• 21 / اردیبهشت 1401 / 13:01
 • شناسه خبر : 83340

زمان و چگونگی تعیین تکلیف و انتقال سهام عدالت ۳ میلیون متوفی

زمان و چگونگی تعیین تکلیف سهام عدالت 3 میلیون متوفی

طبق آخرین گفته مسئولان قرار است فرایند تعیین تکلیف و نقل و انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این افراد تا شهریور ماه انجام شود.

ایسنا: از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون نفر فوت شده‌اند اما طی این سال‌ها امکان انتقال سهام متوفیان به وراث وجود نداشته است. البته بارها از سوی مسئولان چه در دولت فعلی و چه در دولت گذشته وعده انتقال این سهام داده شده اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است. البته باید به این نکته توجه داشت که سود سالیانه‌ای که طی این سال‌ها برای مشمولان دیگر واریز شده است برای متوفیان محفوظ مانده و به محض تعیین تکلیف، به حساب وراث واریز خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که وراث این افراد باید امور مربوط به انحصار ورثه را انجام دهند و پس از آن در انتظار راه‌اندازی سامانه الکترونیکی برای تقسیم سود سهام متوفی به وراث منتظر بمانند. پس از راه‌اندازی این سامانه سود سهام عدالت فرد متوفی، بر اساس انحصار ورثه، به حساب وراث واریز خواهد شد.

بر این اساس پیمان حدادی – مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار – درمورد سهام عدالت متوفیان اعلام کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با قوه قضاییه مکاتبات و جلسات زیادی در این رابطه داشتند. قوه قضاییه اطلاعاتی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی داده اما قابلیت استفاده به صورت فنی را ندارند زیرا با شاکله مناسبی تهیه نشده است.

بر این اساس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، وی افزود: به همین دلیل برای حل این مشکل، مجددا جلساتی برگذار شده و بر اساس پیش‌بینی‌ها، شرکت سمات در حال برنامه‌ریزی سامانه‌ای در این خصوص است، از طرفی دیگر اطلاعات لازم که از قوه قضاییه به سمات در حال ارسال است، بر این اساس به نظر می رسد حداکثر تا پایان شهریور سال جاری فرایند نقل و انتقال سهام فوت شده‌ها انجام شود.

بیشتر بخوانید:

زمان واریز بعدی سود سهام عدالت اعلام شد
سهام عدالت جدید چگونه ، کی و به کدام گروه از جاماندگان داده می شود؟
پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی با سهام عدالت و سیمکارت در تمام بانک ها و موسسات اعتباری

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  کی دیگه الان ۱۰ سال منتظریم


 • احد‌بیات

  تاریخ : ۲۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سهام‌ندارم


 • محمدرضا

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  کی دیگه لامصب به ما میرسه


 • صنم

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  مسئولین به ماکه زنده هستیم یارانه نمیدید به مرده ها یارانه میدید سهام میدید همه مسئولین…هستن


 • اهوانی شکار

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  دو سال هست سایت رو بستن سهام داریم ولی نمیتونم شبا ثبت کنم مسخره بازیه بخدا تو این کشور کشور ن ده


 • حیدری

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام کار انحصار وراثت انجام شده از بقیه وراث هم وکالت گرفتم به اسم من انتقال پیدا کنه آیا مشکل دیگه ای هم هست آیا سود سهام هم به اسم من واریز میشه لطفاً پاسخ بدید تشکر


 • م پ

  تاریخ : ۲۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام دوسال است برای سهام مادرم انحصار وراثت کردم تقسیم نامه گرفتم اما هیچ دولت هیچ اقدامی براین سهام نکرده لطفا سهام نادرم رو تقسیم کنید الان که مردم ابیچارگی نمدنن چه کارکنند حدااقل حق مردگان رو به وارث بدهید تیه روزنه ایی رو بگیرد من راضی نیست خداهم راض نیست اگه خورده نشده چرا حق ما فقیر بیچاره هارونمیددو


 • فاطمه

  تاریخ : ۲۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام من سرپرست زن خانواده هستم چطوری میتونم اسم نویسی کنم.


 • غلام احمد غفاری

  تاریخ : ۲۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  مادرم فوت کرده وارثان معلوم باید سهمیه هر وارثی واریز شود لطفاً مردم را دچار مشکلات نکنید