• ۲۳ / آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۲۱
 • شناسه خبر : 40225

لزوم تعجیل سهامداران سهام عدالت برای احراز هویت

60 درصد افراد از طریق سامانه الکترونیکی و غیرحضوری مبادرت به ثبت‌نام نمودند که مجموع ثبت‌نام‌کنندگان به 23 میلیون نفر رسیده است.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سهامداران در صورت تعجیل در احراز هویت در سامانه سجام قطعاً در فرآیند کاری پیشتر خواهند بود.

به گزارش اول فارس، علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامدارانی که می‌خواهند در مجامع الکترونیک حضور یابند و یا سود دریافت نمایند می‌بایست شماره شبای خود را در سامانه سجام به ثبت برسانند و داخل بازار سرمایه یک بار احراز هویت شده باشند.

وی افزود: در زمان حاضر برخی از نهادهای مالی و کارگزاری‌ها به‌صورت رایگان اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت سهامداران سهام عدالت نمودند.

علیرضا ماهیار از ثبت‌نام ۱۷۴ هزار نفر از روز پنج‌شنبه تاکنون خبر داد و ابراز کرد: ۶۰ درصد افراد از طریق سامانه الکترونیکی و غیرحضوری مبادرت به ثبت‌نام نمودند که مجموع ثبت‌نام‌کنندگان به ۲۳ میلیون نفر رسیده است.

وی در خصوص ازدحام افراد در فرآیند ثبت‌نام نیز اظهار کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شبکه‌های رسانه ملی مبنی بر ورود سهامداران سهام عدالت به‌روش غیرمستقیم به باشگاه بزرگ بازار سرمایه، تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سجام برای احراز هویت به ۷ برابر رسید.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ادامه داد: این افراد با دریافت کد بورسی فعال، از طریق درگاههای مختلف به آخرین اطلاعات و وضعیت سهام خود دسترسی خواهند داشت.

وی از انتخاب اعضای هیئت مدیره در شرکت‌های بورسی و سرمایه گذاری خبر داد و گفت: بسیاری از سهامداران ضمن ثبت‌نام در سامانه سجام تمایل دارند به‌عنوان کاندیدای هیئت مدیره شرکت نمایند وبه همین منظور برای تأیید صلاحیت از طریق شرکت بورس و اوراق بهادار نیز اقدام نموده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا اوایل بهمن ماه تعداد زیادی از هموطنان ما به این جامعه بزرگ ملحق شوند.

ثبت دیدگاه

 • ندا

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  کی پول سهامهامون میدین اگرنیاز نداشتیم دل درد نداشتیم بفروشیم اخه این انصاف هست


  پاسخ

 • دانا

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  کی گفته۶۰٪غیرحضوری انجام دادن؟کافی نتامردم صف کشیدن جای سوزن انداختن نیست


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  آقای رییسی جناب آقای رییسی لطفا رسیدگی کنید ابروی نظام بردن دولتمداران همشون بفکرجیب خودشان هست خونم دو تا بچه کوچک هست من شکم خالی میتونم شبم صبح کنم گناه بچه چیه مگه کارکن نیستیم چرا هستیم کار نیست بنده اشپز رستورانم بخاطره تعطیلات مغازمون بسته شد اقایون دولتمداران فکری بحال مردم عزیز ایران که لحظه به لحظه نفس به نفس این دولت و نظام ایستادن بدادمابرسین باتشکرشهروندممنون از سایددیوار


  پاسخ

 • حسن

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  سلام آیاسودسهام شامل کسانیکه۶٠درصدسهامشون ر افروختن هم می‌شود؟


  پاسخ

 • سهیلا

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  سلام یعنی اگه تو سامانه سجام احزارهویت کنیم میتونیم بفروشیم من نه مستقیم زدم نه غیرمستقیم لطفا اطلاع رسانی کنید


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  سلام کسی میدونه زمان دقیق واریز سود سهام چه تاریخی هست


  پاسخ

 • مهدیه

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  خیلی بیمعرفتید دلتون ب حال مردم نمیسوزه پنج ماهه سهام و فروختم هشت هزار تومن ریختن اگ پولشو نیاز نداشتیم ک نمیفروختیم واقعا ک


  پاسخ

 • محسن

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  من سهام را گذاشتم برا فروش لغو هم درخواستم رانکردم هشت ماهه چرا نمیفروشید احتیاج دارم بابا بفروشید به هرقیمت که خریدار هست احیاج دارم بفروشید اگه به یک ریال


  پاسخ

 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آذر - ۱۳۹۹

  سلام از برج ۶ یعنی شهریور اقدام بفروش سهام عدالتم کردم تا به امروز مبلغی برای من واریز نشده چگونه باید پیگیری کنم


  پاسخ