• ۰۳ / تیر ۱۴۰۰ / ۶:۴۳
  • شناسه خبر : 58465

رونالدو رکورد علی دایی را شکست

ستاره پرتغالی در دیدار مقابل فرانسه در مسابقات یورو موفق شد دو گل به ثمر برساند و در کنار علی دایی 109 گله شود.

 یکی از افتخارات فوتبال ایران در عرصه جهانی، عنوان برترین گلزن ملی تاریخ فوتبال است که علی دایی، مهاجم سابق کشورمان با ۱۰۹ گل زده سال‌هاست آن را در اختیار دارد و در شرایطی که در سال‌های قبل به نظر می‌رسید رسیدن به آن کار سخت و تقریباً غیر ممکنی باشد ولی ماشین گلزنی پرتغالی توانست خودش را به این آمار برساند و در کنار علی دایی در صدر جدول قرار بگیرد.

کریستیانو با دو گلی که در دیدار با فرانسه به ثمر رساند ۱۰۹ گله شد و اگر یک گل دیگر به ثمر برساند این عنوان را به تنهایی در اختیار خواهد گرفت.

دایی به مدت ۱۳ سال و از سال‌های ۷۲ تا ۸۵ عضو تیم ملی ایران بود و آخرین حضورش در ترکیب تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ بود.

اولین گل ملی دایی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ و در دیدار برابر تایوان به ثمر رسید و آخرین گل ملی او هم در دیدار دوستانه با کاستاریکا پیش از شروع جام جهانی به ثمر رسید. او در مجموع ۱۴۹ بازی ملی دارد که ۱۰۹ گل ملی در آن به ثمر رسانده است.

آخرین بازی ملی دایی مقابل آنگولا در جام جهانی ۲۰۰۶ بود که موفق نشد در آن گلی به ثمر برساند. دایی در ۳۷ سالگی از تیم ملی خداحافظی کرد.

رونالدوی پرتغالی در دیدار مقابل فرانسه موفق شد دو گل تیمش را به ثمر برساند تا تعداد گل‌های ملی اش از ۱۰۷ به ۱۰۹ گل افزایش یابد و حالا خودش را به علی دایی برساند. او هم اکنون ۳۶ سال دارد و اینطور که خودش می‌گوید به این زودی‌ها قصد ندارد فوتبال را بیخیال شود و به احتمال زیاد این رکورد را بیش از این هم افزایش خواهد داد.”ایلنا”


گل دوم رونالدو به فرانسه و گل شماره ۱۰۹ او:

بیشتر بخوانید:

واکنش جالب علی دایی به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر
جزئیات تازه از بلوای زرد در بلوار چمران شیراز/ واکنش فرمانده سپاه فجر
فجر شهید سپاسی شیراز قهرمان شد و به لیگ برتر صعود کرد

ثبت دیدگاه