• 01 / فروردین 1400 / 10:55
  • شناسه خبر : 48448

سامانه جدید بارشی در کدام استانها بارندگی خواهد داشت ؟

به گزارش اول فارس، صادق ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: یکشنبه در برخی نقاط خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی و دوشنبه دوم فروردین ماه در برخی نقاط جنوب شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه سوم فروردین ماه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در کردستان، کرمانشاه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و شرق اردبیل بارش باران و در ارتفاعات برف پیش بینی می‌شود. روز چهارشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی دامنه های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و همچنین دامنه های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان و شمال ایلام را نیز فرا خواهد گرفت. همچنین در روز چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر وزش باد جنوبی و افزایش موقتی دما در حدود ۸ تا ۱۲ رخ می دهد. البته بعد از ظهر پنجشنبه شمالی شدن جریان‌ها سبب کاهش نسبی دما و بارش در این مناطق می شود.

ضیاییان ادامه داد: در روز پنجشنبه بارش در شمال غرب کاهش می یابد و علاوه بر دامنه های جنوبی البرز در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان، شمال شرق خوزستان چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات برف پیش بینی می شود. جمعه علاوه بر این مناطق در استان‌های سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز بارش رخ می دهد و دریای خزر مواجه پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: قابل ذکر است طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی نقاط غرب، جنوب غرب، جنوب و دامنه های جنوبی البرز و جمعه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

به گفته ضیاییان هوای تهران نیز امروز یکشنبه اول فروردین ماه، ‌ نیمه ابری تا ابری و گاهی همراه با افزایش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا به ترتیب ۱۷ و هفت درجه سانتی‌گراد است. فردا، ‌دوشنبه دوم فروردین ماه نیز هوای تهران کمی ابری دراواسط روز همراه با افزایش باد و در اوایل شب همراه با افزایش ابر بوده و بیشینه و کمیینه دمای هوا به ترتیب ۲۱ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نفوذ سامانه بارشی ، آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی،‌ صاعقه و ریزش تگرگ در ۱۱ استان
هواشناسی |هشدار بارش باران و وزش باد خیلی شدید در ۱۴ استان
هشدار هواشناسی | وقوع سیلاب ناگهانی و خسارت به محصولات کشاورزی در برخی مناطق کشور

ثبت دیدگاه