• ۲۶ / بهمن ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۶
  • شناسه خبر : 45465
  • منبع خبر: ایرنا

شناسایی مسافرین کرونایی پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی لار

تست کرونای هشت نفر از مسافران چهار پرواز خارجی در فرودگاه بین‌المللی لار امروز( بیست و ششم بهمن ماه ۹۹) مثبت تشخیص داده شد.

به گزارش اول فارس ،معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: تست کرونای هشت نفر از مسافران چهار پرواز خارجی در فرودگاه بین‌المللی لار امروز( بیست و ششم بهمن ماه ۹۹) مثبت تشخیص داده شد.

وحید یگانه با اعلام این خبر اظهار داشت: از ۴۱۶ مسافر در چهار پرواز خارجی در فرودگاه بین‌المللی لار، تست سریع انجام شد که از میان آنها هشت مورد مثبت شناسایی شدند.

وی افزود: از این هشت مسافر مبتلا به کرونا، چهار نفر از شهرستان گراش، ۲ نفر از شهرستان اوز، یک نفر از لارستان و یک نفر از شهرستان خنج است.

یگانه، با بیان اینکه از همه مسافران پروازهای خارجی ورودی به لارستان، تست تشخیص سریع کرونا گرفته می‌شود، گفت: حتی یکی از مسافران با وجود اینکه نتیجه تست اولیه او منفی بود اما با انجام آزمایش PCR مشخص شد که وی نیز به کرونا مبتلا شده و با وخیم شدن وضعیت بیمار و افزایش علائم بیماری در این مسافر، او در بیمارستان بستری شد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اضافه کرد: آزمایش‌های این مورد مشکوک نیز برای بررسی بیشتر و با درخواست وزارت بهداشت به تهران ارسال شده است.

یگانه، با اشاره به خطر ورود ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی و شناسایی تعدادی از افراد مبتلا به این ویروس در کشور، بر ضرورت اعمال نظارت بیشتر بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مسافران خارجی پروازها در فرودگاه بین‌المللی لارستان تاکید کرد.

وی ادامه داد: نظارت‌ها در فرودگاه بین‌المللی لارستان افزایش یافته و اوضاع با هماهنگی مجموعه‌های مدیریتی این فرودگاه ،تحت کنترل و مدیریت است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان همچنین خطر موج چهارم کرونا در منطقه و شهرهای جنوبی فارس را یادآور شد و گفت: تا کنون پنج روستای کاریان، لاغران، احمد محمودی و جلال‌آباد از بخش‌های جویم و بنارویه لارستان و روستای فیشور شهرستان اوز قرنطینه شده‌اند.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و تا ظهر امروز (بیست و ششم بهمن ماه ۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۷ هزار و ۳۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۶۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۲۶۳ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، با فوت ۶۲ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۸ هزار و ۹۴۵ نفر رسیده است. 

ثبت دیدگاه