• 09 / آبان 1401 / 10:51
 • شناسه خبر : 96979

نفر دوم عملیات تروریستی شاهچراغ شیراز دستگیر شد+جزئیات

دومین عامل حادثه تروریستی شاهچراغ شناسایی و دستگیر شد.وزیر اطلاعات از شناسایی دومین عامل حادثه تروریستی شاهچراغ در شب گذشته خبر داد.

به گزارش اول فارس، حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در همایش ملی پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ما توان و اقتدارمان را مدیون مردم هستیم، اظهار کرد: شب گذشته موفق شدیم عامل دوم حادثه تروریستی شاهچراغ را شناسایی و دستگیر کنیم.

وی اظهار داشت: آنچه می‌تواند در مقابل تهدید، از کشور، دولت و ملت ما حفاظت کند، صنعتی است که همه باید در ایجاد آن تلاش کنیم که نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند که اغتشاشات را با بحران‌آفرینی‌های جدید و با کمک اقدامات ایذایی و فشارهای جهانی و  عملیات تروریستی و اقدامات هنجارشکنانه ادامه دهد.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: به دلیل رعایت یکی از اقدامات کوچک پدافندی در شیراز، شب گذشته همکاران شما و سربازان گمنام امام زمان(عج) موفق شدند عامل دوم اقدام تروریستی شاهچراغ (ع) را دستگیر کنند.


 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: نفر دوم عملیات تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) که در پشتیبانی نفر اول تأثیر داشت و هم برنامه‌هایی برای اقدامات تروریستی به وی ابلاغ شده بود، دستگیر شد.

اسماعیل محبی پور  افزود: بعد از نزدیک به ۱۰۰ ساعت کار فشرده اطلاعاتی با تأمینات حفاظتی توسط دستگاه های اطلاعاتی همکار شامل اداره کل اطلاعات، اطلاعات سپاه و انتظامی و هماهنگی نزدیک دستگاه قضایی که تحت مدیریت شورای تأمین استان صورت گرفت، عامل عملیات پشتیبانی نفر اول تروریست در شهر شیراز دستگیر شد.
وی اظهار داشت: این فرد وارد حرم شاهچراغ نشده بود اما هم در پشتیبانی نفر اول تأثیر داشت و هم برنامه‌هایی را به این فرد ابلاغ کرده بودند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: قبل از هر گونه اقدام، این فرد تحت اشراف کامل اطلاعاتی قرار گرفت و امکان تحرکات از وی سلب شد و بالاخره شامگاه یکشنبه هشتم آبان ماه به دست سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان فارس دستگیر شد.
وی تأکید کرد: کار اطلاعاتی دستگاه ها در خصوص تمام سرنخ ها، ریشه‌ها، عوامل پشتیبانی و تسهیل‌کننده‌ها با قوت ادامه دارد و همه عوامل این جنایت تروریستی را به تیغ عدالت خواهیم سپرد.

غروب روز چهارشنبه (چهارم آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به زائران و خادمان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز، آنها را به رگبار بست که بنا بر آخرین اعلام مسئولان استان فارس، ۱۳ نفر را به شهادت رساند و ۳۰ نفر را مجروح کرد. بر این اساس، عامل نخست این حمله تروریستی قبل از دستگیری مجروح شد که پس از انتقال به بیمارستان و با وجود تلاش‌ها، به هلاکت رسید.

بیشتر بخوانید:

زن و شوهر کیف قاپ و کش‌روی موبایل شیراز گیر افتادند
فیلم مهاجران شیرازی ها در جشنواره بین المللی فیلم برزیل
مکان تجمعات قانونی در شهر شیراز معرفی شد

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - آبان - ۱۴۰۱

  کلیه اطلاعات راازاوکشف کنید واوراتکه تکه کنیدتادرس عبرتی شودبرای دشمنان


 • عماد

  تاریخ : ۹ - آبان - ۱۴۰۱

  دوتای دیگه از مجروحان شهید شدن
  شما هنوز میزنی ۱۳ تا؟