خانم مطلقه ای قطعا حق انتخاب و ازدواج دارد اما چه بهتر که با فردی مثل خودش ازدواج کند. از نظر اکثر خانم ها هم جالب نیست که با مردی کم سن و سال مراوده عاشقانه و ازدواج داشته باشند. شاید برای یک زندگی کوتاه مدت جالب باشد ولی برای یک ازدواج توام با آرامش همیشگی خوشایند نخواهد بود؛ به خصوص این موضوع همیشه برای مردهای شکاکی که اصرار دارند از زندگی گذشته همسرشان بدانند و نسبت به این مسئله سوءظن دارند آزاردهنده خواهد بود.

سن و تجربه دو بحث مجزا

سن، نقش تجربه را بازی نمی کند. یک دختر ۲۵ ساله با یک خانم مطلقه ۲۵ ساله بسیار متفاوت هستند. نحوه نگهداری زندگی توسط زنی که تجربه قبلی دارد با یک دختر مجرد متفاوت است. همچنین ارتباط جنسی به طور معمول با زنی که قبلا تجربه داشته بهتر و لذت بیشتری دارد چون در بین روابط جنسی و عواطف، روابط جنسی نقش مهم تری را ایفا می کند.

معاشرت و خواستگاری کنید

انسان به چیزهایی که از آن نهی می شود، بیشتر علاقه پیدا می کند. نقش پدر و مادرها در انتخاب به دلیل انتقادهایی که می کنند، همیشه منفی است. جملاتی مثل اینکه سن تو کمتر است، این خانم بچه دارد و… باعث می شود که پسرها بیشتر به این خانم ها علاقه مند شوند. پسرها اگر قبل از ازدواج زیاد به خواستگاری رفته و با خانم ها در ارتباط باشند، متوجه می شوند که انتخاب اول همیشه بهترین نیست. تجربه خواستگاری های قبل از ازدواج به انتخاب بهتر و آشنایی با دیدگاه های مختلف کمک می کند. در ابتدای کتاب هنر عشق ورزیدن آمده؛ «آن کسی که خیال می کند همه میوه ها در همان فصل می روید که توت فرنگی، از انگور غافل است… .»

آینده ای ناکام در انتظار این سبک ازدواج ها
آینده چنین ازدواج هایی عموما ناکام خواهد بود چون پختگی بیش از حد زن هم گاهی خسته کننده است. مردها عموما دخترهای بانشاط و نمایشی را می پسندند و اگر هم به زنی مطلقه گرایش پیدا می کنند، حتما این ویژگی را دارد.

با توجه به نظرات آقای دکتر مجد راجع به ازدواج پسران مجرد با زن های مطلقه :

این ازدواج ها بخش خوشبینانه ای هم دارند.

زنان مطلقه به واسطه تجربه هایی که در زندگی اول خود کسب کرده اند، توانایی مدیریت بهتری در روابط دارند. به همین دلیل نظر پسران مجرد را بیشتر جلب می کنند. این زنان مهارت های خانه داری، ارتباط با اقوام، برخورد با همسر را دارند و دیگر نیازی نیست با شروع زندگی مشترک، به آزمون و خطا بپردازند.

زنان مطلقه زنانی هستند که در صورت داشتن یک زندگی آرام، قدر موقعیت را می دانند و برای بهتر شدن زندگی تلاش می کنند. آنها وضعیت بدتری را چشیده اند و حاضر نیستند زندگی خوب امروزی شان را به سادگی از دست بدهند.

در کنار همه این ها به یاد داشته باشید مطلقه بودن دلیلی برای انتخاب نشدن برای ازدواج نیست. در زمانه فعلی که آمارهای طلاق بسیار بالا رفته، زنان جوان زیادی را می بینیم که شاید در دهه دوم یا اوایل دهه سوم زندگی خود باشند و با قابلیت های برجسته و شان خانوادگی و اجتماعی بالا سابقه شکست را داشته باشند. بنابراین از نگاه سنتی و قضاوت نادرست درباره این زنان فاصله بگیرید و بر اساس واقعیات موجود انتخاب کنید.”نمناک”

فال حافظ امروز ۳۰ مهر با تفسیر دقیق و زیبا

 

 

بیشتر بخوانید:

مردان چطور عاشق می شوند؟چگونه می توان یک مرد را عاشق کرد؟
۱۵ ویژگی مردان که باعث عشق دیوانه وار زنان می شود
ازدواج با مردی که طلاق گرفته خوب است یا بد؟ / نکات مثبت ومنفی ازدواج با مردان مطلقه

ثبت دیدگاه

 • آرام

  تاریخ : ۵ - شهریور - ۱۴۰۱

  مطلقه بهتره


 • غلامرضا عباسی

  تاریخ : ۵ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب
  ازدواج مردان جوان با زنان دارای امکانات و مسنتر از خود ، مربوط به الان نیست و سابقه ی خیلی طولانی در بین انسانها دارد ، حضرت پیامبر هم با خانومی بزرگتر از خود و دارای امکانات ازدواج کرده اند .


 • فرزانه

  تاریخ : ۵ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام
  مردهای ما یکم راحت طلب شدند .
  به اینجا که می رسه میگن حضرت محمد کوچکتر از زنش بوده..


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - شهریور - ۱۴۰۱

  اصلا قابل قبول نیست حرف هاتون من خیلی دختران مطعلقه ها رو میشناسم که با پسر مجرد ازدواج کردن و خیلی زندگی خوبی دارن
  شما فقط دارین خانم ها رو کوچیک و بی ارزش میکنن مثل قانون حق طلاق برای مرد و ۱۲شرط که داخل سند ازدواج هست برای زن
  شما هم مثل قانون دادگاه حرف هاتون بی قانونه


 • بهنام

  تاریخ : ۵ - شهریور - ۱۴۰۱

  فقط مزخرف نوشتین. این همه دختر خوب و مجرد بدون بچه. ندوم احمق میره سراغه گرگ بارون دیده با یک بچه هم تازه!!!!
  خیلی احمقید


 • آیدین

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  اقای به اصطلاح دکتر.من باخانمم ازدواج کردم دوتا ام بچه داره خودمم مجرد بودم.نظرات علمیت برا عمت خوبه.الانم یه پسر برام زاییده.خیلی ام انسانه خانمم.بعدشم چطور مرد مطلقه میتونه در ۵۰سالگی یه دختر ۲۰ساله رو بگیره زندگی کنه باهاش.تا ده سال پیش رسم بود همه این کارو میکردن چرا در رابطه با مردا نظر نمیدین حرف زن جماعت میشه زبون باز میکنین.مطمن باش که دختر خودتم گرفتار این بلا میشه.چرا که نظرت اصلا درست نیست.خیلیا حرفتو قبول ندارن.خیلیا.یکمم با خانمای قشنگ و محترم پایه او ستون باشید فک کنید خواهرو مادرو ناموسه خودتونن.دخترا خوبن ولی این روزا انتظاراتشون خیلی بالاست.نباید دختر مردمو گرفتو ۶ماه بعد طلاق داد شما برو دادگاه ببین چه طلاقایی زیاده اقای به اصطلاح روانپریش.


 • شهروند

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  با سلام شما که اینقدر صاحب نظر هستید در مورد ازدواج پیامبر با خدیجه چه نظری دارید لابد اونو میگید وحی بود و باید ازدواج میکرد


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  شناخت همه جانبه از همدیگه:با آشنایی حداقل ۶ ماه تا یکسال لازم هست چون هیچ رفتار و خصوصیتی از طرف مقابل شناخته نمیشه:مگر با آشنایی صحیح و طبق عرف و توافق طرفین.چون انسانها رفتارهای پیش بینی نشده دارند و بایست در موقعیت‌های مختلف قرار بگیرند تا بروز دهند


 • چمعیت شناس

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  با توجه به این نکته که طول عمر زنان بیشتر از مردان است توصیه جمعیت شناسان در کشورهای پیشرفته آن است که زنان در زمان ازدواج حداقل هم سن مردان باشند زیرا با توجه به رشد جمعیت مسن ، جمعیت زیاد زنان مسن و تنها، مشکلات فراوانی برای فرزندان و خانواده های آنان ایجاد می کند. معلوم نیست این آقای مشاور بر چه اساسی نظر میدهد


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  خدا نبخشه دخترانی که بخاطر مهریه اینطور شوهرانشون اذیت میکنه تا با پسر ی مجردازدواج کنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  زشترین کاری هست که یک زن در مورد فرزند و همسر خودش انجام می دهد چون یک بچه واقعاً سرگردان میشه و اون زن میگن دنبال دلش رفته پس مادر حساب نمیشه


 • فقط امام زمان حامی ماست

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  خدا .. کند این پسران مجرد تنبل راحت طلب و که بخاطر بی عاری وتنبلی واینکه سرکار نروند با زنان بیوه ومطلقه ازدواج میکنند بخاطر حقوق ومزایایی که دارند.و خدا لعنت کند مسوولین دولت وکه مردان وتنبل کردند و به زنان بیوه دوباره بعد ازدواج مجدد حقوق دادند تا پسران تنبل بااین زنان ازدواج کنند‌. خدا .. شون کند که دختران نجیب و خانه دار باید درخانه بمانند وکسی با انها ازدواج نکند


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  خب. دولت که اینقدر نگران جمعیت هست و دخترانی که ازدواج نکردند بیاد ریشه یابی کنه ببینه چه قانون اشتباهی گذاشتند که باعث شده دختران نجیب وخانه دار در خانه بمانند وپسران بااانها ازدواج نکنند و بروند بازنان بیوه ازدواج کنند انهم بخاطر حقوقی که زن بیوه از شوهر اولش میگیره پسران راتنبل کرد ودختران درخانه ماندند یا زنان مطلقه که با مهریه پسران مجرد را دوباره به دام .میندازند دولت باید یه فکری بکند دراین مورد


 • مجید

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  دلیلش فقط پوله پسرهای جوان حالا تنبل و بیعار و دنبال لقمه آماده می گردند وقتی زنی مطلقه باشه یا مهریه گرفته یا در مواردی خونه و خودرو هم دارند


 • امیر

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  مردها زنهای مطلقه سکه پول جهزیه دارن
  راحترن اینا دلیل بر بی پولی و سکه‌ای زیاده


 • حامد

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  بیشتر به خاطر پولهخخخخخخ


 • مجید

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  فقط بخاطر این‌ ,,,


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  زن مطلقه اگرخوب بودبا شوهرش زندگی میکرد اطمینان داشته باش که باشوهردوم هم زندگی نمیکنه بعظا برای کسب درامدازطریق مهریه وموارد اینچنین است


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  چرت و پرت گفتی مخصوصا اونجا که دختران مجرد تو زناشویی بی تجربه دختر سیزده ساله خودش ی پا مشاور جنسیه


 • رویا

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  متاسفانه جامعه ما چطور یک جوان ازدواج کنه. خونه بخره فقط خونه که مستاجر نباشه و… میره یک زن مطلقه که خونه دار شده از گرفتن مهریه قبلش میگیره که غم و غصه خونه ذاشتن رو تو این وضع خراب اقتصادی نخوره. جامعه اسلامی داریم ماشالا. در انگلیس یک نهاد و ارگان هست که به محض ازدواج جوانان به آنها خانه و ماشین و وام برا شغل میدین کشوری که اسلام نمیدونه چیه. این‌است که آدم غمگین میشه داستانش پیچیده است و….


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام. با بیشتر صحبتاتون موافقم مخصوصا تنبلی بی عار بودن پسرای امروز که فقط منتظرند یه میز با حقوق بالا داسته باشند وبعد کار کنند ودختران عزیزم سطح توقع خودشون را پایین بیارند و سوم هم پدرومادر ها هم اگر د توان دارند بچه هاشون را حمایت کنند در هزینه های ازدواج و…. از نوجوانی همزمان با درس خواندن به پاره وقت حرفه ای بیاموزند، وهزینه ی کلاس ها برای گرفتن نمره بیست صرف یاد گیری حرفه برای فرزندان گنود مخصوصا پسرها


 • طاها

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  پسر احمق من رفته یه زن ته ۱۰ یال لز خودش بزرگتره ودو تا دختر داره رو گرفته که وختر بزرگش از قد وهیکل کم از پسرم نداره ،هیچ امکاناتی هم نااله نه پولداره نه زیباست نه خوش قد وبالا ،فقط خیلی خطرناکه


 • طاها

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  پسر احمق من رفته یه زن که ۱۰ سال از خودش بزرگتره ودو تا دختر داره رو گرفته که دختر بزرگش از قد وهیکل کم از پسرم نداره ،هیچ امکاناتی هم نداره نه پولداره نه زیباست نه خوش قد وبالا ،فقط خیلی خطرناکه


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  این حرفهایی که زده شده اصلا درست نیست من خودم ازدواج دوم دارم با همسرم ۱۲ سال اختلاف سنی داریم ولی نه مادری براش میکنم نه اون چنین انتظاری داره بلکه بهترین وآرامش ترین زندگی رو داریم الانم ۷ ساله با هم زندگی می‌کنیم سن فقط یه عدد هست اگه عشق ومحبت ودورغ تو زندگی نباشه زندگی هیچ وقت خراب نمیشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  اگه مرد لااقل دو فرزند بخواد باید با دختر حداکثر سی ساله ازدواج کنه متاسفانه اکثر دختران به خاطر غذاهای فن آوری شده مسموم شیمیایی بالاتر از سی وپنج فرزند آوری ندارند مگه با دارو های گران قیمت پدر نهایت اجاره رحم دختر سن پایین


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  دختران در سنین زیر سی ویا کمتر دارن تن به اجاره رحم وصیغه میدن وبراشون سن مهم نیست چرا با توجه به دلایل علمی که دختر سی وپنج فرزند آوری با ریسک داره ویا اصلا ندارد حقایق رو نمیگید تا دختران یا زودتر تن به ازدواج بدن ویا بالای سی منتظر مرد سن پایین نباشند.دهها میلیون دختر سی تا چهل وچند سال مجرد موندن وله مشاوران ازدواج دلخوش کردن تا مرد معقول با سن نزدیک پیدا کنند این شدنی نیست چون جوان تا بیاد کار پیدا کنه شده چهل ساله اون موقع هم تن به ازدواج سن بالا نمی‌ده مگه اینکه دختر کارمند یا پول دار باشه و متاسفانه اگه موفق نشه تن به روابط آزاد میده چون خطر مهر ندارد و ندان


 • کورش رستمی

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  کسانی که با زن بزرگتر از خودشان ازدواج میکنند وقتی به سن ۵۵ یا ۶۵رسیدند میفهمند که کارشان اشتباه بوده تا جوان هستند بدنبال دل هستند


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  بخدا زیاد دیدیم زندگی که مرد کوچیکتر
  داره سخت زندگی میکنه تا دهان زنش ببنده…. اهای مردا بخاطر پول خودتون بدبخت نکنید همه دنیا یک طرف عشق یک طرف


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام خدمت دوستان، بااحترام به نظرهمه ی دوستان، ازهمه ی دوستان خواهش میکنم بازن بیوه وبزرگترازخودتون وازهمه بدتربچه دار ازدواج نکنیدشاید اول ازروی جوانی تصمیم بگیری ومرام فردینی بهتون دست بده اما بعدازمدتی ازدرون میسوزی باهزاران فکرمنفی مربوط به زندگی گذشتش وغیره دوتابچه هم گیرتون اومده فقط این جوانی شماست که میسوزه هیچ راهی هم نداری فقط بایدبسوزی……


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  واقعا که هنوز هم تو دوران عهد بوق هستید آدمها را چجور قضاوت میکنید مطلب،می‌نویسید مگه زن مطلقه دل نداره فرقی نمیکنه با دختر مجرد تو این دور زمونه که دخترا


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  تو دور زمونه ای که دخترا از زن مطلقه هم بدتر شدن تجربه همه چی را داران واقعا براتون متاسفم


 • .....

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  واقعا برا این طرز فکرتون متاسفم


 • علی

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  واقعیت امر این هستش که بعضی از دختران مجرددنبال زندگی نیستن دنبال خونه وماشین وشغل ثابت وپردرامد مثلا دکتر ومهندس ومغازه وباغ ووپول های پس انداز تو بانک و ست طلا و مراسم‌عروسی مجلل وشیربها ومهریه بالاولی زن همسر مرحوم ویا مطلقه اینارو از همسر قبلی داره ودیگه دنبال اینا نیست ودنبال زندگی هست من خودم ۴۰سالمه اگه یه روزی ازدواج کنم‌ اصلا با دختر مجرد ازدواج نخواهم کرد با زن مطلقه ویا همسر مرحوم حتی دارای فرزند هم باشه وحتی سن بزرگتر از خودم ازدواج خواهم کرد


 • راضیه

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  من زنی مطلقه دارای یک فرزند با پسر مجرد خوشتیب، خوشکل ازدواج کرده ام الان خودمو خوشبخت ترین زن میدونم. راز موفقیتم صبر،صبوری


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  متاسفم برافکرت‌همه‌هم‌اینجورنیستن‌مجبورنیستی‌دنبال‌ادمها‌مصرف‌گرابری‌قانع‌هم‌وجود‌دارد‌زن‌ومردباید‌مکمل‌هم‌وهمدیگررابسازند


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  بله متاسفانه شرایط بداقتصادی درکشورونیزتنبل شدن ومسئولیت گریزی وآماده خوری وآماده خواهی جوانان امروزاونهاروبه سمت وسوی ازدواج بازنان مطلقه وبیوه پولدارکشونده تابه خیال خام خودهم زن داشته باشن وهم عمری برسرسفره ای آماده وبی زحمت بشینن که دراون زن به علت پایین تربودن موقعیتش نسبت به شوهرجوان ومجردمجبوربه باج دهی به شوهرواطاعت ازاوست


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  همه دنبال وام ن ودخترکم سن میگیرن


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  زن طلاق گرفته خیلی خیلی بهتره ای کاش من هم زن مطلقه میگرفتم تا از دست این دختر جوان راحت میشدم


 • سامیار

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  کاملا درسته حرف های شما اما اونجوریم که موضع رو خیلی سخت گرفتین نیست خیلی ها هستن که بازنهای متعلقه ازدواج کردن وخیلی م خوشبختن ما همسایه داشتیم خانم متعلقه بود یه دختر ده سال م داشت با یه پسر مجرد ازدواج کرد خانم ثروتمندم نبود که بگی بخاطر پولش اومده ازدواج کرده بعضی هستن که واقعا همو دوست دارن خب بین شونم هستن پسرانی که بخاطر پول ثروت خانم ها باهاشون ازدواج میکنن نمیشه گفت همه


 • متین

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  دختر امروزی که بلد نیست دو کلام درست حرف بزنه و بدتر از صد تا لات صحبت میکنه چطور میتونه همسر و مادر بشه و یا یک زندگی رو اداره کنه میره ازدواج میکنه فقط ب دلیل آزادی‌های بعدی و بعد طلاق میگیره برای آزادیش البته جسارت ب بقیه نشه خواهشا برید دادگاه‌ها تا ببینید آمار طلاق چی میگه من خودم یک زنم اما ب والله دلم برای سادگی مرده میسوزه


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  خانم محترم اگه دادگاه رفته بودی میدیدی بیشتر طلاقها برای اعتیاد شوهریا کارتن خواب شدن اونهاست خیلی ها علاوه بر خرج خونه واجاره خونه باید خرج اعتیادش رو بدن
  خود من یکیشون وقتی از سر کار بیایی ببینی قابلمه غذا رو رفته فروخته یا یک فلش که امانت دستت بوده از کیفت برداشته چه حالی میشی یا وقتی صبح از خواب بلند شی ببینی ساعت ۳شب از حسابت پول برداشته شده
  عادلانه نیست چون یک بار شکست خوردند همه جا طرد بشن


 • کارشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  کارشناس : با توجه به اینکه طول عمر زنان از مردان بیشتر است ، باید با زنی ازدواج کنید که از خودتون بزرگتر باشه تا اگر زودتر از زن مردید زن هم پیر باشد و نتواند با مرد دیگری ازدواج نکند. خخخخخخخخ


 • راحله

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام به همه دوستان نظرات همه قابله احترامه منم یه زن مطلقه هستم با دوتا فرزند دختروپسر بعد از ۲۵سال زندگی مشترک جدا شدم ولی تجربه ای کسب کردم اینه که شوهرم ۱۱سال ازخودم بزرگتر بود همیشه منو به چشم بچه میدید افسوس که دیر فهمیدم که موقع ازدواج یا باید همسن بود یا حتی دختر از پسر سه چهار سال هم بزرگتر باشه خیلی هم خوبه چون تو زندگی مردا زود خسته وعصبی وپیر میشن وحتی حوصله بیرون رفتن هم ندارن البته خیلی دلایل داره که ازجمله وضعیت اقتصادی اولین عاملش میتونه باشه و افسوس اینکه الان چه پسر چه دختر متأسفانه زیر بار مسئولیت نمیرن و صبور نیستن اگه هم تشکیل زندگی میدن دوام نداره درحالیکه این همه الان آگاهی ها و تجربه ها بیشتر شده نسبت به زمان ما ولی باز از مسولیت ها فرار میکنن


 • بتی

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  دختر هم ازدواج کنه شر وگرش مال مادره و در هست اسمش دختره وگرنه باز مثل اون پسر تنبل بی عار هست لااقل این جا زن مطلقه می تونه پسره رو جمع کنه


 • زهرا

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  خدا مرگتون بده ک میگید زنان مطلقه حق ندارند با پسران مجرد زندگی کنند آخه این چ طرز فکر احمقانه ای هست من خودم مطلقه ام و شوهرم جنایت کار و دست بزن داشت طلاق گرفتم کجاش اشتباهه؟ک میگید زنان مطلقه گرگ بارون دیده هستن بخدا ت این دوره زمونه دخترهای مجرد بدتر هستن و لوس ترن اون کسی ک میگه توروخدا با زن مطلقه ازدواج نکنید چون دست خوردس باید بهت بگم خیلی بیشعور و بی درک هستی دختران مجرد ک بدتر هستن همشون دست خورده هستند دگ قضاوت با خودتونه فک کنید خواهر یا مادر خودتون مطلقه هس و کسی راجبش همچین فکری کنه خاک ت سر کسی ک این مطلب رو نوشته باید بهت بگم در عصر جاهلیت به سر میبری ا


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  من نمیدونم چرا تو این ایران همه برای خودشون یه پارچه کارشناس و روانشناس شدن …ااصلا ازین الفاظ راجب ضعیفترین قشر جامعه میگین خدارو خوش نمیاد …زن مظلوم ترین تو جامعه و حق زندگی درست و امنیت و تشکیل خانواده رو داره تا در دستان مردان بی غیرت نیفته اون که مرد و خدارو میشناسه ازدواج میکنه چه مجرد چه متارکه …۹۸ درصد فقط مردها مقصرن وگرنه هیچوقت یه زن مرض نداره جدا بشه و ارکان خانوادش بپاشه …اقای به ظاهر دکتر روانشناس خوب نیست دل این اقشار زجر کشیده و روحیه و عواطفشون خدشه دار شده و دلشون شکسته اینجوری حرف بزنی …زمین گرده بوالله قسم همین بلا سر خواهر مادر و دختر خودتم میاد بعد اون موقع نظر بده.یا حق


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  اقلا زن بیوه فقط با یکی بوده اونم از نوع مشروعش


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  چرا الکی حرف مفت میزنی من یه زنه مطلقه ام با یه پسر مجرد هم ازدواج کردم هیچ مالو مالی هم ندارم مرد اگه مرو باشه زنو بخاطره پولش نمیخواد بخاطره خودش میخواد کجایه قرآن نوشته زن مطلقه نمیتونه با پسر مجرد ازدواج کنه کدوم خدا گفته کدوم پیغمبر گفته چرا شما دیگران رو قضاوت میکنین.الان قانون هم اگه دوطرف همو بخوان خودش نامه عقدشون رو میده بعد میگین اشتباهه ازدواجشون


 • یاس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام🌷یکی از ریش سفیدان اقواممون،می‌گفت اگر دیدید زن یا دختری بد شده حتما بدونید یا👇
  پدر بد و عصبانی داشته یا برادر خیره و بداخلاق و یا
  شوهر بد اخلاق و نمک نشناسی یا سرپرستی باینگونه…
  در غیر این صورت محال است دختر یا زن که سرشار احساس و عاطفه اند بد در بیاید🪴


 • سمیرا

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  فقط چرت نوشتی روانپریش مریض


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  به نظرم تا میتونید گول این زنان مطلقه رو نخورید که درحق مردای دیگه ظلم نشه فک نکنه باآبروی مرد بازی کنه طلاقشو بگیره بره بهتره، فکرکنید الان دختری مجردباشه مرد مطلقه باشه باهاش ازدواج میکنه مسلما نه…اگه زنی اهل زندگی باشه باشوهراولش زندگی میکنه…گول زنان مطلقه رو نخورید که بدبخت بیچاره میشید…خیلی از این موردا دیدم حداقل شماتجربه نکنین


 • علی مسعودی

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  هر ننه قمری تو ایران برای ما شده کارشناس….. بدون هیچ آگاهی فقط تک بعدی به مسأله نگاه میکنه


 • سارا

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  آقای به اصطللح دکتر ‌برو گم شو با این نظریه عهد بوقت


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  آقای کارشناس شما از کجا مدرک گرفتی که انقد حرف الکی نوشتی انقد به زنان مطلقه توهین میکنید وقتی ینفر شوهرش بد بوده بداخلاق دست بزن داشته خودشون زن بذور طلاق میدن چجوری باید زندگی کرد و بعدش اون زن حق بهترین زدگی رو داره واالا بنظر من خیلی بهتر از بیشتر دخترا هستیم که هر روز با ینفر نمیپریم حق ما زنایی که شوهر بد داشتیم بهترینه


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  من خانمم پانزده سال از من بزرگتره مطلقه ست شوهرش معتاد بود بهترین زندگی رو داریم زن فهمیده با حجاب و با وقار هستش خدا حفظش کنه برام


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  واقعا متاسفم براتون اقایی به اصطلاح دکترمن خودم یه دخترهم دارم که بایه مردمجردازدواج کردم انفقدرزندگیم خوبه روزی ده بارباهم دیگه خداروشکرمیکنیم که همدیگروداریم زن مطلقه مگه گناه کرده که سرنوشتش اینجوری بشه پس چرا مردان مطلقه میرن دختر۲۰ساله میگیرن چون اونا مردن مازن فرق مون اینه به قول یکی ازدوستان که نوشته بوددختران امروزی که دخترنیستن


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  واقعا متاسفم براتون اقایی به اصطلاح دکترمن خودم یه دخترهم دارم که بایه مردمجردازدواج کردم انفقدرزندگیم خوبه روزی ده بارباهم دیگه خداروشکرمیکنیم که همدیگروداریم زن مطلقه مگه گناه کرده که سرنوشتش اینجوری بشه پس چرا مردان مطلقه میرن دختر۲۰ساله میگیرن چون اونا مردن مازن فرق مون اینه به قول یکی ازدوستان که نوشته بوددختران امروزی که دخترنیستن


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  مگه مطلقه چ مشکلی داره کاش یکی گیر من بیاد البته بدون بچه


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  به نظر من هر کسی باید برای زندگی خودش تصمیم بگیر بر طبق شرایطی که داره ..و همیشه همه آدمها یه جور نیستن .خوب وبد وجود داره .


 • F

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  به نظر من هر کسی باید برای زندگی خودش تصمیم بگیر بر طبق شرایطی که داره ..و همیشه همه آدمها یه جور نیستن .خوب وبد وجود داره .


 • مرشدی

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  مطالبی که دکتر گفت مطالب جالبی بود که باید منطقی بهش نگاه کرد نه احساسی، ولی همیشه استثناهایی هم هست، که واقعا نادرن کسایی که همدیگه رو عمیقأ دوست دارن نه فقط احساس بلکه منطقا بهم هم میان ازدواج اینها هیچ مشکلی ندارم و چنانکه دیدیم چه زن بزرگتر بوده یا اختلاف سنی مرد خیلی بالا بوده ولی زندگی عالی دارن اینها قضیه شوند فرق داره ، وگرنه پسری که تحت تاثیر احساس و س ک س و پول زن گرفته خب به مشکل میخوره چون ده سال بعد تفاوت دخترهای همسنش رو با زنش میبینه
  ولی بهرحال نمیشه ی حکم واحد صادر کرد
  اگر عاقلانه و منطقی و بدور از احساس تصمیم گرفته شده پس مشکلی نیست همینجور که خیلی ها تجربه ش رو داشتن و دارن و نمیشه گفت که همه بخاطر پول یا مشکلات کودکی اینکارو میکنن


 • Şanslı‌‌

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  خانوم مطلقه از سر مستی نشده مطلقه
  خانومی که از بهترین خانواده،تحصیلات و سن پایین برخورداره صدتا خواستگار داره اما سخت می‌تونه دوباره اعتماد کنه،
  حالا شما آقا یا خانوم محترم که داری سنگ مرد یا زن رو به سینه میزنی هیچوقت بیخود و بی جهت قضاوت نکنید که این دنیا طبق قانون هندسه و ریاضی گرده.
  هم خانوم بد هست هم آقای بد و برعکس هم خانوم خوب هست هم آقای خوب
  ما آدما کی اینقدر بد شدیم که خودمون شدیم قاضی و دیگران مجرم.
  طلاق همیشه هم بد نیست بعضی وقتا مرد یا زن تو زندگی که هستند جاشون نیست یا مقامشون‌‌ بالاتر از اونجاییه که هستن یا پایینتر که باید از اون زندگی بیان‌‌ بیرون
  سنم بالا نیست که نصیحتتون‌‌ کنم اما عاشق بشید و ازدواج کنید آدم عاشق نگاهش به زندگی خیلی پخته تر و با محبت تره
  از خدا می‌خوام همه عشق رو تجربه کنند یکیشم خودم.
  تصمیمات بزرگ رو با دلتون بگیرید اشتباه کرده هرکس گفته تصمیم بزرگ با عقل باید گرفته بشه.
  ندارید کسی براتون تصمیم بگیره احترام بذارید اما تصمیم گیرنده خودتون باشید و پای انتخابتون‌‌ مردونه بمونید چه زن باشید چه مرد
  خوشبخت باشید.


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  اولا مرد و زن باید همسن باشند و حتی مرد بزرگتر چون از نظر جنسی زود تحلیل میرن نسبت به زنها و دوما دخترها مثل دخترهای قدیم نیستند (البته همه آنها نه)و ارتباط با دیگران دارند اما زن شوهر دار فقط با یک نفر بوده سوما مردان دیگر بچه نمیخواهند و بچه های حاضر آماده که فرزند خواندشان شود را بهتر میدانند


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  خانم بنده ۶ سال از خودم بزرگتره وقتی باهاش ازدواج کردم آه تو بساط نداشتم الان هم خونه دارم هم موتورسیکلت هم ماشین و یه تکه زمین مسکونی.آینده نگری کرد الان اگه یه دختر کم سن و سال بود با درامد ناچیزم می رفت چیپس و لواشک میخرید و تا الان مستاجر بودم


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام ،مطلقه بی دلیل مطلقه نشده حتما سختیهایی داشته ولی حالا که گرگ بارون دیده شده با وجود داشتن یه بچه چرا اومده به جای اینکه با یکی در سطح خودش ازدواج کنه ،پسر منو دزدیده برده یواشکی عقد کرده ،به نظر من ااون عروس من نیست اون دزد پسر منه


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  عزیزی که گفتن خانمی که طلاق گرفته اکه زندکی کن بود ،با شوهر اولش زندگی می‌کرد و خانما همش دنبال مهریه گرفتن هستن،اصلا اینطور نیست ،وقتی خانمی نتونه با یه آقا زندکی کنه از مهریه اش هم میگذره ،خود من وقتی دیدم همسرم سر عقل نمیاد از تمام حق و حقوقم گدشتم و طلاق گرفتم ،پس لطفا خانمها رو قضاوت نکنید


 • کیان

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  کارشناس که این دلایلو نوشته آدم مریضی بوده با ذهنیت های مریض گونه …سرویس دهی بی قید وشرط و…بی ادب تو یه حیوانی برو دیدتو به وجود وذات انسان اصلاح کن بعد بیا مسائلو تحلیل کن


 • کامران

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  دختران مجرد از توهم بیرون بیان ،من دو تا از برادرهام با دو خانم مطلقه ازدواج کردن که البته علت طلاق و گرفتن مهریه یا نگرفتن اون هم اثبات شده و چند وقت هم مشاوره رفتن ، سنشون هم بالای سی سال ، یکی از برادرها همسرش سرمایه ای ندارن و همچنین پدرشون ولی با برادرم تفاهم زیادی داشتن و اینکه از برادرم دو سال بزرگتر و اچند زبان مسلط هست و شاغل و فعال …..دومین برادرم هم همسرش چند سال کوچکتر و به اندازه برادرم و خانواده ما از نظر مالی تقریبا برابرند ، درآمد یکی از برادرم هم بالای ۴۰ تومن و همسرشم کار و کسب خودشون در حیطه رشته دانشگاهی … و یکشون در آمد نسبی و جفتشون با هم کار میکنن اما هزینه اصلی زندگی با برادرم ،حالا هر دو همسر مهریه از قبل نگرفتن و خودشون برای ازدواج مجدد هم مهریه زیادی نخواستن ، دو تا برادران هم فعال هستن ، اونها قراره با هم زندگیشون رو بسازن ، هر دو برادر مشکل مسکن و خودرو ندارن ، اندوخته پدری هم دست نخورده ، البته بگم خیلی روی شناخت همدیگه وقت گذاشتن و در مورد مسایل مختلف بدون اجبار یا تعارف بحث کردن و مشاور هم کمک کرده که بالاخره برادران و همسراشون به مرحله ازدواج برسن .


 • سوار

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  این دکتر همه را احمق فرض کرده خودشو عاقل… بچه خوب مردم فهم وشعور دارن خوب می‌فهمن چی به چیه شخصیت انسان به عقل وادب وفرهنگشه نه به مطعلقه بود چه زن باشه چه مرد فرقی نداره…. نود درصد این زنان طلاق گرفته دارای عقل ادب و شخصیت والایی هستن و اتفاقا این کمالات این زنان هست که افراد مجرد را به طرفشون سوق میده.. برادر من یک سال تمام دنبال یک دختر خوب بود که باهش ازدواج کنه تحصیل کرده است وهم خوشتیپ. بعد یک سال گشتن در فامیل وهمسایه تصمیم گرفت با دختری که طلاق گرفته بود ازدواج کنه ما مخالفت کردیم اما اون پافشاری کرد و رفت الان بعد چندین سال من فهمیدم چرا برادرم اینو انتخاب کرد زنش از هر لحاظ با وقار وباشخصیته قابل اعتماد و عاقل وزندگی بسیار خوبی هم داره…. بیایید به زن با چشم یک انسان نگاه کنیم نه کالا که دست دوم می‌شود.. کمی شعور تو ببر بالا دکتر


 • ف ک

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  فقط بخاطر پول میپرسن زن مطلقه خونه داره پول داره شغل داره بهتره دختره بیکاره علنا دیدیم وه دنبال زن پولدار میرن


 • وطن دوست

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  باسلام به همه ایرانیهای مهربان وصبور
  همه مشکلات ازدواج جوانان الان زیر سر مادر وپدرانشان هست که با بی تدبیری باعث بالارفتن سن ازدواج این جوانان شده اند
  زنان مطلقه در حال حاضر زنانی پخته تر از دختران مجرد هستن وبا شکستی که از زندگی اولشان خورده اند تمام تلاششان این است که زندگی دوم خوبی برای خود ردیف کنند ولی درصورتی که دختران مجرد خیلی پرتوقع وعاشق زندگی تجملاتی هستن که اینها با موقعیت اقتصادی واوضاع پسران مغایرت دارد
  ومن هم به زنان مطلقه رای میدهم چرا که این زنان هم در همسرداری هم در عشق بازی هم در مسائل خانوادگی بسیار استاد مجربی هستند سر وجانم فدای زن مطلقه


 • پسر مجرد

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  من هم به زنان مطلقه رای میدهم


 • medalat01@gmail.com

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  تراخداتامیتونیدازاین زنافاصله بگیریدچون یه بارتجربه طلاق دارن خیلی براشون راحته زن داداش من بایه بچه اومدکلی داداش بدبختماتیغ زدوپولاراجمع کردبرابچش ورفت داداش من هم ساده وسالم واهل هیچی هم نیست تراخداگولشونانخوریدهمه اینطورنیستن ولی اکثراهمینن


 • مهسا

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  داداش من مجرده.. واسه ازدواج یکسره دست میزاره روی زنهای مطلقه … ما مخالفیم ولی اون میخواد… من خودم شوهرم مطلقه بود دوتا بچه داره ..من مجرد بودم زنش شدم و بچه ها پیش من هستن زندکی خوبی داریم الحمدالله … ولی همدیگر رو دوس داشتیم و مشکلات رو پشت سر گذاشتیم… این ازدواج ها صبور بودن زن و مرد رو میخواد


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  آخه چرا چرت و پرت مینویسین، دخترای حالا که …. بودن و از زن مطلقه بدترن. زندگیشونم نهایتا چندسال بیشتر دوام نداره. روانشناسهای روانی


 • مهشید

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  من مطلقه ام با دو تا بچه با پسر مجرد ازدواج کردم هیچ پولی هم نداشتم الان خدا رو شکر خوشبختم الانم یک بچه داریم زمین و خونه خرید بنامم زد الانم از صبح تا ۳ شب کار میکنه خوشبختم کنه خانوادشو بخاطر من که اذیتم میکردند گذاشت کنار تازه به کمک شوهرم دارم ارشد هم میگیرم خیلی هم دوستم داره و همیشه میگه یک تار موتو به کل دنیا نمی دم روانپریش جان اشتباه زدی یا عمدا این مطالب رو نوشتی


 • زهره

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  حیا و اصالت ندارن


 • صحرا

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  کی گفته دخترا سخت میگیرن من خودم دختر بیست و هشت سالم با امید وآرزو با شوهرم ازدواج کردم فقط دوس داشتن ازش خواستم که نتونست به اونم پایبند باشه داره طلاقم میده مهریمو بخشیدم خودمو بد بخت کردم بعد حالا زن مطلقه شده اضافی واقعا واسه طرز فکرتون متاسفم


 • صحرا

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  وای به ملتی که زن مطلقه رو تفیلی میدونن


 • ترانه

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  کدوم دانشگاه مزخرفی مدرک گرفتی این چرندیات رواج میدی منطقی نیس همش مخالف زن ها نظر میدین مردها چی اونا ک دختر جوون مجرد میگیرن اونا خوبن حتما؟؟!!!


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۱

  شما یه دکتر .. بیسواد بیفکرهستیدبه نظر همه اگر مردی همان پسری به مادرش احترام بگذاردوارزش زن که مادرش هست را بدان آن وقت در دلش احترام به همسرش را هم داردوزندگی خوبی خواهد داشت


 • وریا

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۱

  ولا به نظرم چون بازار ی هستم ومیوه فروش با هر جون زنی سرو کار دارم پیشنهادم اینه با زن بیوه ازدواج نکنید والسلام


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۱

  کارشناسیتون بزار برا زن وبچه خودت بعد خودت والا


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام من هم به زن مطلقه رای میدهم مگه اونا آدم نیستن گناه داره اصلا هم اینجوری نیست بعضی مردها مثل جانور درنده هستند من خودم مرد هستم


 • علی

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام من هم به زن مطلقه رای میدهم مگه اونا آدم نیستن گناه داره اصلا هم اینجوری نیست بعضی مردها مثل جانور درنده هستند من خودم مرد هستم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  بعضی دخترای مجرد هم اومدن اینجا ب زنانی که از همسرشون جدا شدند بی احترامی میکنند وقتی به همجنس خودت رحم نمیکنی چه توقعی از جنس مخالف داری و قضاوتش میکنی؟اینا از حسادته کسی جای شما رو نگرفته تو اگه عرضه داری خودت برو ازدواج کنی چکار اونا داری که جدا شدن،اتفاقا اعتماد به چنین دخترای مجرد حسودی از هرچیزی بدتره
  کسی که طلاق گرفته گناه نکرده حتما دلیلی داشته و خداوند هم براشون بهترین چیزها رو رقم میزنه ،شما هم انقد اراجیف بار مردم نکنید ،حالا اون دختر مجردی که خواستگار نداره عقده هاشو سر خانومای دیگه خالی میکنه ،بابد گفت سطح فکر جامعه بالا رفته چرت و پرت نگید😂


 • محمدرضا

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  مطعلقه گناه نیست فقط باید باهم سطح خودش ازدواج کنه پسر مجرد کم سن بی خبر از همه جا گناه داره گیر یه گرگ بی افته اون پسر پدر و مادر داره اونا آرزو دارن عروسی پسرشون ببینن پدر ومادر هزاران آرزو برای جشن عروسی پسرشون دارن نباید یه مطعلقه بیاد سراغ یه پسر مجرد پسرها زود وابسته میشن وهمین مسله باعث سواستفاده مطعلقه ها میشه کبوتر باکبوتر


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  زن مطلقه اگر زن درستی باشه مخ پسر جوون نمیزنن که پسرا فریب خورده به خاطرشون خانواده ترک میکنن.خاک تو سر اون پسرا که زن دست دوم میگیرین


 • ن

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  زن مطلقه اگر زن درستی باشه مخ پسر جوون نمیزنن که پسرا فریب خورده به خاطرشون خانواده ترک میکنن.خاک تو سر اون پسرا که زن دست دوم میگیرین


 • نر

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۱

  زن مطلقه مخ پسر جوون نمیزنن که پسرا فریب خورده به خاطرشون خانواده ترک میکنن.خاک تو سر اون پسرا که زن دست دوم میگیرین


 • زن خوشبخت

  تاریخ : ۱۳ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام من یک زن مطلقه بودم که با یه پسر مجرد خوش قیافه و بسیار مهربون ،مسئولیت پذیر ازدواج کردم که عاااشقمه منم عاشقشم ، تازه دوتا بچه هم دارم و اللن یه بچه دیگه میوه دل منو همسر جانمه، همسرم عاشق بچه های منه که اینجوری اگه بگم نامردیه بچه های خودش میدونه ، ما خوشبختیم، دلت بسوزه ای نویسنده