• 06 / دی 1399 / 10:05
  • شناسه خبر : 41359

عامل انتشار تصاویر خصوصی زن شیرازی بازداشت شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی فردی خبر داد که با ایجاد یک صفحه جعلی قصد انتشار تصاویر خصوصی همسر سابق خود را داشت.

به گزارش گروه حوادث اول فارس ، سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا فارس درتشریح این پرونده اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر ساخت حساب کاربری جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویر آن، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام سایبری افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکیه و مستندات جمع‌آوری شده، ضمن شناسایی متهم، وی را به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل دادند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود.

این مقام مسئول ادامه داد: در بازجویی اولیه انجام‌شده، مشخص شد که متهم که همسر سابق شاکیه بوده است به دلیل مشکلاتی که قبلاً با وی داشته است اقدام به انتشار تصاویرخصوصی وی در فضای مجازی کرده است.

این مقام انتظامی افزود: طبق قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

افشای جزئیات تازه از پرونده فساد مالی در شرکت عمران صدرا
اطلاعیه جدید هواشناسی در خصوص آب و هوای استان فارس در ۴۸ ساعت آینده
باران پراکنده بهاری در استان فارس از پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت

ثبت دیدگاه