• 26 / تیر 1400 / 7:09
  • شناسه خبر : 61041
رازهای تازه از پرونده دو قتل

سرنخ تازه کارآگاهان از قتل مهرنوش زن جوان و فریدون ، مرد کوهنورد

به‌گزارش گروه حوادث اول فارس ، اوایل سال ۹۷ زن جوانی با مراجعه به پلیس از ناپدید شدن خواهر ۴۰ ساله‌اش خبر داد و گفت: خواهرم با شوهرسابقش قرار ملاقات داشت اما دیگر ناپدید شد. با شکایت این زن شوهر ۷۰ ساله مهرنوش بازداشت شد و او در تحقیقات گفت: سال‌ها قبل، همسرم فوت کرد و پس از ازدواج بچه هایم از طریق یکی از آشنایان با مهرنوش که ۳۰ سال از من کوچک‌تر بود ازدواج کردم. اوایل زندگی همه چیز عالی بود اما کم‌کم اختلاف سنی باعث شد که به اختلاف برسیم و جدا شدیم. اما مدتی بعد به خاطر اینکه به او علاقه داشتم اصرار کردم که آشتی کنیم یک روز او پیش من آمد اما بدون اینکه به توافق برسیم از پیش من رفت و دیگر خبری از او ندارم.
جابه‌جایی خانه
با گذشت مدت‌ها از این ماجرا با توجه به اینکه پرونده بدون نتیجه مانده بود کارآگاهان بار دیگر به سراغ شوهر مهرنوش رفتند اما مشخص شد که پیرمرد خانه‌اش را تغییر داده است.
وقتی مأموران او را پیدا کردند گفت: صاحب خانه، مرا مجبور به تخلیه خانه کرد. در حالی که پیرمرد چنین ادعایی داشت در بررسی‌ها مشخص شد ادعای وی دروغ بوده و همین موضوع شک مأموران را به او بیشتر کرد. همچنین در بازرسی از خانه قبلی او لکه‌های خون روی دیوار و کف مشاهده شد و همین مسأله فرضیه دست‌داشتن پیرمرد در قتل همسر سابقش را قوت بخشید.
بدین ترتیب وی بازداشت و روانه زندان شد اما در زندان خود را حلق آویز کرد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. او که با تلاش کادر درمان از مرگ نجات پیدا کرده بود بعد از ۲۰ روز از کما بیرون آمده و به جنایت اعتراف کرد و گفت: وقتی مهرنوش به خانه‌ام در افسریه آمد خیلی اصرار کردم تا برگردد و دوباره باهم ازدواج کنیم اما قبول نکرد خیلی عصبانی شده بودم ناخواسته دستم را روی گردنش گذاشتم. به خودم که آمدم متوجه شدم نفس نمی‌کشد. از ترس اینکه دستگیر نشوم جنازه را مثله کردم و بعد داخل کیسه نایلونی گذاشته و از خانه بیرون بردم و در اطراف تهران انداختم. کارت‌های مقتول هم دست پسرم بود و او پول‌های داخل کارتش را برداشت می‌کرد. البته پسرم از ماجرای قتل خبری نداشت و به او گفتم این پول‌ها را از مهرنوش قرض می‌گیرم. با اعترافات پیرمرد به دستور بازپرس حبیب‌الله صادقی پسر او نیز بازداشت شد. پسر جوان در تحقیقات مدعی شد که از جنایت بی‌خبر بوده است. اما از آنجایی که پیرمرد به تنهایی نمی‌تواسته دست به چنین جنایتی بزند و از سویی مدارک و شواهدی نیز به‌دست آمد که ردپای او را در این قتل پررنگ کرده است، به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت روانه بازداشتگاه شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
همدستی مادر و دختر برای قتل پدر
گزارش گروه حوادث اول فارس حاکی است که زن جوان که باهمدستی دختر ۱۶ساله‌اش سناریوی قتل شوهرش را طراحی و اجرا کرده بود پس از دستگیری مدعی شد به خاطر خساست‌های شوهرش مرتکب این جنایت شده است.
به گزارش اول فارس، عصر جمعه بیست و هشتم خرداد بود که زن جوانی به همراه برادر شوهر ودختر نوجوانش به کلانتری ۱۱شهرستان ساوجبلاغ مراجعه کرد واز ناپدید شدن همسرش خبر داد.
این زن مدعی شد که شوهرش روزهای جمعه به قصد کوهنوردی به کوه‌های اطراف زیاران  در محدوده آبیک می‌رفته است آن روز نیز از خانه خارج شده اما دیگر برنگشته و خبری از او ندارند. بدنبال ادعای این زن بود که تیمی از کارآگاهان جنایی ساوجبلاغ راهی منطقه زیاران شدند. اما پس از ساعتی جست‌و‌جو جسد فریدون ۴۲ ساله که پشت تپه‌ای افتاده بود از سوی پلیس کشف شد. دقایقی بعد نیز بازپرس کشیک قتل درمحل کشف جسد حضور یافت و دستور داد جنازه فریدون که به نظر می‌رسید دراثر خفگی جان باخته است به پزشکی قانونی منتقل شود. در حالی که تحقیقات در این پرونده قتل آغاز شده بود مشخص شد این مرد از کارمندان یک کارخانه بوده و وضع مالی خوبی داشته است اما از مدت‌ها قبل با همسرش اختلاف خانوادگی داشته بنابراین همسر مقتول به‌عنوان نخستین مظنون این پرونده به اداره پلیس آگاهی منتقل شد. هر چند وی منکر دخالت در این جنایت بود اما بازجویی‌ها از وی ادامه پیدا کرد در ادامه نیز مدارک پزشکی قانونی نشان داد فریدون روز پنجشنبه یعنی یک روز قبل از کشف جسد بر اثر فشار به عناصر حیاتی ناحیه گردن کشته شده و سپس جنازه‌اش به کوهستان منتقل شده است. مینا ۳۴ساله همسر مقتول سعی می‌کرد مسیر پرونده را تغییر دهد اما باتوجه به اظهارات متناقص او ودختر ۱۶ساله‌اش ملیکا بالاخره زن جوان لب به اعتراف گشود  وبه قتل همسرش اعتراف کرد.
سرهنگ محمد نادر بیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز درباره این پرونده به «ایران» گفت: در حالی که همسر مقتول با تناقض گویی سعی داشت خودش را بی‌گناه نشان دهد اما سرانجام مجبور به اعتراف شد و ضمن اعتراف به قتل شوهرش انگیزه خود را از این جنایت خسیس بودن همسرش عنوان کرد. این متهم مدعی شد شوهرش با اینکه ثروتمند بود اما هیچ وقت پولش را برای خانواده خرج نمی‌کرد و او با سه فرزندش همیشه به سختی زندگی می‌کردند تا اینکه یک روز با دخترش ملیکا تصمیم گرفتند وی را به قتل برسانند.
بعد هم با تهیه قرص خواب آور حدود ۲۰ عدد قرص را داخل آب طالبی مخلوط کرده و به وی دادند دقایقی بعد نیز مرد جوان بی‌هوش شده و آنها تصور کردند جان باخته اما چند ساعت بعد وقتی متوجه شدند در حال به هوش آمدن است طنابی را که ازقبل آماده کرده بودند دور گردن وی انداخته و با کمک دخترش وی را خفه کردند. مینا درادامه اظهارات خود مدعی شد جسد شوهرش را داخل یک پتو پیچیده و بعد با سختی همراه دخترش در صندوق عقب ماشین پژو پارس خودش گذاشته و به کوه‌های سمت زیاران انتقال داده و همانجا او را رها کردند.
زن جوان در ادامه بازجویی‌ها گفت: من یک دختر ۱۶ ساله و دو فرزند ۹ و ۳ و نیم ساله دارم اما شوهرم آنقدر به ما سختی داد که سرانجام من ودخترم تصمیم گرفتیم او را بکشیم او هیچ اهمیتی به ما نمی‌داد با این که وضعیت مالی خوبی داشت اما به خانواده‌اش نمی‌رسید او حتی حاضر نبود مرا طلاق دهد. الان هم خیلی پشیمانم البته نگران خودم نیستم بلکه نگران سرنوشت فرزندانم هستم. بدین ترتیب این مادر و دختر پس از اعتراف به جنایتی که مرتکب شده بودند بازداشت شده و پس از بازسازی صحنه قتل به دستور بازپرس روانه زندان شدند.

بیشتر بخوانید:

جنجال فروش روتختی به قیمت کارخانه توسط زن جوان در شیراز
برگزاری نمایشگاه بین المللی دام ، طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در شیراز
جزئیات تازه ای از بمب گذاری مرگبار یک خودرو در کیانشهر

ثبت دیدگاه