• 16 / دی 1399 / 23:24
  • شناسه خبر : 42170
  • منبع خبر: ایسنا

صدور برگه تردد به استان مازندران سخت تر می شود/مازندران در پیک سوم کرونا

به گزارش اول فارس ، سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت در حاشیه سفر به مازندران در بازدید از طرح شهید سلیمانی با حضور در  شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائمشهر و بازدید از بخش‌های مختلف ، در جلسه با مسئولان و مجریان متولی طرح شهید قاسم سلیمانی ، نیازها و مشکلات این شهرستان در اجرای طرح را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

دکتر  سیماسادات لاری با بیان اینکه زمانی که دیگر استان‌ها در پیک سوم به سر می‌بردند، استان‌های شمالی به ویژه مازندران در وضعیت بهتری بودند و پیکی را تجربه نکردند، اظهار کرد: حتی زمانی که در دیگر استان‌ها محدودیت تردد داشتیم، وضعیت در شمال و مازندران بهتر بود.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه مازندران در حال حاضر وارد وضعیت و پیک سوم بیماری شده است، افزود: همکاری و همدلی خوبی برای اعمال مدیریت هوشمند در استان ایجاد شده و باید تداوم داشته باشد.

لاری با اشاره به بازدید از شهرستان‌های ساری و قائمشهر، گفت: اهالی این مناطق از صدور برگه‌های مجاز تردد گلایه مند و نگران بودند و مسئولان پایتخت قول دادند سخت‌گیری بیشتری در تردد به استان مازندران داشته باشند.

وی درباره این طرح یادآور شد: تعدادی از شهرهای مازندران در وضعیت قرمز به سر می‌برند و در این راستا هرچند برخی شهرها خوب عمل کرده‌اند اما باید محدودیت‌ها جدی‌تر گرفته شود و در این راستا گروه‌های بسیجی و بهداشت و درمان در اجرای طرح شهید سلیمانی نیز مشارکت دارند.

ناظر استان‌های شمالی در اجرای طرح شهید سلیمانی از لزوم اجرای طرحی بعنوان در هر خانواده یک سفیر سلامت خبر داد و گفت: باید در هر خانواده‌ای سفیر سلامت تعیین کنیم و با توزیع تست‌های سریع، افراد شناسایی شده بیمار را افزایش دهیم، زیرا شناسایی بیماران و ایزوله کردن آنها سبب کنترل بیماری می‌شود.

بیشتر بخوانید:

۳۰ روز متوالی بدون فوتی کرونا در استان فارس
زنگ خطر آشکار برای دژ اسپهبد خورشید
معاون وزارت بهداشت: دز ۴ واکسن کرونا الزامی می‌شود

ثبت دیدگاه