• 15 / مرداد 1401 / 14:54
  • شناسه خبر : 91584

صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای استان فارس در ۴۸ ساعت آینده

هواشناسی استان فارس برای شانزدهم و هفدهم مرداد، هشدار نارنجی صادر کرد.
به گزارش اول فارس، بر اساس اطلاعیه هواشناسی، در روزهای شانزدهم و هفدهم مرداد همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، بارش باران برای بعضی از نقاط استان ییش بینی شده است.

بر اساس این اطلاعیه بعد از ظهر فردا و پس فردا احتمال وزش باد شدید موقتی به ویژه در نیمه شرقی همراه با افزایش ابر و رگبار پراکنده باران در شمال، غرب و مرکز استان رخ می‌دهد.

خیزش گرد و خاک، رعد و برق، احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی، دام و پرندگان، احتمال آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، احتمال جاری شدن سیل، شکسته شدن درختان و صاعقه وجود دارد.

پرهیز از اتراق در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، پرهیز از پارک خودروها زیر درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از چرای دام اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از آبیاری و سم پاشی زمین‌های کشاورزی به دلیل وزش باد و انتقال محصولات برداشت شده به جاهای امن توصیه شده است.

 

بیشتر بخوانید:

تداوم فعالیت سامانه “مانسون” در برخی مناطق و پیش بینی ۵ روز آینده هوای کشور
پیش بینی فعالیت جریانات مانسونی و تشدید بارش ها در برخی استان ها
هشدار زرد هواشناسی برای مناطق مختلف استان فارس در ۵ روز آینده

ثبت دیدگاه

  • محمد

    تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۱

    جنوب فارس یعنی بعد از جهرم به طرف شهر جویم و شهرستان اوز واااقعا بارانی درست نبارید و کاشکی خدا قسمت زمین و چاهای ما هم میکرد