• 12 / مهر 1397 / 4:40
  • شناسه خبر : 465

سال ۲۰۱۹ وای فای ۶ عرضه می شود

اول فارس | avalfars >فناوری اطلاعات  – اگر به روتر خانگی نگاه کرده باشید با اصطلاحاتی مانند ۸۰۲٫۱۱ac یا a/b/g/n روبرو شده‌اید.به گزارش اول فارس | avalfars  ، اما به‌زودی شاهد یک شماره به‌جای حرف جلوی نام استانداردهای وای فای خواهیم بود  که جدیدترین آن‌ها وای فای ۶ است که ۲۰۱۹ روی محصولات جدید عرضه می‌شود.

گروه وای فای یا Ai-Fi Alliance به‌عنوان مسئول نام‌گذاری و مدیریت بر استاندارد بی‌سیم تصمیم گرفته‌اند تا از به بعد به‌جای نامیدن استانداردها با حروف، از شماره نسخه استفاده کنند و بدین ترتیب اسامی زیر برای استاندارهای موجود انتخاب شد:

Wi-Fi 1: 802.11b / 1999

Wi-Fi 2: 802.11a /  ۱۹۹۹

Wi-Fi 3: 802.11g /  ۲۰۰۳

Wi-Fi 4: 802.11n /  ۲۰۰۹

Wi-Fi 5: 802.11ac  / ۲۰۱۴

 

اما استاندارد ۸۰۲٫۱۱ax که سال آینده روی محصولات جدید می‌آید، نام وای فای ۶ خواهد داشت و کاربران از طریق شماره می‌توانند نوع استاندارد بی‌سیم نصب‌شده روی محصول خود را بفهمند. بدین ترتیب وقتی کاربر بفهمد وای فای ۵ دارد، بدین معنی است که دستگاه وی از سایر نسخه‌های قبلی نیز پشتیبانی می‌کند و داستان برای کاربر نهایی قابل‌فهم‌تر می‌شود.

گروه وای فای همچنین از سازندگان خواسته است تا نسخه وای فای روی سخت‌افزار  و نرم‌افزار حک شود تا کاربر هنگام اتصال لپ‌تاپ و … نسخه وای فای خود را متوجه شود.

نسخه‌های جدید معمولاً سریع‌تر با عملکرد بالاتر نسبت به نسخه‌های قبلی ساخته‌وپرداخته می‌شود و وای فای ۶ که ۲۰۱۹ می‌آید، از این قاعده مستثنا نیست.

بیشتر بخوانید:

آنچه باید در باره سرطان دهانه رحم بدانید
جزئیات تازه از ربودن شبانه ۲ زن جوان در بلوار معالی‌آباد و خیابان احمدی شیراز
تصاویری دردآور از یک روستا در شیراز+ویدئو

ثبت دیدگاه