• ۰۹ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۲
  • شناسه خبر : 59265

تغییر سریع وضعیت شهرها به قرمز در پی طوفان کرونا در استان فارس


به گزارش اول فارس ، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۶۹ هزار و ۲۳۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۷۷ هزار و ۲۱۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۲ هزار و ۸۵۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۵ هزار و ۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۱۹۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۶۷ هزار و ۸۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۸۰۷ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی اعلام کرد: موج پنجم کرونا در حال تغییر وضعیت شهرها از حالت زرد و نارنجی به قرمز می باشد و تنها سد دفاعی در مقابل این موج، رعایت رفتارهای پیشگیرانه از سوی آحاد جامعه است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه از مردم استان خواست: نسبت به رعایت رفتارهای پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست ها، اهتمام بیشتری انجام شود تا بتوانیم جان خود و عزیزان مان را در مقابل این بیماری مصون نگه داریم.

بیشتر بخوانید:

سرپرست اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی  منصوب شد
شیوه های عجیب و غریب قاچاق مواد‌‌‌مخد‌‌‌ر در استان فارس
جزئیات قتل فجیع مرد شیرازی د‌‌ر مخفیگاه آدم ربای کینه توز

ثبت دیدگاه