• 06 / مهر 1401 / 12:16
  • شناسه خبر : 95529

شرایط دریافت وام ضروری قرض الحسنه تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی

معاون فرهنگی- اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، شرایط دریافت وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام کرد.

به گزارش اول فارس؛ احمد اسفندیاری با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان این سازمان اظهار کرد: امسال قرار است به ۴۰۰ هزار بازنشسته وام قرض‌الحسنه (وام ضروری) پرداخت شود که از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به فرایند پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی  را کانون‌های بازنشستگی به صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌دهند و در ادامه وام به حساب فرد بازنشسته واریز می‌شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی در ارتباط با شرایط پرداخت وام ۱۲ میلیون تومانی به بازنشستگان تأمین اجتماعی افزود: عضویت بازنشسته در کانون بازنشستگان، دریافت حقوق بازنشسته از شعب بانک رفاه و با توجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام باید کمتر از ۷۷ سال تمام باشد. همچنین بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد و بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد، علاوه بر اینکه سیم کارت بازنشسته درخواست‌کننده باید به نام خودش باشد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی در ارتباط با اقساط تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی به بازنشستگان خاطرنشان کرد: اقساط در نظر گرفته شده ۲۴ ماهه و با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.
وی اضافه کرد: قطعا در ۶ ماه دوم سال فرایند پرداخت وام ۱۲ میلیون تومانی تسریع می‌شود و تا پایان سال ۴۰۰ هزار نفر از این تسهیلات بهره خواهند برد.
آقای اسفندیاری در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد امسال تعداد بیشتری از بازنشستگان از وام قرض الحسنه ۱۲ میلیون تومانی استفاده کنند یا خیر، گفت: اعتباری که امسال برای این مسئله پیش‌بینی شده خاص ۴۰۰ هزار بازنشسته است و امکان افزایش تعداد وام‌گیرندگان وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

هشدار نارنجی ورود سامانه بارشی و بارش ۴ روزه باران و برف در استان فارس
عکسی نادر و دیده نشده از شیراز در ۱۲۲ سال پیش
پیش بینی هواشناسی برای بارش باران و برف ۵ روزه در کشور

ثبت دیدگاه

  • ناهید خسروی نجف ابادی

    تاریخ : ۱۰ - مهر - ۱۴۰۱

    دریافت وام ضروری قرض الحسنه صندوق های بازنشستگی وپس انداز صنعت نفت