• ۰۱ / مهر ۱۴۰۰ / ۶:۴۴
  • شناسه خبر : 68290

زمان تزریق دوز سوم واکسن و اسامی شهرهای قرمز استان فارس

 جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: هنوز نمونه ای از لامبدا در سطح استان فارس مشاهده نشده است.

به گزارش اول فارس ، عبدالرضا قاسم پور با اعلام این خبر گفت: دوز سوم واکسن کرونا مخصوص افرادی است که بیش از ۶ ماه از زمان تزریق واکسن آنان گذشته است و هنوز این موضوع در کمیته علمی ستاد ملی کرونا در حال بحث و تبادل نظر است.

وی اضافه کرد: نوع واکسن یکی از مسائل مهم در خصوص دوز سوم است از این رو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در حال جمع بندی در خصوص نحوه تزریق دوز سوم واکسن کرونا است.

قاسم پور تاکید کرد: بیش از سه میلیون و ۵٠٠ هزار نفر در استان فارس بیش از ١٨ سال سن داشته و اکنون نزدیک به سه میلیون نفر از این طبقه بندی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و تنها ۵٠٠ هزار نفر دیگر باقی مانده است.

او افزود: بالغ بر دو میلیون نفر دوز اول و ١ میلیون نفر دوز اول و دوم کرونا را دریافت کرده‌اند این در حالی است که هنوز ٣٠ درصد از تست‌های کرونا در سطح استان مثبت شده و امر مراجعه به مراکز درمانی همچنان زیاد است.

به گفته این مقام مسئول واکسن سینوفارم برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز در حال تزریق است و افزود: با توجه به اجرایی شدن قرنطینه هوشمند تمامی فعالیت‌های شهروندی منوط به ارائه کارت واکسیناسیون خواهد شد لذا جمعیت جا مانده استان باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد: تنها سه شهر از استان فارس در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که شامل خفر، جهرم و ممسنی است.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی وضعیت جوی استان فارس تا ۵ روز آینده
اسامی شهرستانهای قرمز و نارنجی استان فارس اعلام شد
رنگ بندی جدیدکرونایی کشور از ۱ آبان ۱۴۰۰ اعلام شد+ اسامی شهرهای قرمز و نقشه

ثبت دیدگاه