• 29 / آذر 1397 / 19:11
  • شناسه خبر : 2946

طرح یلدانه با شعار یلدا برای همه در فارس برگزار می شود

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر فارس گفت: طرح یلدانه با شعار یلدا برای همه همزمان با سراسر کشور و با هدف گسترش همدلی و مهربانی در جامعه، همزمان با شب یلدا (سی ام آذر) در این استان برگزار می شود.

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس در گزارش روز پنجشنبه ۲۹ آذرماه خود به نقل از کامبیز قهرمانی افزود: معاونت داوطلبان با همکاری و مشارکت معاونت جوانان جمعیت هلال احمر فارس در نظر دارد همزمان با سراسر کشور و فرا رسیدن شب یلدا، ساعاتی از بلندترین شب سال را همراه با کسانی باشد که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده‌اند.
وی بیان داشت: بر این اساس اعضای داوطلب در سراسر استان فارس با یک شاخه گل و انار به همراه‌سراها، بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی‌سرپرست رفته و لحظاتی را در کنار این افراد خواهند بود.
قهرمانی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح، داوطلبان هلال‌ احمر فارس به سایر افرادی که نه فقط شب یلدا که شاید در بیشتر مناسبات همراه خانواده خود نبوده و تنها هستند، سر خواهند زد.
او گفت: شب یلدا در کنار تلاشگران و خدمتگزاران به هموطنان در پایگاه‌های امداد و نجات، اورژانس، ایستگاه‌های آتش‌نشانی و حتی در خوابگاه‌های دانشجویی خواهیم بود و تمام هموطنانی که علاقه‌مند به همراهی با داوطلبان هلال احمر در فارس هستند به این میهمانی دعوت اند.
وی، با دعوت از همه علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح بیان کرد: این افراد می‌توانند کلمه یلدانه و نام شهرستان خود را به شماره سراسری ۳۰۰۰۲۱۴۷ پیامک کنند تا داوطلبان هلال‌احمر با آنها تماس گرفته و هماهنگی حضور را انجام دهند و در صورتی که علاقه دارند خودشان دست به کار شوند، می‌توانند با یک شاخه گل و انار به نزدیک‌ترین مکان ممکن سر بزنند.
معاون داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر فارس گفت: افراد می‌توانند عکس این اقدام خیرخواهانه خود را هم با هشتگ یلدانه در شبکه اجتماعی منتشر کنند.
قهرمانی بیان داشت: این طرح در سطح ملی با مشارکت سازمان بهزیستی، دبیرخانه ترویج فعالیت‌های داوطلبانه، سازمان آتش‌نشانی، خانه هنرمندان ایران، معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شهرداری برگزار می‌شود.
یلدا آخرین شب پاییز، یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است که به زمان بین غروب آفتاب از سی ام آذر (آخرین روز پاییز) تا اولین ساعات ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود.
خانواده‌های ایرانی در شب یلدا، با جمع شدن در منزل بزرگترهای فامیل، بلندترین شب سال را به شب نشینی می گذرانند، خانواده ها نیز انواع میوه‌ها و رایج‌تر از همه، هندوانه را مهیا و دور هم صرف می‌کنند. قصه‌گویی بزرگان خانواده برای دیگر اعضای فامیل و همچنین تفال با دیوان حافظ نیز در این شب رایج است.
۷۳۷۵ /۶۱۱۸

بیشتر بخوانید:

اعلام پیش بینی وضعیت بارش برف و باران تا پایان هفته در استان فارس
۲۱ شرکت حمل و نقلی متخلف در استان فارس تعطیل و جریمه شدند
هشدار نارنجی ورود سامانه جدید بارشی و آغاز برف و باران در استان فارس

ثبت دیدگاه