• 20 / شهریور 1401 / 6:49
  • شناسه خبر : 94383
  • منبع خبر: پلیس

عامل اغفال زنان و کلاهبرداری از آنها را شناسایی کنید+عکس

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری شخصی که از زنان با وعده ازدواج و مهاجرت به کشورهای اروپایی کلاهبرداری می کرد خبر داد و گفت: مال باختگان متهم را شناسایی کنند.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ علی ولیپور گودرزی اظهار داشت: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از زنان در شرق تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، مرد جوان با چرب‌زبانی، مهاجرت به کشورهای اروپایی و وعده‌های دروغین ازدواج از چهار زن به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و ناپدید شده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: بنابر حساسیت موضوع، کارآگاهان وارد عمل شدند و با تحقیقات شبانه‌روزی متوجه شدند، مرد جوان اکنون با یک زن در فضای‌مجازی ارتباط دارد و درحال کلاهبرداری است.

ولیپور گودرزی اضافه کرد: کارآگاهان پایگاه چهارم پس از دریافت این اطلاعات مهم، رصدهای اطلاعاتی را کلید زدند و با اقدامات خاص پلیسی هویت و مخفیگاه اصلی متهم را در شمال تهران شناسایی کردند.

این مقام انتظامی افزود: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با هماهنگی با مرجع قضایی راهی محل مورد نظر در شرق تهران شوند و در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر کنند.

وی گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم اغفال زنان و کلاهبرداری از آنها با شگرد مهاجرت به کشورهای اروپایی و وعده‌های دروغین ازدواج به ارزش ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.

ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با عنایت به دستگیری این کلاهبردار دستور انتشار تصویر بدون پوشش چهره این مجرم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۴ تهران صادر شد تا چنانچه شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند برای تشکیل پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافیک|نگاهی به قیمت مسکن در تهران؛ شهریور ۱۴۰۱
شاید باور نکنید این پیامک ها کلاهبرداری است !
راز قتل زن جوان در درگیری خونین دریاچه خلیج فارس

ثبت دیدگاه