• 22 / مهر 1397 / 13:17
  • شناسه خبر : 905

راه اندازی خوشه انجیر در استهبان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت به منظور راه اندازی خوشه انجیر استهبان خبر داد.

راه اندازی خوشه انجیر در استهبانبه گزارش اول فارس احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس پس از بازدید از شهرک صنعتی استهبان در جلسه رفع مشکلات واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک صنعتی استهبان، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده انجیر کشور و یکی از مهمترین قطب‌های تولید انجیر ارگانیک جهان و نیز وجود واحد‌های مختلف فراوری و بسته بندی انجیر در این شهرستان، ایجاد این خوشه صنعتی در دستور کار این شرکت قرار دارد و طرح مطالعات امکان سنجی این خوشه نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه با همکاری دستگاه‌های اجرایی و نیز تشکل‌های بخش خصوصی فعال در زمینه انجیر، مراحل اجرایی این خوشه انجام خواهد شد، افزود: هدف شرکت شهرک‌های صنعتی از ایجاد این خوشه بستر سازی برای هم افزایی و کارگروهی در راستای ارتقای توان واحد‌های تولیدی و صنعتی برای حضور در بازار‌های داخلی و خارجی، ارتقای کیفیت محصولات، ایجاد برند مشترک و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این محصول است.

فتوحی با اشاره به برنامه‌های انجام شده در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌های سرمایه گذاری در شهرک صنعتی استهبان، بیان کرد: این شهرک صنعتی دارای تمامی زیرساخت‌ها است و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی استهبان خبر داد و گفت: مهلت استفاده از این مشوق‌ها تا پایان امسال خواهد بود.

وی کاهش سهم پرداخت نقدی مبلغ حق انتفاع خرید زمین به ۵ درصد با اقساط ۴۸ ماهه و نیز اعمال مشوق تا سقف ۵۰ درصد به‌شرط بهره‌برداری و ایجاد اشتغال طی برنامه زمان‌بندی را از مهم‌ترین مشوق‌های در نظر گرفته اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان استهبان به‌عنوان قطب تولید انجیر، زعفران و انار، افزود: این شهرک صنعتی ظرفیت مهمی برای استقرار صنایع فراوری و تبدیلی کشاورزی دارد و از سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود.

فتوحی با اشاره به واگذاری حدود ۵۰ درصد از اراضی شهرک صنعتی استهبان و تأکید بر به لزوم اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی استهبان گفت: در صورت برطرف شدن موانع از سوی مسؤولان شهرستان آماده اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از آمادگی این شرکت برای ایجاد ناحیه جدید صنعتی در شهر ایج استهبان خبرداد و گفت: در صورت وجود زمین مناسب و نیز تامین آب، ایجاد این ناحیه صنعتی نیز در دستورکار قرار می‌گیرد

بیشتر بخوانید:

آنچه باید در باره سرطان دهانه رحم بدانید
ببینید| انسداد ۴۰ روزه راه یک روستا در استان فارس !
ببینید|عکس باورنکردنی دو مرد شیرازی در ۱۲۲ سال پیش

ثبت دیدگاه