• ۳۱ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۶
 • شناسه خبر : 61670
در آخرین روزهای دولت بی تدبیر:

شوکه شدن مردم از افزایش عجیب قیمت نان در شیراز

شیرازه: هرج و مرج در قیمت گذاری نان از یک سو و پاسخ های متناقض در خصوص افزایش قیمت از سوی دیگر نشان از بی تدبیری افسار گسیخته در آخرین روزهای دولتی است که با شعار تدبیر و امید به میدان آمد و حالا پس از گذشت ۸سال از دوران مدیریتی خود تنها چیزی که برای این سرزمین و مردمانش به یادگار گذاشته اوج بی تدبیری است با کور سوی امیدی که هر روز بیش از روز قبل به خاموش می گراید.

الان چند روز است که نانوایی‌های استان فارس بی‌سروصدا قیمت نان را گران کرده‌اند و این در حالی است که چند روز پیش موضوع دنبال شد و از سوی یک منبع آگاه در صنعت و معدن این موضوع رد شد.
حتی بنا به گفته برخی مسئولان سازمان صمت، علی رغم اینکه موضوع در شورای تأمین استان فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفته و جدولی از نرخ نان نیز طراحی شده و مقرر گردیده بود این قیمت گذاری ها فعلا اجرا نشود، اما از روزها قبل شاهد افزایش نرخ نان در برخی نانوایی های شیراز و حتی سطح استان بودیم.
روز گذشته ۳۰ تیرماه بنا به مشاهدات خبرنگار شیرازه، در یکی از نانوایی های شیراز پوستری نصب شده بود که بر روی آن نرخ گذاری جدید ثبت شده است، گرچه پیش از این اعلام گردید با هر گونه افزایش قیمت توسط نانوایی ها برخورد قانونی خواهد شد، اما این نانوایی و چند واحد دیگر اقدام به چاپ پوستر با نرخ جدید کردند.
موضوع را از روابط عمومی و یکی از بازرسین سازمان صمت فارس پیگیری کردیم و در کمال تعجب هم زمان دو پاسخ متفاوت شنیدیم.
یکی این قیمت گذاری را رد کرد و این اقدام نانوایی ها را تخلف دانست و دیگری نرخ گذاری جدید را تایید نموده و گفت در حال اجرا می باشد و تخلفی صورت نگرفته است.
جالب ترین بخش این ماجرا، افزایش خارج از نرخ گذاری نان، در برخی دیگر از نانوایی ها بود که دیروز چشممان به این تخلف نیز روشن شد و شاهد نرخ ۵۰۰ تومانی نان لواش بودیم، در حالی که در جدول مذکور نان لواش باید با قیمت ۴۵۰ تومان و نان سنگک ۲۰۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده برسد.
این هرج و مرج در قیمت گذاری نان از یک سو و پاسخ های متناقض در خصوص افزایش قیمت از سوی دیگر نشان از بی تدبیری افسار گسیخته در آخرین روزهای دولتی است که با شعار تدبیر و امید به میدان آمد و حالا پس از گذشت ۸سال از دوران مدیریتی خود تنها چیزی که برای این سرزمین و مردمانش به یادگار گذاشته اوج بی تدبیری است با کور سوی امیدی که هر روز بیش از روز قبل به خاموش می گراید.
این درحالی است که:
قیمت انواع نان یارانه‌ای در استان فارس نیز مانند برخی نقاط کشور بدون هیچ اطلاع رسانی عمومی، از سوی مبادی قانونی افزایش یافت آن هم در شرایطی که هنوز واکنش مسئولان متولی به این افزایش قیمت، آنقدر مبهم است که بسیاری از افراد و شهروندان را به صورت ناگهانی دچار شوک کرده است.

بیشتر بخوانید:

کرونا همچنان در استان فارس آدم می کشد/۴ مهر در شیراز کجا واکسن بزنیم؟
راز فرار سریع سرنشینان غیربومی خودرو آزرا از جهرم به سمت شیراز
جوان استان فارسی گزینه مطرح برای ریاست سازمان سینمایی+عکس

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - تیر - ۱۴۰۰

  درقدیم میگفتنندبی سروبی پا. یکسال سوپاه


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - تیر - ۱۴۰۰

  دیگه هیچ توقعی از مسؤلین نمیشه داشت ..چون هیچ‌کار نمیکنن کاسب های ایران زورشون از مسؤلین بیشتره


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - تیر - ۱۴۰۰

  اگه مسئولین حرف نمی زدند سنگیتر بودند . درست هر وقت میگن هیچ کالایی نباید گرون بشه بعدش همه چیز گرون میشه وان شکر و روغن حالا هم نان چند روز دیگه برق و اب

  آقایان لطفآ دهنتون را ببندید


  پاسخ

 • لطفا گرانی‌ها راانجام بدیدتابودجه خانواده رو تنضیمکنیم


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  لعنت به تفکر لیبرالی که سفره مردم رو روز بروز کوچکتر کرد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  تفکر لیبرالی سفره مردم رو روز بروز کوچکتر کرد


  پاسخ