• 05 / فروردین 1400 / 9:10
 • شناسه خبر : 48763

راز قرارداد امیر تتلو با کمپانی موسیقی یونیورسال

روزنامه اینترنتی فراز: زمزمه های قرارداد همکاری امیرحسین مقصودلو یا همان امیر تتلو با شرکت موسیقی یونیورسال با تائید قرارداد مذکور توسط این کمپانی به حقیقت پیوست اما چگونه تتلو که در سال های اخیر بیش از موسیقی با جنجال، ساختارشکنی و هرزه خوانی خود را مطرح کرده، توانست با یک کمپانی موسیقی در ابعاد یونیورسال قرارداد همکاری منعقد کند؟

نام امیر حسین مقصودلو – امیر تتلو- چنان با جنجال و ساختار شکنی و حتی الفاظ رکیک و ناسزاگویی در هم آمیخته که به سختی می توان او را بدون حاشیه و جنجال تصور کرد اما این بار جنجال او از جنس موسیقی و یک قرارداد غافلگیرکننده با یک کمپانی مشهور بین المللی است. کمپانی بزرگی به نام یونیورسال که گفته می شود پیش از تتلو با هیچ خواننده ایرانی همکاری نداشته است.

از ترانه روی ناو جنگی ارتش تا هرزه خوانی ، لودگی روی سن و ناسزاگویی در اینستاگرام

این خواننده که در ایران با خواندن ترانه های رپ مشهور شد سوابق عجیبی همچون اجرای ترانه روی ناو جنگی ارتش ایران و جنجالی شدن متفاوت قبل را در کارنامه دارد، اما تقریبا از همان زمان از ایران به ترکیه مهاجرت کرده و سبک خود را نیز به هرزه خوانی و استفاده از الفاظ و محتوای رکیک در ترانه ها تبدیل کرده است.

رفتارهای و سخنان غیراخلاقی او تا جایی پیش رفت که در حین کنسرت به صراحت و با لودگی از مصرف مواد مخدر پشت صحنه سخن گفت و ناسزاگویی به شخصیت های مختلف در ترانه ها و محتواهای تصویریش در اینستاگرام را با دلیل و بی دلیل به اوج رساند و حتی کار به جایی رسید که پیام ها و فراخوان های غیراخلاقی او موجب شد اینستاگرام حساب او در این شبکه اجتماعی را مسدود کند.

یونیورسال تتلو را چگونه معرفی کرده است؟

با این اوصاف خبر عقد قرارداد امیر تتلو با کمپانی یونیورسال تا حدی غیرمنتظره بود و این پرسش را مطرح کرده که او چگونه موفق به همکاری با این کمپانی بین المللی شده است.

پیامی که کمپانی یونیورسال در آلمان در تائید قرارداد همکاری با تتلو منتشر کرده تا حدودی می تواند پاسخگوی این پرسش باشد. این کمپانی در پیام خود به نکاتی اشاره کرده که نشان می دهد همکاری با خواننده جنجالی می تواند برای این کمپانی سودآور باشد. یونیورسال در این پیام ذکر کرده است که امیر تتلو بیشترین شنونده موسیقی رپ فارسی را در «اسپاتیفای» و بیشترین مشترک را در شبکه یوتیوب دارد.

ضمنا کمپانی یونیورسال بدون اشاره به جنجال سازی ها و سخنان و رفتارهای غیراخلاقی تتلو ، وی را نخستین خواننده ایرانی زیرزمینی موسیقی «آراندبی» و «هیپ ‌هاپ» دانسته و او را چهره ای معرفی کرده است که در شبکه‌های اجتماعی مخاطبان میلیونی دارد و در فهرست جهانی گینس از این نظر یکی از رکوردداران است.

به این ترتیب می توان دریافت که کمپانی یونیورسال به این باور رسیده که همکاری با تتلو برای این کمپانی سودآور خواهد بود.

شایان ذکر است شرکت یونیورسال در آلمان که قرارداد همکاری با تتلو را مورد تائید قرار داده از زیرمجموعه‌های گروه موسیقی یونیورسال یا «یو‌ام‌جی» به شمار می آید. گروه موسیقی یونیورسال یکی از بزرگترین کمپانی های بین المللی موسیقی است و همکاری با خوانندگان مشهوری همچون جاستین بیبر، ریحانا، لیدی گاگا، سلنا گومز، بیلی آیلیش، کیتی پری و … را در کارنامه دارد.

*صفحه رسمی کمپانی یونیورسال در آلمان، با تایید عقد قرارداد با امیر تتلو ، نخستین اثر تحت قرارداد با تتلو را بنام «تو بذار برو منو» منتشر کرد. این کمپانی برای تتلو نوشته: «به موسیقی جهان خوش آمدی».

در این متن همچنین آمده: «این مرد ۳۳ ساله هم اکنون در ترکیه در تبعید زندگی میکند»

بیشتر بخوانید:

تابلو بازی “امیر تتلو” با نامزد جدیدش / عکس
روزگار امیر تتلو سیاه شد
عذرخواهی امیر تتلو از جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب در توئیتر+عکس

ثبت دیدگاه

 • Saami

  تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۴۰۰

  مرحبا نویسنده، واقعا چشم بسته غیب گفتی، دلیل بستن قرارداد با تتلو این بوده ک یونیورسال فهمیده تتلو واسش سود خواهد داشت! چقد شما باهوشی که متوجه این قضیه شدی! خب بزرگوار مگه دلیل دیگه ای باید داشته باشه؟ مثلا با خواننده های دیگه چون از چشم و آبروشون خوشش اومده قرارداد بسته؟ و اون بقیه واسش سود نداشتن آره؟ بعدشم تتلو سلطان موزیک ایرانه با اختلاف فاحش اوله و هیشکی حتی نزدیکش هم نیست، اینکه تو موزیکاش بقول شما فحش میده رو کسی مثه شما ک با تعصب جاهلانه و تصور غلط به موضوع نگاه میکنی هیچ وقت نمیتونه درک کنه،، امیر تتلو به حق و کاملا درست به این مقام رسیده و کاملا حقشه و برازنده ش هست. زنده باشه و روز ب روز پیشرفت کنه تا حسودا و دشمنها و بدخواهاش بسوزن و بمیرن، الهی آمین


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  میشه بفرماییداین حق رو کی داده به ایشون؟اینکه ایشون بیادعقده های زندگیشوبه این صورت بازگوکنه ورفتارهایی انجام بده ک نشان ازعقده گشایی وکینه توزیه!ایشون جوری رفتاروحرف میزنه ک انگازفقط خودش سختی کشیده ودانای کل هستش!کسی کجتی به شنونده هاش فحش میده چه توقعی میره؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  چطور این همه نکته و زیبایی رو در ملودی و اهنگ نمیبینی ولی فحشها رو خوب دیدی این فحش توی رپ مرسوم هست ورپرهای بزرگ دنیا استفاده میکنن حتی توی شعرهای حافظ وسعدی وشاعر های به نام هم دیده میشه جالب که میگی هرز خوانی از اهنگهای تتلو با مفهومتر


 • محمد

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  جدایی از همه حواشی و بقول شما هرزه و گویی و ….بنظرم امیر تتلو با استعداد ترین و هنرمند ترین خواننده ایرانه،و باعث افتخاره که تونسته با یونیورسال قرارداد ببنده،امیدوارم روز به روز موفقیتش بیشتر شه


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  بهترین خواننده ایران حقشه که معروف بسه


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  خیلی …. ایه.حیف اسم….


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  ممنون میشم اگه توی هر جمله بهش نگید هرزه خواند?


 • مهدی

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  بله منم معتقدم فارغ از قضاوتهای سطحی ایشان هنرمند بااستعدادی هست و اگر فحشی میده بخاطر تبعیض جامعه و فرهنگ ما و محصول خود فرهنگ ماست.


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  واقعا براتون متاسفم که حالا که تتلو از دست انرژی های منفی شما کمی راحت شده و به موسیقی میپردازد بازم حسادت را کنار نمی‌گذارید و بازم از این خواننده که مورد تایید جهان است ایراد میگردید،…!


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  مگه تتلو خواننده س ؟؟!!


 • بابک

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  تتلو بی نظیره اون وجودش و داشته ریسک بزرگی کرده واهنگها شو به این سبک بخونه اینکار وجود میخواد که تو ایران کسی حداقل جرات نکرده اون فحشها شم بجا و تکمیل کننده اشعارشه پر معنی و بجا و در عین پخته گی بکار برده


 • مهران

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  میخ وقتی راست و درست باشه فقط میکوبند سرش ولی میخ کج رو ول میکنند و کاری باهاش ندارن توی جامعه ما هم همینه هرکسی حرف راست بگه میکوبند توی سرش هرکسی هم که راه کج بره و دروغگو باشه حمایتش میکنند تتلو تو میخ راست باش و استوار میخ چشم بدخواهان باش هرکسی هم که بدش بیاد مثل بادکنک بترکونش با میخ بودنت تتلو یعنی راستگو


 • کوروش

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  بوی سوختن میاد


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  به نظر من تتلو فحش نمیده فقط خودش رو خالی میکنه


 • امیر

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  من خودمو در سطحی نبیبنم که راجب همی چین بزرگ مردی نظری بدم


 • Harchi

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  اومدی بهش میگی هرزه که کامنت ها پر شه فک کنی پستت خیلی خفنه،بدبخت ?


 • Parinaz

  تاریخ : ۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  حقیقت رو میگه!


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  این تتلو چقد چندش شده


 • Hossein

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  دسخوش سلطان همیشه باعث افتخاره??


 • یک مادر

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  سلطان موزیک؟؟؟ واقعا واسه هم وطنای خودم متاسفم هیچ مادری دوست نداره اهنگای این مردتیکه ی بی تربیتو بچش بخونه.فقط خدا هدایتش کنه همین.


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  جالبه برام کسایی که از تتلو خوششون نمیاد میان نظر میدن…
  خب اگه بدتون میاد لطفا اظهار نظر نکنید
  چون مجبور ب گوش کردن آهنگاش نیستین
  قیافشم به خودش ربط داره


 • فرزانه

  تاریخ : ۹ - فروردین - ۱۴۰۰

  حرف نداری تتلو . دنیا تو رو خواسته


 • سلام

  تاریخ : ۹ - فروردین - ۱۴۰۰

  هرزه گویی زیبا نیست و اصلا حرفاش رو گوش نمی کنم خاصیت موسیقی باید آرامش باشه نه هرزه گویی وتعصب


 • مهدی

  تاریخ : ۹ - فروردین - ۱۴۰۰

  تتلو وجودشو داشته و هنرشو و استعدادشو حالا اگه اومده برا این کشور خونده باز حمایتش نکردن مجبور شده بره خارج با اینکه خیلی از آهنگای الانش راضیم ولی اگه این کشور ضرفیتو محیا میکرد شاید الان داشت ایران زندگی میکرد و این سبکی هم بقول شما هزره گویی نمیکرد اگر چه همین الان عالیه…


 • شهیار

  تاریخ : ۹ - فروردین - ۱۴۰۰

  جناب آقای saami لیاقت افرادی مثل تو همون تتلوی بی چاک و دهن هستش که کمبود هاتو با فحش ها و قیافه هرزه تتلو جبران کنی.