• ۰۷ / بهمن ۱۳۹۹ / ۲۱:۵۹
  • شناسه خبر : 43771
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا:

شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا از شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی با عنوان "فروش اجناس و کالا‌های ممنوعه و غیرمجاز" خبر داد.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا از شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی با عنوان “فروش اجناس و کالا‌های ممنوعه و غیرمجاز” خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “مصطفی نوروزی” با اعلام این خبر گفت: با توجه به ظرفیتی که فضای مجازی و به ویژه شبکه‌های اجتماعی در چند سال اخیر برای تسهیل ارتباطات و تعاملات کاربران فراهم کرده است، توجه مجرمان سایبری نیز به سوء استفاده از این فضا معطوف شده است و همواره به دنبال فراهم کردن زمینه‌ای برای فریب شهروندان و انجام اقدامات مجرمانه خود هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از شیوه‌های مجرمان، راه اندازی صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان “فروش اجناس و کالا‌های ممنوعه و غیرمجاز و فروش اقلام دارویی” است، ادامه داد: در اکثر اوقات طرح شکایت از سوی مال باختگان این حوزه‌ها برای مجرمان دور از ذهن تلقی می‌شود لذا کلاهبرداران با سوء استفاده از این موضوع اقدام به ترغیب کاربران به استفاده از این گونه صفحات و انجام اقدامات مجرمانه می‌کنند.
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا تصریح کرد: در تجزیه و تحلیل پرونده‌های قضائی واصله به این پلیس و همچنین نظر به دریافت گزارش‌های متعدد مردمی از طریق مسیر‌های ارتباطی مشخص شده است اغلب گردانندگان این کانال‌ها و سایت‌ها با استفاده از کارت‌ها و شماره حساب‌های اجاره‌ای و انجام فعالیت‌های مجرمانه پس از ثبت سفارش و دریافت بهای کالا، سفارش داده شده را به دست متقاضی نمی‌رسانند و از این طریق از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ نوروزی همچنین عنوان کرد: صفحات و تارنما‌های مجرمانه با موضوعات ذکر شده به صورت مستمر از سوی پلیس فتا مورد رصد قرار می‌گیرد و با گردانندگان این صفحات برخورد قانونی خواهد شد.
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا خاطرنشان کرد: ضروری است کاربران به هیچ عنوان اقدام به دنبال کردن و یا خرید از این گونه صفحات نکنند و در صورت مشاهده هر گونه مورد مجرمانه‌ای پیرامون موضوع بلافاصله مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

ثبت دیدگاه