• 04 / آذر 1397 / 10:54
  • شناسه خبر : 1994

رئیس پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی : احتمال آب‌گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها در فارس

رئیس اداره پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس گفت: به علت بارندگی‌های شدید احتمال آب‌گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

به گزارش اول فارس فرید اسماعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با  فارس در شیراز با اشاره به اینکه سامانه بارشی تا دوشنبه بیشتر نقاط استان را زیرپوشش قرار می‌دهد، اظهار داشت: از شهروندان درخواست می‌شود هنگام عبور از مسیر رودخانه به‌ویژه سفر به نقاط شمالی، مرکزی، شمال غربی و جنوبی به نکات ایمنی توجه داشته تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

رئیس اداره پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی و اقلیمی فارس خاطرنشان کرد: میزان بارندگی از روز گذشته تا ساعت ۹٫۳۰ دقیقه امروز در شیراز ۳٫۷ میلی‌متر و شهرک گلستان ۱۷٫۵ میلی‌متر گزارش‌شده است.

اسماعیل‌زاده تصریح کرد: میزان بارندگی سال زراعی جاری در شیراز ۱۷۴٫۶ میلی‌متر بوده است که این میزان با سامانه بارشی که هم‌اکنون آسمان این شهر و نقاط شمالی، شمال غربی، جنوبی و مرکزی استان را زیرپوشش داده افزایش می‌یابد.

وی بیشترین میزان بارندگی اخیر دراستان فارس را امیر عیوب نورآباد با ۱۰۷ میلی‌متر اعلام کرد و افزود: در شهرستان‌های لار، لامرد و دیگر شهر‌های جنوبی استان بارش باران ثبت‌نشده است.

این مسؤول بیان داشت: همچنین بارش برف در روزهای گذشته ارتفاعات شهرستان سپیدان را سفیدپوش کرده است.

بیشتر بخوانید:

راز قتل مسلحانه مرد بیگناه در یکی از کوچه های زرین دشت فارس
علت ۴۲ درصد از تصادفات رانندگی در استان فارس اعلام شد
انتصاب روسای جدید دانشگاه های آزاد فارس ، البرز ، خوزستان و خراسان رضوی

ثبت دیدگاه