• 17 / مرداد 1401 / 21:54
  • شناسه خبر : 91750

زیبایی زیادی معشوقه تقلبی عملیات ماموران اطلاعاتی را لو داد+تصاویر

​عملیات جاسوسی که در آن ماموران اطلاعاتی روسیه و اوکراین به دنبال پیشی گرفتن از یکدیگر بودند با شکست هر دو طرف و سوختن مهره‌ های روسی پایان یافت.

روزیاتو: عملیات جاسوسی که در آن ماموران اطلاعاتی روسیه و اوکراین به دنبال پیشی گرفتن از یکدیگر بودند با شکست هر دو طرف و سوختن مهره‌ های روسی پایان یافت.

روسیه امروز مدعی شد توطئه‌ جسورانه‌ای را که برای ترغیب خلبانان نیروی هوایی ولادیمیر پوتین برای فرار و پرواز هواپیماهای جنگی به اوکراین طراحی شده بود خنثی کرده است. سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ادعا کرد که این طرح توسط نیروهای اطلاعاتی بریتانیا و اوکراین با هدف شرمسار کردن کرملین برنامه ریزی شده است.

با این حال یک ادعای جدید از سوی یک پژوهشگر رسانه‌ ای که این عملیات را برای تهیه فیلم مستند خود زیر نظر داشت این است که روس‌ها با شکست قابل توجهی روبه‌رو شدند. کریستو گروزف، روزنامه نگار می‌گوید حضور ناگهانی ماریا -مامور مخفی گماشته‌شده از سوی FSB که گفته می‌شود زیادی جذاب است- به اوکراینی ها ثابت کرد که عملیات اغفالگری ناشیانه‌ای از سوی لوبیانکا (نام ساختمانی که مقر اف اس بی در آن است) در حال انجام است.

FSB که زمانی توسط پوتین رهبری می‌شد گفت: «افسران اطلاعاتی نظامی کیف سعی کردند خلبانان نظامی روسی را به ازای دریافت پاداش نقدی و تضمین اخذ تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا به خدمت بگیرند».

گزارش‌ها حاکی از آن است که خلبانان روسی می‌توانستند برای فرار با هواپیمای نظامی‌شان دو میلیون دلار آمریکا دریافت کنند.

دستگاه های امنیتی پوتین مدعی شده‌اند که ارتباطات متنی و صوتی میان یکی از کارکنان اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین و یک خلبان روسی را رهگیری کرده‌اند. طرحی که به منظور متقاعد کردن خلبان روسی برای پرواز با Tu-22MZ خود که یک بمب افکن هسته‌ ای استراتژیک است، به کیف، چهار هزار دلار پیش پرداخت داشت. پول‌ها توسط رابط‌های زن که گفته می‌شود در شهر کازان روسیه بازداشت شده‌اند منتقل شده است. گذرنامه‌هایی از رومانی و اسلوونی برای معشوقه این خلبان تهیه شده بود که آینده آنها در اروپا را تضمین می‌کرد.

دلارهایی که قرار بود به خلبان‌ها داده شود

پیامی که از طرف یکی از خلبانان فرستاده شد تا ثابت کند می‌تواند پرواز کند

رابط‌های زن در حال دریافت پیش پرداخت از اوکراینی ها

اما گروزف که از سوی روس‌ها به دست داشتن در توطئه ادعایی اوکراین-انگلیس متهم شده‌ است روایت دیگری دارد. او می‌گوید: «آنچه حقیقت دارد این است که من به عنوان یک مستندساز درگیر این داستان دیوانه‌کننده‌ ماموران سه‌گانه، پاسپورت‌های جعلی و معشوقه‌های تقلبی بودم.»

او که قول داد در زمان پخش مستندش همه چیز را فاش کند گفت: «با آنکه روسیه امروز این اتفاق را به عنوان یک کودتا برای برخورد با سازمان اطلاعات خود معرفی می‌کند، در واقع این عملیات اشتباهی بزرگ برای FSB بود که هویت ده‌ها افسر اطلاعاتی ضدجاسوسی، روش‌های عملیات و دارایی‌های مخفی‌شان (جاسوس‌ها) را فاش کرد.»

گروزف گفت: «هنگامی که مذاکرات بین طراحان اوکراینی و خلبانان روسی آغاز شد، لحن خلبان‌ها به سرعت تغییر کرد و مشخص شد که آنها دیگر از طرف خودشان صحبت نمی‌کردند، بلکه احتمالا توسط FSB راهنمایی می‌شدند. سرنخ روشن مبنی بر اینکه FSB ارتباطات را رهگیری کرده بود زمانی به دست آمد که یکی از خلبان‌ها ناگهان گفت دیگر نمی‌خواهد دختری که با او در رابطه است را از کشور خارج کند، بلکه می‌خواهد معشوقه‌اش را به جای او با خود ببرد.»

خلبانی که نامی از او برده نشده و می‌خواست معشوقه تقلبی‌اش را با خود ببرد

سرویس های مخفی اوکراین متوجه شدند که معشوقه خلبان (که زیاد از حد برای او جذاب بود) یکی از گماشته های FSB است که روزها به عنوان مربی تناسب اندام کار می‌کرد و شب‌ها از سوی FSB به عنوان معشوقه افراد به خدمت گرفته می‌شد.

پاسپورت جعلی معشوقه‌ «زیادی جذاب» خلبان روسی

از آنجایی که هر دو طرف سعی در استخراج حداکثری اطلاعات از یکدیگر و در عین حال انتقال حداکثری اطلاعات نادرست به هم را داشتند، اوکراینی ها به خلبانان نقشه های جعلی استقرار ضدهوایی و همچنین اطلاعات نادرستی از فرودگاه عملیاتی خود دادند.

در یک نقطه اوکراینی‌ها FSB را متقاعد کردند که معشوقه یکی از خلبان ها را به همراه یک تیم به مینسک بفرستد و منتظر ملاقات با ماموران اوکراینی باشد. FSB چهار روز منتظر ماند و در نهایت متوجه شد هیچ کس در هیچ‌یک از ملاقات‌های پیشنهادی حاضر نخواهد شد. اینجا بود که FSB فهمید سوخته و اوکراینی ها هم متوجه شدند احتمالا نمی‌توانند به خلبان‌های واقعی دسترسی بیابند.

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه وزارت اطلاعات در مورد بازداشت شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی
یکه تازی جاگاریان سفیر گستاخ روسیه و سکوت وزارت خارجه و دولت
همسر رئیس جمهور اوکراین با استایل جدید در لباس جنگی! +عکس

ثبت دیدگاه