• ۲۷ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۴
 • شناسه خبر : 54164

سرعت بسیار پایین اینترنت برخی اپراتورهای همراه در شیراز

مدیرکل تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی جنوب علت آنتن‌دهی ضعیف اپراتورهای تلفن همراه در برخی از نقاط کلانشهر شیراز را  وجود گیرنده‌های غیر استاندارد تقویت آنتن موبایل اعلام کرد.


تسنیم:  ندا رحیمی مدیرکل تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی جنوب با تائید موضوع آنتن‌دهی ضعیف برخی اپراتورهای شبکه همراه در این کلانشهر اظهار داشت: در نقاطی مانند محلاتی، قدوسی غربی، باهنر شمالی برخی محدوده‌های بلوار ارم  و شهر صدرا  مشترکین تلفن همراه با مشکل مواجه هستند. 

وی با بیان اینکه اپراتورها تلاش دارند  دکل‌های تلفن همراه را تقویت کنند که به دلایل مختلف با اعتراض شهروندان مواجه شده است، بیان کرد: همین امر سبب شده آنتن دهی دربرخی از نقاط شهر با مشکل مواجه شود. 

وی یکی از علت‌های سیگنال‌های ضعیف اپراتور در نقاط شهر را تراکم جمعیت و افزوده شدن مشترکان تلفن همراه و استفاده از گیرنده‌های غیر استاندارد تقویت آنتن موبایل دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰  مورد  دستگاه گیرنده غیر مجاز در استان و شهر شیراز جمع‌آوری شده است که با توجه به شرایط قانونی موظف به جمع‌آوری تجهیزات غیرمجاز هستیم  و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد. 

عضو کمیسیون آموزش مجلس: دانش‌آموزان و معلمان از سرعت پایین اینترنت نگران هستند
رحیمی با بیان اینکه استفاده از این نوع گیرنده‌ها باید با تائید نظر کارشناسان اپراتورهای تلفن موبایل باشد، گفت: مشترکین در صورت اختلال و آنتن دهی ضعیف به اپراتورها اعلام کنند و  اپراتورها نیز موظفند در نقاطی که مورد تعهد آنها تعیین شده است، پوشش مناسب را تامین کنند.  

مدیرکل تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی جنوب در پاسخ به اینکه آیا وجود تعداد سایت‌های ارتباطاتی در کلانشهر شیراز برای شهروندان خطرآفرین خواهد بود یا خیر گفت: براساس یافته‌های علمی و تخصصی به هر میزان که تعداد این نوع سایت‌ها افزایش یابد میزان انرژی کمتری در فضا ایجاد می‌شود و دسترسی مشترکان مناسب‌تر خواهد بود و این در حالی است که هم اکنون در کلانشهر شیراز میزان تشعشعات در ساعت‌های مختلف تخمین زده شده که استاندارد آن ۲۷ دی بی است که در شهر شیراز از حد استاندارد نیز پایین‌تر اعلام شده است.

ندا رحیمی وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل اعلام شده در شیراز پایش تشعشع به صورت ثابت و سیار در۱۸ سایت پایش  بررسی و نتایج آن به صورت کامل ثبت می‌شود و این نتایج از طریق سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir قابل مشاهده است و همچنین این اندازه‌گیری با نظر مستقیم سازمان انرژی اتمی است که تاکنون مورد مغایری مشاهده نشده و به ثبت نرسیده است.

رحیمی بیان کرد: از شهروندان خواسته شده چنانچه برای دسترسی بیشتربه خدمات اینترنتی با مشکل مواجه باشند مشکلات مربوط را از طریق سامانه ۱۹۵ مطرح تا مشکلاتشان مورد بررسی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

ماجرای ازدواج هنرپیشه شیرازی با ناصرالدین شاه +عکس
جزئیات تازه از تصادف زنجیره ای خونین در کوزه گری شیراز
زمان آغاز بکار اینترنت آزاد ماهواره ای و دسترسی کاربران ایرانی به آن

ثبت دیدگاه

 • باقر عظام فر

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام ما که تو شهرک گویم و دوکوهک هستیم آنتن دهی اینترنت صفر خیلی ضعیف بیشتر همراه اول


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام ما هم تو منطقه تندگویان شرقی هستیم آنتن دهی افتضاح هست ?


  پاسخ

 • سعید

  تاریخ : ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  گل بود به سبزه هم اراسته شد اون از وضعیت گرونی بی حدو حساب رهن و اجاره که سر به میلیارد زده اون از نبود مرغ و روغن و گرون فروشی خارج از منطق که هیچ نظارتی هم نیست و اینم از وضعیت انتن دهی اپراتورها که اینم به اونا اضافه شد دیگه کامل……… رسیدیم


  پاسخ