• 23 / خرداد 1401 / 15:56
  • شناسه خبر : 86528

طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای جبران یادگیری دانش‌آموزان+جزئیات

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش : طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای جبران یادگیری، متناسب با نیاز دانش‌آموزان در تیر و مرداد اجرایی خواهد شد.

به گزارش اول فارس، مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه در برنامه «روزنه» رادیو گفتگو در مورد طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای جبران یادگیری گفت: بعد از ۲۶ ماه آموزش غیرحضوری ناشی از شیوع کرونا، طبیعی است که آموزش حضوری در بهترین حالت ممکن دچار افت شود.

وی با بیان اینکه پژوهش‌های داخلی و بین المللی موضوع افت یادگیری در دانش آموزان را اثبات کرده افزود: آموزش غیرحضوری حدوداً بین ۴ تا ۸ ساعت در هفته کمتر انجام می‌شود لذا ضرورت داشت که برنامه ویژه تری را در چهار عنوان درسی و با حداکثر ۳۶ ساعت آموزشی برای دانش آموزان در نظر بگیریم.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه تقاضای این موضوع از طرف اولیای دانش آموزان وجود داشت و طراحی و برنامه ریزی درمورد آن بر عهده ماست گفت: این ویژه برنامه آموزشی متناسب با نیاز دانش آموزان در تیر و مرداد امسال اجرایی خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: برای اجرای این برنامه‌های ویژه آموزشی، انگیزه‌های تشویقی و منابع مورد نیاز را در نظر گرفتیم تا مورد استقبال دانش آموزان بخصوص دانش آموزانی که حد نصاب نمره قبولی را کسب نکردند قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

برای جرمگیری رادیاتور خودرو نوشابه بهتر است یا جوش شیرین؟
چطور اعداد را در ورد فارسی کنیم؟ نحوه فارسی کردن اعداد در اکسل چگونه است؟
روش پاک کردن حافظه و فضای اشغال شده واتساپ در اندروید و iOS

ثبت دیدگاه