• ۲۹ / شهریور ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۱
  • شناسه خبر : 68030

راه اندازی سه مرکز سیار اتوبوسی واکسیناسیون کرونا در شیراز

نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از اختصاص سه دستگاه اتوبوس شهرداری شیراز به طرح واکسیناسیون سیار کرونا در مناطق محروم و کم برخوردار خبر داد.

به گزارش اول فارس،  مهندس سید احسان اصنافی با اشاره به لزوم تسریع در روند واکسیناسیون کرونا در شیراز اظهار داشت: با توجه به تأثیر مثبت واکسن در روند شیوع بیماری، باید در تزریق واکسن به گروه‌های هدف تسریع شود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز واکسیناسیون را مهم‌ترین ابزار برای مقابله با کرونا دانست و گفت: درحالی‌که مردم از محدودیت‌های دراز مدت کرونایی به ستوه آمده‌اند و اقتصاد خانوار در خظر شدیدی قرار گرفته است، موضوع واکسیناسیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی از لزوم کمک و همراهی مدیریت شهری برای تسریع در روند واکسیناسیون کرونا در شیراز گفت و افزود: سه دستگاه اتوبوس مگاترانس سه محور شهرداری شیرازبه منظور اجرای طرح مشترک واکسیناسیون سیار کووید ۱۹ در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته است.
به گفته نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، این اتوبوس‌ها مناسب سازی و به امکانات لازم برای واکسیناسیون تجهیز شده است تا به منظور واکسیناسیون کرونای ساکنین مناطق محروم و کم برخوردار شهر شیراز مورد استفاده قرار گیرند.
وی پیرامون هزینه تجهیز این اتوبوس‌ها عنوان کرد: هزینه تجهیز و مناسب سازی هر اتوبوس دو میلیارد ریال بوده است.
مهندس اصنافی اضافه کرد: قابلیت جابجایی و تردد آسان در سطح شهر جهت اعزام تیم پزشکی به مناطق مختلف شهر از ویژگی مهم این طرح می باشد .


وی در پایان ابراز امیدواری کرد: به لطف خدا با تسریع در واکسیناسیون عمومی، آمار ابتلای به بیماری کرونا روز به روز کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

به شیرازی هایی که واکسن کرونا بزنند دوچرخه داده می شود+شرایط
رئیس اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز منصوب شد
سهمیه تشویقی سوخت خودروهای باری به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ثبت دیدگاه