• ۲۹ / مهر ۱۴۰۰ / ۲۰:۱۹
 • شناسه خبر : 71363

زمان اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی اعلام شد

در این پرونده آرمان براساس کیفرخواست دادسرا متهم به قتل عمدی دختری به نام غزاله است. آرمان و غزاله رابطه عاطفی با یکدیگر داشتند که بعد از مرگ غزاله، هیچ‌وقت جسد او پیدا نشد.

به گزارش اول فارس به نقل از جامعه ۲۴، جنجالی ترین پرونده جنایی این روزهای کشور بالاخره به ایستگاه آخر رسید و بعد از سه بار لغو اجرای حکم قصاص در یک هفته و در حالیکه تا روز گذشته خبر از اجرای حکم در دوهفته آینده بود، بالاخره زمان اجرای حکم مشخص شد و اینبار آرمان برای آخرین بار قرار است پای چوبه دار برود. 

پس از اینکه سه بار اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی به تعویق افتاد و او از قرنطینه خارج شد،انتقاداتی به عدم اجرای حکم مطرح شد اما اینبار به پدر غزاله شکور اعلام شده است که تحت هر شرایطی چهارشنبه هفته آینده آرمان به پای چوبه دار خواهد رفت و حکمش اجرا خواهد شد. در این پرونده آرمان براساس کیفرخواست دادسرا متهم به قتل عمدی دختری به نام غزاله است. آرمان و غزاله رابطه عاطفی با یکدیگر داشتند که بعد از مرگ غزاله، هیچ‌وقت جسد او پیدا نشد. آرمان بعد از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد که این حکم در دیوان‌عالی کشو مهر تایید خورد.

اوایل دی سال گذشته نام آرمان در لیست اجرای حکم قرار گرفت، اما لحظاتی قبل از اجرای حکم، پدر و مادر غزاله یک ماه به او مهلت دادند تا محل مخفی کردن جسد دخترشان را اعلام کند.در این فرصت وکیل متهم با اشاره به دلایلی درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرد که این درخواست از سوی قضات دیوان‌عالی کشور پذیرفته شد و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

جلسه دادگاه به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی رضایی برگزار شد که در ابتدای آن محسن اختیاری نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست پرونده و تحقیقات دادسرا، گفت: آرمان متهم به قتل غزاله است که تمام مدارک موجود در پرونده، آن را ثابت می‌کند. آرمان به قتل اعتراف کرده و به یکی از دوستانش هم گفته که مرتکب قتل شده، اما پیدا نشدن جسد باعث شبهه در پرونده شده است. این در حالی است که پرونده‌های زیادی بوده که با وجود پیدا نشدن جسد، با وجود دلایل متقن، قتل اثبات و فرد محکوم شده است.

آن‌ها رای خود را پس نگرفتند، فقط به دلیل این‌که وکیل سابق متهم مدعی پیدا شدن مدارک جدید در پرونده بود، خواستار بررسی بیشتر شدند. دو موضوع دفترچه بیمه غزاله و مرخصی دانشگاه او، به‌دقت بررسی و مشخص شد هیچ‌کدام دلیلی بر زنده بودن غزاله نیست. با توجه به دلایل پرونده که در کیفرخواست اشاره شد، درخواست مجازات متهم را دارم.

در ادامه آرمان به قصاص محکوم شد و پس از آن تلاش برای جلب رضایت پدر و مادر غزاله از سوی خانواده آرمان و واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی آغاز شد.آخرین جلسه صلح و سازش روز شنبه ۱۷ مهر در دادسرای امور جنایی برگزار شد. اما مادر غزاله که همچنان معتقد بود آرمان واقعیت را نمی‌گوید و حاضر به دادن رضایت و بخشش پسر جوان نیستند. 

بیشتر بخوانید:

آخرین عکس آرمان عبدالعالی لحظاتی پیش از قصاص
آرمان عبدالعالی اعدام شد
لحظه هلاکت گروگان گیر عامل قتل ۵ نفر در شیراز+فیلم

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  اگر قاتل نبود پدرغزاله باوجدانش در آینده چه خواهدکرد؟ اگرهم باشد بنابه چه دلیلی وی رامتهم میکند ،شاید برا خودنمایی یاشوخی یادرحال مستی چنین چیزی به دوستش گفته باشد آیا قضات واولیائ دم مطمئن هستند که این پسر قاتل است؟؟؟؟!!!!!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  چرا صددرصد وی راقاتل میداننداگر قاتل نبود پدرغزاله باوجدانش در آینده چه خواهدکرد؟ اگرهم باشد بنابه چه دلیلی وی رامتهم میکند ،شاید برا خودنمایی یاشوخی یادرحال مستی چنین چیزی به دوستش گفته باشد آیا قضات واولیائ دم مطمئن هستند که این پسر قاتل است؟؟؟؟!!!!!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  چرا صددرصد وی راقاتل میداننداگر قاتل نبود پدرغزاله باوجدانش در آینده چه خواهدکرد؟ اگرهم باشد بنابه چه دلیلی واولیائ دم مطمئن هستند که این پسر قاتل است؟؟؟؟!!!!!


 • امیر

  تاریخ : ۳۰ - مهر - ۱۴۰۰

  جسدغزاله کجاست؟دعاوطلسم بصورت رایگان،—-مهره مار


 • مهدی

  تاریخ : ۳ - آبان - ۱۴۰۰

  به نظرم بهترین کار بخشش هست. درسته ارمان مرتکب قتل شده ولی الان حدود هشت سال درد زندان را کشیده و مجازات شده. تازه با اعدام مگه غزاله بر میگرده. مطمئنا بعد از اعدام پدر و مادر غزاله دچار عذاب وجدان میشن. پس چه بهتر که گذشت کنند.


 • محمد

  تاریخ : ۴ - آبان - ۱۴۰۰

  بهتره اعدامش کنن. باید حکم خدا اجرا بشه تا ما ناموسمون تو کوچه خیابون امنیت داشته باشه
  هرچه زودتر عزیزان قوه قضیاییه اقدام کنن


 • محمد

  تاریخ : ۸ - آبان - ۱۴۰۰

  حیف این کشورمون که بخشش وگذشت دران هیچ جایگاهی نداره چی به سرمان اومده که برای چیزای کوچک تا بزرگ دیگه هیچ رحم ومروتی نداریم انگار همه چه در ظاهر وچه در باطن از هم نفرت دارن وامید تکه تکه کردن همدیگه .حیف وصد حیف ایرانمان را دریابیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - آبان - ۱۴۰۰

  حیف این کشورمون که بخشش وگذشت دران هیچ جایگاهی نداره چی به سرمان اومده که برای چیزای کوچک تا بزرگ دیگه هیچ رحم ومروتی نداریم انگار همه چه در ظاهر وچه در باطن از هم نفرت دارن وامید تکه تکه کردن همدیگه .حیف وصد حیف ایرانمان را دریابیم