• 18 / خرداد 1400 / 5:47
  • شناسه خبر : 56507
  • منبع خبر: هورگان

سوختگی شدید دو کارگر رینگ اسپرت نی ریز بر اثر انفجار


دو کارگر کارخانه رینگ‌اسپرت در حادثه انفجار مخزن روغن خنک کننده دچار سوختگی شدید شدند.
حوادث اول فارس: به گفته مسئول اورژانس ۱۱۵ نی‌ریز، حادثه انفجار در کارخانه رینگ‌اسپرت نی‌ریز ساعت ۲۱ یکشنبه ۱۶ خرداد رخ داد که در پی آن دو کارگر جوان به شدت آسیب دیدند.

محمدحسین کچویی گفت: «در پی این رخداد، یک مرد ۳۶  ساله دچار ۷۰ درصد سوختگی درجه دو  و یک مرد ۴۰ ساله دیگر دچار ۴۲ درصد سوختگی درجه دو شد. »

وی افزود: «به دلیل شدت حادثه و صدمه افراد، دو آمبولانس از پایگاه‌های شهری و جاده‌ای نی‌ریز به محل حادثه اعزام شدند و مصدومان را به بیمارستان شهدا انتقال دادند.»

به گفته رضا کامرانی مدیر داخلی بیمارستان شهدا، هر دو نفر پس از اقدامات درمانی اولیه از جمله لوله‌گذاری برای یکی از کارگرانی که دچار ۷۰ درصد سوختگی شده بود، به بیمارستان سوختگی امیرالمؤمنین شیراز اعزام شدند.»

در ادامه یکی از اعضای خانواده کارگری که دچار ۷۰ درصد سوختگی شده بود، گفت: «خوشبختانه او مشکل داخلی ندارد و میزان سوختگی را در شیراز ۵۹ درصد تشخیص داده و لوله‌های اکسیژن را برداشته‌اند. البته وی باید به مدت دو هفته در بخش آی سی یو این بیمارستان بستری باشد.»

وی افزود: «حادثه ترکیدن مخزن روغن خنک کننده باعث شد روغن پر حرارت با فشار به قالبی بپاشد که برای ساختن رینگ استفاده می‌شود. در نتیجه قالب و در پی آن کارگرانی که اطرافش بودند، دچار حادثه آتش‌سوزی شدند.»

بیشتر بخوانید:

درخواست کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز دور برای بازگشایی کارخانه/چرا راه دور تعطیل شد؟
کارگران با دستمزد فعلی قادر به تهیه مواد غذایی نیستند
کارگران و بیمه شدگان از سازمان تامین اجتماعی چه می‌خواهند؟

ثبت دیدگاه