• ۱۳ / مرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۱
  • شناسه خبر : 63064

زنگ خطر بزرگ کرونا برای فارس:۵۱ درصد افراد تست مثبت

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و هفتاد و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، آمار بالای شناسایی موارد مثبت کرونا و بستری در بیمارستان های استان را طی ۲۴ ساعت گذشته نگران کننده خواند.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: مراجعه زیاد بیماران و موارد مشکوک کرونا به مراکز ۱۶ ساعته نشان می دهد که در هفته آینده با آمار بالای مراجعه به بیمارستان ها مواجه هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۰ ورودی و بستری جدید در بیمارستان های فارس ثبت شده است اضافه کرد: در این بازه زمانی ۵۱ درصد تست های تشخیصی کرونا در استان مثبت بوده است که آماری بالا و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه محسوب می شود.

رییس دانشگاه همچنین با اشاره به افزایش آمار ورودی بیمارستان های استان فارس گفت: با توجه به شیوع موج پنجم کرونا موسوم به دلتا، این موضوع لزوم اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و به ویژه پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و سفرهای غیرضروری را بیشتر می کند.

دکتر لطفی در بخش دیگری از نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا که با حضور دکتر «محمدرضا منصوری راد» رییس و ناوسالار یکم «ارسلان رستمی» مدیر بیمارستان مسلمین شیراز برگزار شد، تلاش و همکاری بیمارستان ها را در پیشبرد بهتر اقدامات مقابله با کرونا بسیار موثر برشمرد.

تقدیر رییس دانشگاه از اختصاص ۱۰۰ تخت به بیماران کرونا در بیمارستان مسلمین

او ضمن تقدیر از همکاری و تلاش مجموعه بیمارستان مسلمین با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹، اختصاص ۱۰۰ تخت بیمارستانی به بیماران کرونا را در شرایط کنونی بسیار مهم و مفید دانست.

رییس دانشگاه ابراز امیدواری کرد این روحیه جهادی و همکاری ها همچنان ادامه داشته باشد تا هر چه زودتر شاهد ریشه کنی بیماری کووید۱۹ باشیم.

رییس بیمارستان مسلمین نیز در این نشست گفت: بحران کرونا یک بحران ملی است که هم سلامت و هم امنیت جامعه را با خطر مواجه کرده است، به همین دلیل بیمارستان مسلمین به عنوان یکی از زیرمجموعه های نیروی دریایی سپاه پاسداران با تمام توانمندی در خدمت مردم و نظام سلامت است؛ چرا که موفقیت در مهار و ریشه کنی کرونا نشان دهنده موفقیت تمامی مجموعه نظام سلامت کشور است.

دکتر «محمدرضا منصوری راد» افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیریت موفق بیماری کووید۱۹ را در کشور به نمایش گذاشته است و امیدواریم با کمک و همکاری همه جانبه بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

بیشتر بخوانید:

نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در شیراز ؛ ۳ مهرماه
یک اشتباه عجیب ویتامین D را بی اثر می‌کند
عکس یادگاری علی لندی در شیراز که آسمانی شد+تصاویر

ثبت دیدگاه