• ۱۲ / بهمن ۱۳۹۹ / ۹:۰۲
 • شناسه خبر : 44088
ضرب و شتم و انداختن آنها در استخر آب سرد در شیراز:

راز توطئه عجیب معتادان در استان فارس برملا شد !

به نظر می‌رسد بررسی این موضوع پس از گذشت دو هفته از این رخداد توسط مسئولان مربوطه و مطلع نبودن از اتفاقات رخ داده در کمپ‌ها توجیه مناسبی برای قانع کردن افکار عمومی که در پی رسانه‌ای شدن این اتفاق جریحه‌دار شده، قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری فارس: موضوع تخلفات در برخی کمپ‌های ترک اعتیاد در شهرستان شیراز طی یک هفته‌ اخیر قوت گرفته تا جایی که با ورود جدی دادستانی و دستگاه قضا به این ماجرا طی چند روز اخیر، دو مرکز ترک اعتیاد در شیراز پلمب شده است.

 آزار و اذیت معتادان، ضرب و شتم و انداختن آنها در استخر آب سرد در کلیپی که از روز گذشته در فضای مجازی منتشر شده و افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است، منجر به پیگیری جدی ماجرا توسط خبرگزاری فارس از سوی مدیر کل بهزیستی فارس شد.

ضمن اینکه پنج‌شنبه گذشته نیز تهیه گزارشی مبنی بر مرگ مشکوک یک معتاد در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد که منجر به ورود دادستانی و پلمب مرکز شد، در خبرگزاری فارس خبرگزاری فارس منتشر شد.

در این این راستا مدیرکل بهزیستی فارس در پاسخ به خبرگزاری فارس پیرامون اتفاقات اخیر در مورد کمپ‌های ترک اعتیاد و کلیپی که روز گذشته در فضای مجازی دست به دست شده است، گفت: در تاریخ ۲۴ دی ماه گذشته در غیاب مسئول کمپ ترک اعتیاد نور اندیشان آفرینش قلات سه نفر از خدمه کمپ، پنج فرد معتاد را مورد آزار و اذیت قرار داده و در استخر آب می اندازند.

محمدصادق کشفی نژاد با اشاره به اینکه در این میان فردی اقدام به فیلمبرداری از این اتفاقات کرده است و مدام نام مرکز را بر زبان می‌آورد، افزود: ماجرا از این قرار است که این کلیپ همزمان با انتشار خبر راه‌اندازی مرکز بازتوانی در بهزیستی از صداوسیما، در یکی از گروه‌ها منتشر می‌شود که به‌ نظر می‌رسد موضوع هدایت‌شده‌ای است.

وی با اشاره به تشکیل جلسه فوق العاده پس از مشاهده این ویدئو در فضای مجازی اظهار داشت: پس از کسب اطلاع از این موضوع، بلافاصله تیم رسیدگی با همکاری دادستان و نیروی انتظامی به مرکز اعزام شده و پس از انجام بررسی‌ لازم کمپ یاد شده به طور کامل تخلیه شده و معتادان به مراکز دیگری اعزام شدند، در این میان افراد خاطی دستگیر و کمپ نیز پلمب شد.

کشفی‌نژاد با اشاره به این که پس از دستگیری این افراد، اقرار شد که این فیلم مربوط به ۲۴ دی ماه بوده است گفت: اگر چه این اتفاق مسؤولیت قانونی مسئول کمپ به‌ نام مجید ثابت را مرتفع نمی‌کند؛ چرا که عبور از خط قرمزها همچون آزار و اذیت معتادان به هیچ عنوان برای سازمان بهزیستی پذیرفته شده نیست.

وی افزود: این امر سبب شد تا ما نیز به عنوان شاکی از این مرکز شکایت کنیم همچنین امروز نیز در کمیسیون ماده ۲۶ رسیدگی لازم را انجام خواهیم داد و به احتمال زیاد این مرکز برای همیشه تعطیل خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی فارس در ادامه با اشاره به اینکه جمع آوری معتادان متجاهر با صلاحدید مسئولان و هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر استان و صدور مجوز اتفاق می‌افتد، افزود: بر اساس قانون، معتادان متجاهر طبق ماده ۱۶ یا تبصره دو ماده ۱۶ در مراکز ترک مستقر شده و تحت درمان قرار می‌گیرند،همچنین ماده ۱۵ نیز مربوط به معتادانی است که به صورت خودمعرف جهت درمان به ما مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: در دستورالعمل سازمان بهزیستی آزار و اذیت معتادان جزء خطوط قرمز بوده و عبور از این خط قرمز برخوردهای قانونی را در پی خواهد داشت.

کشفی‌نژاد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اطلاع یا عدم اطلاع خانواده‌های معتادان متجاهر از جمع آوری و محل استقرار فرد معتاد گفت: بر اساس قانون، معتاد متجاهر فردی است که خانواده او را همراهی نمی‌کنند، ذکر این نکته ضروری است که حتی برخی معتادان هنگام معرفی اسم واقعی خود را نمی‌گویند و برای شناسایی دقیق آن‌ها مجبور به اسکن عنبیه هستیم.

مدیرکل بهزیستی فارس در ادامه در پاسخ به کوتاهی صورت گرفته در بحث نظارتی از کمپ‌های ترک اعتیاد، توضیح داد: ما نظارت ۲۴ ساعته و بدون وقت نداریم و تنها در غیاب نیم ساعته ناظران ما ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که البته این موضوع نفی کننده کوتاهی صورت گرفته در این حوزه نیست و از آن مهم‌تر اینکه غیاب مسؤول کمپ نام‌برده به اذعان وی، از تقصیر و کوتاهی وی در این راستا نمی‌‌کاهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه دارندگان و گردانندگان کمپ‌ها از بهبودیافتگان هستند، گفت: این موضوع برای ما دارای ابهام است که چالش های بسیاری را به وجود می‌آورد اما دستورالعملی است که بر مبنای تئوری اشتغال برای افراد بهبود یافته، در دستور نظر قرار گرفته شده است.

کشفی‌نژاد با اشاره به تشکیل جلسه با حضور مسؤولان دادستانی بیان کرد: قطعاً این داستان‌ها موضوع را تغییر نمی‌دهد و ما ملزم به افزایش تعهدات صاحبان کمپ‌ها و اقدامات شدیدتر دیگری در سطوح بازرسی همچون نظارت نامحسوس هستیم چرا که به نظر می‌رسد با نظارت روزمره نتایجی که مد نظر است، حاصل نمی‌شود.

در این میان ذکر این نکته ضروری است که جان انسان‌ها عزیز است و تحت هیچ شرایطی کسی اجازه برخورد و آزار و اذیت افراد را ندارد، حال این افراد که دچار بیماری اعتیاد شده و برای درمان به این مراکز هدایت می‌شوند دلیلی بر آزار و اذیت آنها نیست.

به نظر می‌رسد بررسی این موضوع پس از گذشت دو هفته از این رخداد توسط مسئولان مربوطه و مطلع نبودن از اتفاقات رخ داده در کمپ‌ها توجیه مناسبی برای قانع کردن افکار عمومی که در پی رسانه‌ای شدن این اتفاق جریحه‌دار شده، قابل پذیرش نیست.

ثبت دیدگاه

 • محمد

  تاریخ : ۱۲ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام کمپ ترک اعتیادشهرستان خنج ازتوابع فارس هم خیلی بدبامعتادان برخوردمی کنن وموردضرب وشتم قرارمی دهندبنده برادرم رابه کمپ خنج بردم خیلی اذیتش کرده بودن وروزی که برگشت مریض شده بودوخیلی اذیت شد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - بهمن - ۱۳۹۹

  نبودن مسولین درکمپ نمیتونه موجب سلب مسولیت اونها باشه الان که دیگه خداروشکر همه جا دوربین مدار بسته نصب میکنن پشه پربزنه ردش رو میزنن اینکه مسولین حضور نداشتن وخبر نداشتن توی کمپ چه اتفاقی افتاده خیلی مضحکه


  پاسخ

 • گل نسا

  تاریخ : ۱۲ - بهمن - ۱۳۹۹

  مفصر نمایندگان مجلس قانون نگذار هستند


  پاسخ

 • علی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  بنام خدا
  افرادی که معتاد می شوند دلائل گوناگونی دارد عده ای بخاطر بی مسئولتی والدین است و برخی هم خودشان دنبال خلاف هستند اگر نه چرا بقیه مردم معتاد نمیشن باید هزینه بی مسئولیتی خودسان را بپردازند البه ضرب و شتم یک انسان کار درستی نیست اردوگاه کار بهترین راه چاره است


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خدا لعنت کنه همه کسانیرو که این بلاهای خانمان سوز رو وارد کشور میکنن به حق پنج تن زندگیشون اتش بگیره


  پاسخ

 • صادقی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خواهش میکنیم ازبهزیستی استان فارس شیرازشده پرازمعتادوکارتون خواب به خصوص طرف خیابان نادروپارک.انقلاب .دروازه کازرون.یعنی پرشده .بچه من میترسه میبینه .جرات نداربم ماشین بزاریم دم درب منزل میایم میببنیم یک چیزش غیب شده بارهادیدم کارهمین معتاداوکارتون خواباس تروخداخواهش میکنم ایناروجمع کنید.چرا به فکرنیستین ایناهمین طوردارن ازادانه میگردن


  پاسخ

 • ایرانی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  کمپ ها باید ناظر داشته باشه، کنگره۶۰ بهترین راه درمان که شخصیت فرد حفظ و درمان قطعی و صددرصد هست. به فرد معتاد احترام بگذارید، اون هم یک انسان است که مسیر را اشتباه رفته


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  تا گندی بر ملا میشه میگن دستهای پشت پرده و هدایت شده بجای پرداختن به ریشه به شاخه می پردازند


  پاسخ

 • بی نام

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام لطف مسئولان مربوطه در جمع اوری معتادان خیابان نیایش بخصوص معتادانی ک کنار عرقیات …. لانه درست کردن اقدامات لازم را ب عمل اورند


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  بخداتاخودت نخوای اگه داخل آتش بندازند فایده ندارد مگر خودت شش دنگ دلت بخواد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  مسئولین ما آنقدر پاسخگویی برایشان بی اهمیت می‌باشد که در مقابل کوتاهی ها و نالایقی خود هر پاسخی که دوست دارند میدهند ولو مضحک و بی ربط باشد …
  آخه الان چه زمانی هست که نتوانی از یک کمپ اطلاع پیدا کنین که درست کار میکند یا خیر جان یک انسان اینقدر بی ارزش هست
  الان سوپرمارکت ها هم دوربین دارند!!!


  پاسخ

 • حسین

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خدا را شکر که گوشی های لمسی ساخته شد وگرنه از کجا خبردار میشدن همچین اتفاقی داره میفته.چه جوری دلشون میاد با یه فرد مریض اینطوری رفتارکنن


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  بنام خداوند بخشنده مهربان که نامش آربخش قلبها هست.
  عتیاد قطع به یقین نوعی بیمای هست که


  پاسخ

 • ایرانی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  من یکی از بستگان را به کمپ رهایی ….. معرفی کردم .آنجا هم رفتار ناشایستی با معتادان میکنند .باید نظارت و بازرسی مداوم باشد این معتادان هم انسان هستند بابرخورد درست واحترام دوباره به آغوش خانواده برمیگردند


  پاسخ

 • ن

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خدا …. کنه کسانی که کلمه مجرم را به معتادان چسباندند وگرنه معتادی که به خودش آسیب می‌زند کجا میتواند مجرم باشد


  پاسخ

 • قائدی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خدمت مسئول محترم بهزیستی عرض میکنم تقریبا اکثریت قریب به اتفاق کمپ ها با تحقیر و توهین و گاها ضرب و شتم معتادان بیچاره انها را نه تنها نحات نمیدهند که به سمت نابودی میکشانند .
  اگر واقعا سازمان قصد نظارت مستمر و کار امد را دارد بهترین کار نصب دورین مدار بسته با قابلیت ارسال تصاویر به یک سیستم مرکزی در سازمان بهزیستی است و باید بهزیستی همه کمم ها را موظف کند که این سیستم را نصب کنند .


  پاسخ

 • سورنا خان

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  مسخرشو درآوردن با اینگونه جواب دادن.
  خب چرا مجوز میدین . آره بهترین تصمیم پلمپ اون مرکز بود و به خیال خودتون تموم شد رفت.
  نخیر خودتون رو گول نزنید. تمام مراکز کمپ ترک اعتیاد بدرفتاری آزار و شکنجه میکنن که فرد معتاد مجبور به ترک بشه.
  کجای دنیا دیدین که معتاد به اجبار ترک میکنه و دیگه بازگشت به اعتیاد نداره؟
  معتاد باید شایق و تشویق بشه نه اینکه شکنجه.
  مثلا کسی که ترک کرده صلاحیت ترک دادن دیگران رو داره؟خب بله اون بلایی که سر خودش آوردن رو بدترشو سر دیگران میاره


  پاسخ

 • طاها

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام. ستخر تو کمپ چه کاربردی داره؟ جز زجر دادن معتاد بیچاره. اگه آب درمانی باشه همون آب حمام کافیه. اصلا این کمپ ها مثل حیوون با بیچاره ها برخورد می‌کنند.. همشون ببندید.. برید پولدارها ببینید کجا میرن ترک می‌کنند..


  پاسخ

 • مجتبی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  چرا به اینا مجوز میدید فقط این مکان‌ها باید دست بهزیستی وزیر نظر بهداشت باشد فرد معتاد مریض هست چرا باید با این کارها آنها را از ترک کردن دور کنیم بر پدر ومادر کسانی که این طور برخورد کردن با این بندگان خدا لعنت بسیار، اینها باید تشویق شوند به ترک کردن نه فحش وکتک


  پاسخ

 • حسین ازاسیرفارس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  اعتیادواقعا بیماری است که علاج نداردوبرای بیماری صعب الاعلاجی راهی جزمدارا کردن نیست


  پاسخ

 • بنده خدای قادر

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام….از اطلاع رسانیتون سپاسگزارم….این موضوع جدید نیست..بازهم اتفاق خواهد افتاد…تنها راه اینه که با نصب دوربینهای نظارتی و فراگیر طوریکه از داخل کمپها نتونن به تنظیماتش وارد بشن و گاهی اوقات به بهانه نظافت و قطعی برق؛ دوربینهارو خاموش کنن.و اتاق کنترلش هم در فرمانداری یا استانداری باشه…قطعا هر دوربینی ک برای ساعتی خاموش بشه، حتما میخوان کار غیرقانونی انجام بدن..اما اگ نظارت مستقیم باشه با خاموش شدن هر دوربینی، اپراتور متوجه میشه و باید همون لحظه از اون مرکز بازدید فوری داشته باشن…متاسفانه در شهرهای مختلف این ظلم فاحش در حق این بیماران، میشه.وقتی خنواده ها


  پاسخ

 • بنده خدای قادر

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام..از اطلاع رسونیتون متشکرم…تنها راه جلوگیری استفاده از دوربینهای متمرکز ، طوریکه اپراتورش فقط در فرمانداری یا استانداری باشن و مسئولین کمپ نتونن به تنظیمات دوربینها وارد بشن..یا برای ساعتی بهر بهانه ای خاموشش کنن..


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  بهترین محل ترک کمپ است البته کمپی که مسئولیت دارد و بهترین برخورد اما خیلی کم در مرحله اول ترک می کنند مخصوصاً صنعتی باید در مرحله اول سه ماه نگهداری شوند با لغزش در مرحله دوم شش ماه و همین نسبت ادامه یابد تا دو سال الهم اشف کل مریض


  پاسخ

 • امیر

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام…بخدا قسم همه کمپ های ترک اعتیاداول کارشون خوردکردن شخصیت بیمارهست بعدشایددرمان….اونایی هم که میگن سم زدایی دروغی بیس نیست ۳روزطرفوبادارومیخوابونن یابی هوش یاگیج که اصلا نمیفهمه کجاس…بخدا این کمپ های ترک اعتیاد خیلی بدهستن.یه تعدادانسانی که با حقارت ترک میکنندمیخوان بقیه روترک بدن حالا فکرشوبکن همه عقده وحقارتشوسریه ضعیفترپیاده میکنه…
  ترک اعتیادفقط دردرمانگاه امکان داره نه هیچ جای دیگه….یاحق


  پاسخ

 • علی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  اگه معتادان را اذیت نکنند همه برای ترک حاضرند ولی وقتی اذیت می‌کنند غذایی هم نمیدن مانند یک مجرم باهاش رفتار می‌کنند تا صدایت در بیاد استخر آب یخ کتک کاری .کسی جرات نمیکند بره کمپ باید مثل یه بیمار باهاش رفتار کنند


  پاسخ

 • بهنام

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام..لطفا آمار تحویل مردم ندهید دیگه کافیه..اقدام قاطع کنید و مقداری هم باربه دوش خودتون بذارید… خوده دولت واقعا سخته براش ۵ تا کمپ ترک اعتیاد دولتی راه اندازی کنه ؟؟؟!!!!این همه بودجه کجا میره که همش کسری گیر مردم میاد.


  پاسخ

 • ....

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام بیشترکمپ های شیرازواطراف شیراز خیلی بدبامعتادها رفتارمیکنندمعتادهارومیزنن وتوی آب سردمیندازن وباهاشون رفتارهای خیلی وحشتناکی دارند


  پاسخ

 • اذر

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام کمپ نورآباد که توی …. هست هم خیلی رفتارش بد است لطفاً بهزیستی نظارت کند و در کمپ ها دکتر و روانپزشک خیلی ضروریه


  پاسخ

 • زهرا نوریانی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام من خدم رهایی یافته از کنگره شصت هستم به نظر من بهترین راه برای رهایی از منجلاب اعتیاد فقط کنگره شصت روزی که من به اونجا مراجعه کردم تنها جایی بود که من رو به پسوند خانم صدا کردند وقتی بهم گفتند خوش آمدید خانم بفرمایید بنشینید من باتمام وجود عاشق اونجا شدم


  پاسخ

 • سید شهر.. ... چهره

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام بنده سه ماه در کمپ ….آباد شیراز با مسولیت آقای …. بودم سه روزی یک بار ازپشت دست وپا میبستن بخدا قسم باکابل کف پا ودست با شدت میزدن خود بهزیستی میدانست


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  چه ربطی بنماینده مجلس داره؟ دادستان داره میگه بحث قانون بکارگیری معتادان بازیافت شده وترک کرده هست. یعنی بازبان بی زبونی میگه مادخالتی درکمپهاوانتخاب افراد نمیتونیم بکنیم. وقتی مسول کمپ بی انصافی میکنه چه ربطی به نماینده داره قانون چی بنویسه؟ برخوردفیزیکی وازارو اذیت هرجاوهرکسی مجرمه وبرخورد میشه باهاش. وقانون یکی هست برای همه.. فقط بهزیستی بایدنظارتشوبیشتر کنه. واقعاکمپهاازنظرتغذیه وخوراک درحد صفره.بایدبه بیمارنجات یافته بهترین غذاهارابدن ودوچندان متاسفانه پول میگیرن ازشون اما۲۴ساعت بایدگرسنه بمونه. غذای کمپ خیلی کمه همش همینطوره. بی انصافهابیشترش کنید فرقش دوسه کیلوبرنج اضافیه


  پاسخ

 • فرج الله محمدی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  بخدا‌کمپ‌جا ی انسان ‌نیسن


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  به خدابهزیستی فارس هیچ کاری نمیکنه.فقط پشت میزنشستن تکان نمی‌خورند.نمیخوادبازرس بفرستید.اگرراست میگی دوربین بزاریدوآنلاین ببینیدچه خبرهست بالاخره اندازه پولی که میگیریدبایدکارکنید.ضعیف ترین ارگان استان فارس به نظرمن ب… فارس هست یاعلی مدد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  هدایت شده برای چی.حتمااین هم تقصیرآمریکاواسرائیل هست


  پاسخ

 • نام

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  من بیچاره هم بردند کمپ اونم روزی که داشتم میرفتم دکتر ، خدایی عقده ای شدم رفته ، آخه مصرفم در حد خیلی خیلی کم بود و شیش ماه بخاطرش گرفتار شدم ، اونجا هم همه بلا سر من یکی آوردن ، چنان که سه تا دنده شکسته دارم یادگار از کمپ . چرا تو کشور ما فقط اینجوریه که هر بی سر و پایی فاز خدا بودن داره .


  پاسخ

 • عباس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  باسلام و عرض ادب،اولا اعتیاد یک بیماری هست نه جرم وجنایت،همه کمپها برنامه ترک دادنشون شبیه همدیگر است،اگه قرار بر رهایی از اعتیاد باشد نباید بیمار را کتک کاری کنن وناسزا بهش بگن،بیمار عقده ای میشه وهیچ راهی نداره،فقط روال انسانیت


  پاسخ

 • اسماعیل

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  هیچ دستی پشت پرده نبوده اقای مثلا مسول استخر پر اب داخل کمپ برای چی استفاده میشده برای قشنگی که نبوده وجود استخر در بازپروریها غیر قانونی ست اقای مسول بازدید از بازپروری داشتید فکر نکنم


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  باباباید یه فکرجدی درمورد این کارتون خوابها کنن تواین وضع کرونا همه اینا ناقل ویروس هستند وما که کاسب هستیم اگراحتیاط نکنیم بلافاصله وسایلمون روبه سرقت میبرن


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  الان یک نفر از ترک اعتیاد فیلم گرفته صاحب کمپ مقصر شد و کمپ بسته شد پس چرا اون فیلم برداری که فیلم نماینده ای که سیلی زده در گوش سرباز باور نمیکنید و امام جمعه سبزوار میگه دشمن در کمینه نکنه تو ترک اعتیاد هم دشمن در کمین بود الان باید نماینده رو بندازید تو زندان تا هیچ نماینده ای و عیره جرعت اونو بکنه که یک ادمو کوتک بزنه مجازاتش کنید


  پاسخ

 • یک مادر

  تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام من چندسال پیش پسرم درگمپ بازگشت گذاشتم .خیلی برخورد بدی داشتن پسرم را لخت کردم بااب سردشلنگ اون را زدن وقتی مراجعه کردم .من را مسخره کردن گفتم شکایت میکنم شما از دنیای پول گرفتین پسرم که خوب نشد .اون هم کتک زدین شکایت میکنم به من گفتن برو هرجا میخوای شکایت کن دست ما همه جا پارتی داریم .😔😔


  پاسخ