• 27 / آذر 1397 / 16:00
  • شناسه خبر : 2854

عدم اجماع نمایندگان استان بر سر استاندار جدید فارس

تغییر پی‌درپی استانداران مانعی برای توسعه استان است/ عدم اجماع نمایندگان فارس بر سر استاندار

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه در ۵ سالی که از دولت آقای روحانی می‌گذرد ۳ استاندار و یک سرپرست بر مسند استانداری فارس تکیه می زند، گفت : میانگین سالی یک نفر به عنوان استاندار به فارس می‌آید که این امر باعث عقب ماندگی استان از قافله توسعه است.

به گزارش اول فارس ، علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا افزود: بارها در تذکرات قبلی اشاره کرده‌ام که مدیری باید بر سکان استانداری فارس تکیه زند که از توانمندی خاصی برخوردار باشد.

عضو فراکسیون امید ادامه داد: انتظار داریم که در هفته جاری استاندار فارس معرفی شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه نمایندگان فارس در مجلس در انتخاب استاندار به اجماع نرسیده‌اند بیان کرد: البته این در حالی است که نمایندگان بر سر ۴ الی ۵ گزینه اجماع دارند.

اکبری با اشاره به اینکه نمایندگان فارس برای انتخاب استاندار فارس به صورت شفاهی با وزیر کشور و معاون پارلمانی مجلس صحبت‌هایی را انجام داده‌اند افزود: این در حالی است که تاکنون نمایندگان فارس هیچ نشست مشترک و رسمی با وزارت کشور نداشته‌اند.

عضو فراکسیون امید خاطر نشان کرد: اگرچه وزارت کشور با یک دیدگاه کلان و نگاهی از بالا و هماهنگ با سیاست‌های وزارتخانه  اقدام به انتخاب و سنجش استانداران می کند بنابراین شاخص هایی مانند تجارب مدیریتی، تحصیلات ، ارتباطات، پاکدستی و ….. از مهم ترین ویژگی‌ها و شاخص های انتخاب استاندار محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نمی‌توانم در باره اینکه چه کسی قرار است استاندار جدید فارس شود اظهار نظر کنم، اما امیدوارم استاندار  فارس جزو همان گزینه‌هایی باشد که به وزارتخانه مطرح شد

بیشتر بخوانید:

انتصاب مشاور استاندار و مسئول پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان فارس در تهران
روایت کارآفرین گردشگری که با همت نماینده شیراز و استاندار فارس از روی ویلچر برخاست
اعلام عدم رضایت استاندار فارس از سرعت اجرای نهضت ملی مسکن در استان

ثبت دیدگاه