• 19 / شهریور 1401 / 20:59
 • شناسه خبر : 94361

سود سهام عدالت امسال چگونه و کی واریز می‌شود؟

معاون فناوری و توسعه نوآوری سپرده گذاری مرکزی گفت: با همکاری ناشران پرتفوی سهام عدالت، سود سال مالی ۱۴۰۰ در اواخر امسال به حساب مشمولان واریز می‌شود.

معاون فناوری و توسعه نوآوری سپرده گذاری مرکزی آقای محمود حسنلو در خصوص نحوه واریز سود سهام عدالت و شرایط آن نکاتی را بیان کرد.
سوال:آیا قرار است امسال سود سهام عدالت در چند مرجله پرداخت شود؟
حسنلو:تا به امروز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و به سپرده گذاری اعلام نشده است. البته امیدواریم این اتفاق هم رخ ندهد. درصدد هستیم با همکاری همه شرکت‌ها سود سهام عدالت را یکجا واریز کنیم. همانند سود عملکرد سال ۹۸ دو مرحله‌ای نشود و مرحله دوم به بعد از عید موکول نشود.
سوال:شیوه واریز سود سهام عدالت امسال چگونه خواهد بود؟
حسنلو:سود عملکرد سال ۹۸ در دو مرحله اسفند ۹۹ و تیر ۱۴۰۰ پرداخت شد. سود عملکرد ۹۹ به صورت یک مرحله‌ای در اسفند ۱۴۰۰ واریز شد؛ بنابراین نحوه واریز کاملا وابسته به همکاری شرکت‌ها است.

لازم به ذکر است در خصوص سال ۱۳۹۹ باید گفت سود عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ پرتفوی سهام عدالت  در ۳ مرحله (اسفند ۱۴۰۰ مرحله اصلی، اردیبهشت و تیر ۱۴۰۱) به حساب مشمولان و جاماندگان سهام عدالت واریز شده است. افرادی که هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند می‌بایست نسبت به اعلام شماره شبای معتبر اقدام کرده تا بتوانند در مراحل بعدی سود سهام عدالت را دریافت کنند.

شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت از جمله دلایلی است که باعث می‌شود تا مشمول سهام عدالت سود به حسابش واریز نشود. به همین خاطر این گونه افراد می‌بایست با ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام نسبت به ثبت شماره شبای معتبر اقدام کنند.

سوال:سود سهام عدالت امسال چه زمانی واریز می‌شود؟
حسنلو:سود عملکرد سال مالی ۱۴۰۰ پرتفوی سهام عدالت در اواخر سال ۱۴۰۱ به حساب مشمولین واریز خواهد شد و در خصوص وضعیت افزایش سرمایه ناشران پرتفوی سهام عدالت نیز بعد از مشخص شدن میزان افزایش سرمایه و اعمال افزایش سرمایه‌های شرکت‌ها وضعیت سود مشخص خواهد شد.
فعلا زمان مشخص نیست، ولی تمام تلاش سازمان بورس و سپرده گذاری بر این خواهد بود که همانند دو سال گذشته نزدیک عید نوروز این سود برای همه مشمولان واریز شود.

بیشتر بخوانید:

تصویب واگذاری بخشی از سهام دولت به افراد فاقد سهام عدالت+جزئیات
زمان و نحوه واریز یارانه نقدی شهریور به حساب افراد
نحوه دریافت وام فوری با ضمانت سهام اعلام شد

ثبت دیدگاه

 • داودامیررضوانی نوری

  تاریخ : ۲۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید اینجانب سهام عدالت یک ملیونی دارم سهام ۵۳۲هزارتومانی می‌ریزند خواهش میکنم دستورفرمایید کارت سهام عدالت اینجانب رادرست کنید من تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستم ممنون ۵۴۹۰۶۰


 • محمدعبودی

  تاریخ : ۲۰ - شهریور - ۱۴۰۱

  من دارای سهام عدالت ۱ملیونی دارم
  تاهالا هیچ سودی بمن نرسیده
  فقط برام واریز نکردن