• ۲۴ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۵
  • شناسه خبر : 53838
  • منبع خبر: ایرنا ،ایسنا ،تسنیم

سردیس برنزی چهره ماندگار فارس در شیراز سرقت شد

استاد رحیم هودی

به گزارش اول فارس ، عبدالعلی قصرالدشتی مجسمه‌ساز شیرازی گفت: سردیس برنزی استاد رحیم هودی پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران از آثار هنری اینجانب که در مقابل تالار حافظ شیراز نصب شده بود، به سرقت رفت.

وی با اعلام این خبرگفت: این مجسمه برنزی اولین اثر سرویس برنزی است که شهرداری شیراز برای آن همت‌کرده بود و این اثر که به شایستگی اجرا شد در جایی مناسب نصب شده بود.
وی با بیان اینکه سختی های بسیاری برای این اثر متحمل شده است، از مسئولان خواست برای یافتن این سردیس و مجازات ربایندگان اهتمام کنند.

عبدالعلی قصرالدشتی، زاده مردادماه ۱۳۵۱ هنرمندی از اهالی شیراز است که بیشتر برای مجسمه‌هایش نام‌بردار است. او از شاگردان استاد علی‌اصغر تجویدی است.

.معاون ارشاد فارس نیز با بیان اینکه، اکنون ۵ روز از وقوع این سرقت می‌گذرد اضافه کرد که سردیس یاد شده، در محوطه مقابل تالار حافظ ارشاد فارس نصب بوده است.

بهروز مرامی تاکید کرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، اقدامات لازم برای پیگیری این رخداد را انجام داده است.

بر اساس این گزارش،  سرهنگ کاووس محمدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس در ارتباط با این خبر اعلام کرد که این خبر را در شبکه‌های اجتماعی دیده است اما هنوز گزارشی مبنی بر سرقت به نیروی انتظامی ارائه نشده است.

وی اظهار داشت: در صورتی که متولی این سردیس شهرداری یا هر نهاد و شخص دیگری باشد، باید اعلام سرقت کند تا نیروی انتظامی برای صحت و سقم و بررسی بیشتر وارد عمل شود.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

دو برادر شیرازی دار و ندار مردم را با خود بردند
درگذشت خواننده خوش صدای ترانه های شیرازی بر اثر کرونا +کلیپ
منصور جمشیدپور هنرمند پیشکسوت شیرازی بر اثر کرونا درگذشت+عکس

ثبت دیدگاه