• ۲۴ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۵
  • شناسه خبر : 53838
  • منبع خبر: ایرنا ،ایسنا ،تسنیم

سردیس برنزی چهره ماندگار فارس در شیراز سرقت شد

رحیم هودی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره ماندگار استان فارس و دارنده نشان درجه یک هنری در حوزه تئاتر، سال ۱۳۱۴ در شیراز متولد شد. این هنرمند از دهه ۳۰ شمسی با نمایش «عینک مضحک» به‌طور جدی پا به عرصه تئاتر گذاشت.

استاد رحیم هودی

به گزارش اول فارس ، عبدالعلی قصرالدشتی مجسمه‌ساز شیرازی گفت: سردیس برنزی استاد رحیم هودی پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران از آثار هنری اینجانب که در مقابل تالار حافظ شیراز نصب شده بود، به سرقت رفت.

وی با اعلام این خبرگفت: این مجسمه برنزی اولین اثر سرویس برنزی است که شهرداری شیراز برای آن همت‌کرده بود و این اثر که به شایستگی اجرا شد در جایی مناسب نصب شده بود.
وی با بیان اینکه سختی های بسیاری برای این اثر متحمل شده است، از مسئولان خواست برای یافتن این سردیس و مجازات ربایندگان اهتمام کنند.

عبدالعلی قصرالدشتی، زاده مردادماه ۱۳۵۱ هنرمندی از اهالی شیراز است که بیشتر برای مجسمه‌هایش نام‌بردار است. او از شاگردان استاد علی‌اصغر تجویدی است.

.معاون ارشاد فارس نیز با بیان اینکه، اکنون ۵ روز از وقوع این سرقت می‌گذرد اضافه کرد که سردیس یاد شده، در محوطه مقابل تالار حافظ ارشاد فارس نصب بوده است.

بهروز مرامی تاکید کرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، اقدامات لازم برای پیگیری این رخداد را انجام داده است.

بر اساس این گزارش،  سرهنگ کاووس محمدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس در ارتباط با این خبر اعلام کرد که این خبر را در شبکه‌های اجتماعی دیده است اما هنوز گزارشی مبنی بر سرقت به نیروی انتظامی ارائه نشده است.

وی اظهار داشت: در صورتی که متولی این سردیس شهرداری یا هر نهاد و شخص دیگری باشد، باید اعلام سرقت کند تا نیروی انتظامی برای صحت و سقم و بررسی بیشتر وارد عمل شود.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

ویدئو| احد ده بزرگی به چه کسی رای می دهد؟
قهرمان اصغر فرهادی ، فیلمبرداری در شیراز ،نمایش در کن
جزئیات سقوط شبانه کودک شیرازی در چاه خشک کفترک

ثبت دیدگاه