• 13 / شهریور 1400 / 12:05
  • شناسه خبر : 66351

بانوی شیرازی اولین زن لژیونر والیبال ایران در اسپانیا+تصاویر

 

به گزارش اول فارس، در هفته‌های اخیر علی طبری پشت خط زن سابق تیم ملی والیبال جوانان و همچنین علی شهبازی با قراردادی رسمی به تیم باداژوز اسپانیا پیوستند تا پای لژیونر‌های والیبال ایران به سرزمین ماتادور‌ها نیز باز شود، اما گویا علاقه این باشگاه اسپانیایی به بازیکنان ایرانی تمامی ندارد چرا که صفحه رسمی این باشگاه از پیوستن سرعتی‌زن تیم ملی والیبال بانوان به این تیم خبر داد.

مینا روستا، سرعتی‌ زن شیرازی تیم ملی بانوان ایران که پیش از این سابقه بازی باری تیم ذوب آهن اصفهان و پیکان تهران را در کارنامه دارد با قراردای یک ساله به تیم باداژوز پیوست تا برای نخستین بار یک بانوی ایرانی در لیگ اسپانیا توپ بزند.

سایت رسمی باشگاه باداژوز درباره حضور این بانوی ایرانی یادآور شده که مینا روستا سابقه ۱۱ سال حضور در رده‌های مختلف والیبال ایران را دارد و قرار است از ۶ سپتامبر تمریناتش را در اسپانیا آغاز کند.

تیم والیبال باداژوز اسپانیا در سوپرلیگا ۲ اسپانیا حضور دارد و به دنبال صعود به سوپر لیگ اسپانیا است.

مینا روستا زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۷۲ در شیراز بازیکن تیم ملی والیبال زنان ایران است.او فارغ‌التحصیل رشتهٔ کارشناسی فیزیولوژی تربیت بدنی است.[۳] وی در سال ۱۳۹۵ در مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا در ترکیب نیم ملی ایران قرار داشت.[ او در سال ۱۳۹۶ در آستانهٔ آغاز لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه‌های کشور، به تیم ذوب آهن اصفهان پیوست.

او در سال ۱۳۹۶ در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال بانوان قهرمانی آسیا، در ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران حضور داشت. وی همچنین در ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران در مسابقات انتخابی جهان در سال ۱۳۹۶ بازی کرد. او مسئول کمیته آموزش بانوان هیئت والیبال شیراز است.

از مینا روستا به عنوان «بهترین سرعتی زن بانوان ایران» یاد می‌شود.وی در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران نیز حضور داشت.

بیشتر بخوانید:

پلیس در جستجوی عامل زورگیری و سرقت وحشیانه طلاهای زن شیرازی+فیلم
زن شیرازی آبروی دوستش قدیمی اش را برد
کسب دو مدال ارزشمند توسط بانوی شیرازی در آسیا

ثبت دیدگاه