• ۲۳ / شهریور ۱۴۰۰ / ۹:۱۲
 • شناسه خبر : 67363

رونمایی کیهان از ماجرای فیش حقوقی استاندار جدید دولت رئیسی

روزنامه کیهان در یادداشتی به انتصاب استاندار جدید سیستان و بلوچستان اعتراض و در اقدامی تامل برانگیز و برخلاف رویه خود که بارها از دولت سیزدهم تمجید کرده از این انتخاب رئیسی انتقاد کرد.

این روزنامه نوشت:

* دو روز پیش هیئت دولت پس از بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی حسین مدرس خیابانی، به وی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد.

* انتصاب مدرس خیابانی در این پست در حالی رخ داد که پیش از این مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) بوده و انتشار فیش حقوقی وی خبرساز شده بود.

* در فیش حقوقی تیرماه ۱۴۰۰ ایشان به عنوان مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) مبالغ حقوق پایه ۲۲۳٫۱۷۲٫۶۹۴ ریال، حق جذب ۵۲٫۱۱۰٫۸۱۵ ریال و فوق‌العاده شغل ۹۳٫۷۹۹٫۴۶۵ ریال درج شده و همچنین مبلغ اضافه کاری تیرماه ۱۳۹۹ وی ۳۱۲٫۵۲۹٫۹۳۸ ریال بوده است.

*براین اساس در فیش تیرماه جمع حقوق و مزایای مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، به غیر از فیش تجمیعی تیرماه ۷۰۰٫۰۷۹٫۳۹۷ ریال درج شده است.

* در فیش تجمیعی تیرماه وی نیز در مجموع بابت حق ماموریت و کارانه مبلغ ۴۷۵٫۶۵۳٫۱۳۷ ریال درج شده است که مبلغ ۱۰۰٫۰۰۹٫۵۸۰ ریال مربوط به ماموریت و مبلغ ۳۷۵٫۶۴۳٫۵۵۷ ریال مربوط به کارانه بوده است.

* همزمان در این گزارش توضیحات معاون مالی و اداری شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز منتشر شده بود که بر قانونی بودن این حقوق ۷۰ میلیون تومانی تاکید می‌کرد.

* حتی در صورتی که حقوق آنچنانی ایشان صورت قانونی داشته باشد جای این سؤال هست که آیا انتصاب ایشان به استانداری یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور اقدام بایسته‌ای است؟ و با اهداف و آرمان‌های دولت سیزدهم همخوانی دارد؟!

حسین مدرس خیابانی در مهر ۱۳۹۹ به عنوان مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه منصوب شد اما پیش از آن و از خرداد ۱۳۹۸ تا اواخر اردیبهشت ۱۳۹۹ و در زمان ریاست رحمانی بر وزارت صمت قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بود که پس از برکناری رحمانی از وزارت صمت، طی حکمی از طرف حسن روحانی رئیس‌جمهور وقت، در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد.

مدرس خیابانی در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت را اخذ نکرد و براین اساس پس از مدتی یعنی در مهرماه ۱۳۹۹ به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری امید منصوب شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش وزارت کشور به گمانه‌زنی‌ها در خصوص انتخاب استانداران جدید
نحوه مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی
نظر وزیر کشور در مورد زمان انتصاب استانداران جدید

ثبت دیدگاه

 • عباس جنتی

  تاریخ : ۲۳ - شهریور - ۱۴۰۰

  همشون مثل هم هستند …


  پاسخ

 • همشهری

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  دررابطه با حقوق ۷۰ میلیونی


  پاسخ

 • همشهری

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  درابطه با حقوق ۷۰میلیونی استاندار جدید رئیسی (دارید بیش از حد به مردم ظلم میکنید )نکنید از خدا بترسید حق مردم پایمال نکنید جوانهای با سواد ما دیناری دریافت نمکنند حق جوانها رو میدین باین استاندار آخه چرا ،چرا خجالت بکشید ،…بسه،سوُاستفاده بسه،تاکی میخواهید ادامه بدید فکر ملت وجوانها باشید


  پاسخ