• ۲۰ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۰
  • شناسه خبر : 53447

جزئیات آتش سوزی سیرک بلوار دکتر حسابی شیراز

حادثه آتش سوزی در سیرک شیراز واقع در بلوار دکتر حسابی با کمک و سرعت عمل آتش نشانان مهار شد.

به گزارش گروه حوادث اول فارس ، رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت : ساعت ۱۳ و ۳۷ دقیقه امروز حادثه آتش سوزی در سیرک شیراز واقع در بلوار دکتر حسابی به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران دو ایستگاه آتش نشانی ۸ و ۴ به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: در این حادثه قسمت چادر سیرک و بخشی از سکوهای تماشاگران که از صندلی های پلاستیکی پوشیده شده بود کاملا شعله ور و در حال سرایت به کانکس های مجاور چادر و محل اسکان کارکنان سیرک بود.

قانع ادامه داد: این سیرک به وسیله مواد قابل اشتعال از جمله برزنت، گونی و داربست بصورت موقت ساخته شده بود و وزش شدید باد کار اطفا را با مشکل مواجه کرده بود.
آتش نشانان با ارزیابی اولیه محل حادثه جهت اطفای سریع شعله های سرکش آتش وارد عملیات شدند و موفق شدند در کمتر از چند دقیقه آتش را مهار و از سرایت به اطراف جلوگیری کنند.

قانع خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فردی در فضای داخلی سیرک حضور نداشت این حادثه هیچ مصدومی نداشت اما باید به مسئولین برپایی چنین فضاهایی توصیه کرد که اقامتگاه های موقتی که به صورت سیرک،نمایشگاه و … برپا می شوند حتما باید به تجهیزات اطفای حریق و نگهبان مجهز باشند.

این عملیات که علت آن در دست بررسی است با لکه گیری کامل محل و اطمینان از ایمنی آن به پایان رسید.

در این حادثه ۷۰ صندلی از قسمت تماشاگران و ۳۰ درصد چادر سیرک طعمه حریق شد.

بیشتر بخوانید:

نشانی دقیق شعب اخذ رای در شهرستان شیراز /انتخابات ۲۸ خرداد
ویدئو| احد ده بزرگی به چه کسی رای می دهد؟
بلایی که دو جوان افغان سر این زن در شیراز آوردند+جزئیات

ثبت دیدگاه