• ۲۸ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۳۵
  • شناسه خبر : 54281
رئیس دادگستری استان فارس گفت:

سلب مالکیت از خریدار کارخانه قند ممسنی تا ۶۰ روز دیگر+ویدئو

کارخانه قند ممسنی در رستم ، هشتمین سال تعطیلی را می‌گذراند و کارگران این مجموعه صنعتی همچنان بیکار هستند

صدا و سیما: کارخانه قند ممسنی در شهرستان رستم هشتمین سال تعطیلی را می‌گذراند و کارگران این مجموعه صنعتی همچنان بیکار و منتظر راه اندازی مجدد چرخ‌های این کارخانه هستند
 مقام ارشد قوه قصائیه در استان فارس فرصتی ۲ ماهه برای راه اندازی مجدد به مالک کارخانه داده؛ در غیر این صورت کارخانه به شخص دیگری واگذار می‌شود.

در بازدیدی که رییس کل دادگستری فارس از این کارخانه داشت به مالک آن ۲ ماه فرصت داد تا این کارخانه را راه اندازی کند.

حجت الاسلام موسوی گفت: کارخانه قند ممسنی در شهرستان رستم که تنها واحد صنعتی دو شهرستان رستم و ممسنی است سال ۱۳۷۸ به بخش خصوصی واگذار می‌شود، ولی از سال ۹۲ این کارخانه تعطیل و حدود ۳۰۰ نفر کارگر آن از کار بیکار شدند.

وی افزود: از آنجا که در متن قرارداد واگذاری این کارخانه به صراحت قید شده که مالک تحت هیچ شرایطی نباید کارخانه را تعطیل کند در غیر این صورت مالکیت از وی سلب خواهد شد لذا ۲ ماه به ان‌ها فرصت داده شده تا کارخانه را راه اندازی کنند.

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: اگر در این فرصت مالک یا مالکان اقدامی برای راه اندازی این کارخانه نکردند طی برگزاری مزایده‌ای به فرد دیگری واگذار خواهد شد تا احیا شود.

کارخانه قند ممسنی حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهکاری به بانک، شرکت غله استان فارس و کارگرانش دارد و مدت ۸ ساله که مالک این کارخانه اقدامی برای راه اندازی و پرداخت بدهی‌های آن نکرده است.

این کارخانه علاوه بر این که ۳۰۰ کارگر دائم و ۴ هزار و ۷۰۰ نفر کارگر فصلی داشت که با تعطیلی آن همه بیکار شده اند.این کارخانه ماهانه ۱۰ هزار تُن شکر تولید می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

قتل جنون آمیز پد‌‌‌ر توسط قاتل خونسرد در ممسنی +جزئیات
راز جنایت یک مرد در تنگاب ممسنی برملاء شد+جزئیات
مرد ۳۳ ساله در ساختمانی نیمه کاره در ممسنی جان باخت

ثبت دیدگاه