• 11 / دی 1401 / 21:17
  • شناسه خبر : 100951

این زن شیرازی ۱۲۰ میلیون تومان به یک فالگیر پول داد !

سرهنگ امیر حسین سلیمانی استان فارس از دستگیری زن رمالی که در اینستاگرام فعالیت داشت خبر داد.

به گزارش اول فارس ف رئیس پلیس فتا استان فارس روز یکشنبه در این باره گفت: خانمی جوان که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ امیر حسین سلیمانی افزود: در پی شکایت خانمی میانسال مبنی بر کلاهبرداری با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن تشکیل پرونده، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سلیمانی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در یک صفحه اینستاگرامی عضو شده است که مدیر صفحه خود را فالگیر معرفی می‌کند و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب داده و از وی مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.

این مقام انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که خانمی جوان بود منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجهه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و گفت که با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکی و سوء استفاده از سادگی وی و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از او کرده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات باورنکردنی محاصره خانه عروس جوان تهرانی توسط ارواح
دستگیری رمال و دعانویس میلیاردر استان البرز توسط پلیس فارس
فالگیر میلیونر اینستاگرامی در شیراز به دام افتاد

ثبت دیدگاه