• 17 / مهر 1399 / 21:28
  • شناسه خبر : 36244

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس:امکانات در اختیار نمایندگان باید هم طراز با وزرا باشد

امکانات در اختیار نمایندگان باید هم طراز با وزرا باشد/ شأن نمایندگان با وزرا یکسان است

ایلنا: سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه مطرح شدن موضوعاتی مانند اقساطی بودن خودرو و دریافت رانت برای نمایندگان به هیچ وجه صحت ندارد گفت: در ادوار گذشته مجلس برای نمایندگان خودروهای خارجی خریداری می کردند و بعد از چهار سال به نمایندگان می فروخت این در حالی ست که شان نمایندگان با وزرا یکسان است و امکاناتی که در اختیار نمایندگان قرار می گیرد باید هم طراز با وزرا باشد.

 مجید انصاری در نشست با جامعه کارگری و بازنشستگان استان فارس با اشاره به اینکه در شرایطی که بازنشستگان باید بدون هیچ دغدغه‌ای زندگی کنند اما در بدیهی‌ترین نیازهای زندگی خود دچار مشکل شده‌اند، گفت: بی شک چنین اتفاقات و شرمساری متعلق به کسانی است که مسئولیت را در مجالس و دولت های مختلف پذیرفتند و نتوانستند با موفقیت امورات را پیش ببرند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه فاصله گرفتن مسئولان از اهداف انقلاب باعث بروز چنین مشکلاتی شده است افزود: اگر مسئولان نتوانند انتظار به حق مردم را پاسخ دهند بی شک با مشکلات متعددی مواجه خواهیم شد.

نماینده ممسنی و رستم در ادامه با اشاره به موضوع تحویل خودرو دنا پلاس به نمایندگان گفت: در اوایل شکل گیری مجلس یازدهم یک نظر سنجی از نمایندگان انجام شد مبنی بر اینکه نمایندگان باید با دریافت خودروهای داخلی به اموراتشان بپردازند چرا که دریافت خودرو خارجی هم باعث افزایش هزینه ها می شد.

انصاری با اشاره به اینکه مجلس انقلابی باید در استفاده خودروهای داخلی پیشتاز‌تر از مردم باشد افزود: اگرچه دو شرکت خودرو داخلی در ایران وجود دارد بنابراین شرکت سایپا اعلام کرد که خودرویی برای تحویل به نمایندگان ندارد و در نهایت مقرر شد که شرکت ایران خودرو وسائل نقلیه در اختیار نمایندگان قرار دهد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه زمانی که نظر سنجی خودرو در مجلس مطرح شد قیمت خودرو دنا پلاس حدود ۲۹۰ میلیون تومان بود افزود: بنابراین یک مدت زمان طول کشید تا مجلس توانست اعتبار خرید این خودروها را تامین کند و به صورت کامل به شرکت ایران خودرو بپردازد.

نماینده ممسنی و رستم با اشاره به اینکه بسیاری از نمایندگان از خودروهای مجلس استفاده نمی کنند افزود: در حالی که مجلس باید خودرو و هزینه ها را در اختیار نمایندگان قرار دهد اما این اتفاق رخ نداده و مجلس شورای اسلامی تنها خودروها را به نمایندگان تحویل داده  و نمایندگان باید هزینه سوخت و … را از جیب بپردازند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان دور یازدهم با کمترین امکانات بیشترین فعالیت را دارند بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از نمایندگان با ماشین های اجاره ای و آژانس رفت و آمد می کنند.

عضو کانال اول فارس در واتساپ شوید

بیشتر بخوانید:

کلاهبرداری باورنکردنی مردان دوره گرد از ۸۰۰ نفر در شیراز
جزئیات بازگشت بکار زنی که فساد یکی از ادارات فارس را لو داد !
آبروریزی بانک های استان فارس در کسب رتبه ته جدولی دریافت تسهیلات

ثبت دیدگاه